Ant-Man 3: režisér prozradil, že Quantumania trvale změní MCU

Peyton Reed vstoupil se svým režijním debutem do Marvel Cinematic Universe v malém měřítku, ale Ant-Man později ukázal, jak zásadní vliv mají „jeho“ události na osudy ostatních hrdinů. Ant-Man 3 nese podtitul Quantumania a podle režiséra nastaví další směřování celého MCU.

Oznámení Avengers: The Kang Dynasty na Comic-Conu v San Diegu odhalilo nového padoucha, kterého zahraje Jonathan Majors. Kang se pohybuje časoprostorem a po Thanosovi bude další velkou hrozbou v Marvel Cinematic Universe. Přestože se krátce objevil v sérii Loki, Ant-Man 3 ho poprvé představí jako padoucha. Události filmu tak budou mít velké důsledky pro budoucnost MCU. Peyton Reed se tématu dotkl poté, co byla Quantumania oznámena jako start pro Fázi 5 během prezentace Marvel Studios.

„Ta energie byla skvělá,“ řekl režisér Peyton Reed. „A ano, zahájení Fáze 5 je pro nás opravdu vzrušující, protože děláme filmy o Ant-Manovi. Je to náš třetí film. Teď je z toho trilogie. Ale v tomhle filmu se dějí věci, které natrvalo změní Marvel Cinematic Universe. A je pro nás zábavné, že Scott Lang je v centru celé té změny.“

Ant-Man a Wasp jsou teď hlavními hráči

Zatímco první dva Ant-Man filmy byly v MCU relativně samostatné, využití kvantové říše se ukázalo jako klíčové v Avengers: Endgame. Jak napovídá podtitul třetího filmu, bude tato mysteriózní dimenze jeho ústředním bodem. Protože je do děje zapojený i Kang, vypadá to, že bude mít kvantová říše obrovskou roli ve Fázi 5 a 6. Peyton Reed je šťastný, že se jeho frančíza takhle rozrostla.

„Byli jsme nadšeni, že můžeme natočit třetí Ant-Man film a udělat trilogii,“ řekl Reed po velkých oznámeních na Comic-Conu. „Věděli jsme, že pokud na tom budeme pracovat, chceme některé věci udělat jinak. Opravdu jsme chtěli zatočit ostře doleva a natočit film, který bude ještě epičtější, ale přesto bude pokračovat v příběhu té rodinné dynamiky. A všechno, co se děje mezi Scottem, Hope a Cassie… Cassie, které je nyní 18 let a Scott možná úplně neví, jak se k ní v dospělosti chovat, protože ztratil těch pět let kvůli událostem Endgame,“ vysvětlil režisér.

„Také jsme věděli, že chceme postavit naše hrdiny proti velmi, velmi impozantnímu protivníkovi, a měli jsme velké štěstí. Vyrostl jsem na komiksech a znal jsem postavu Kanga Dobyvatele, který je jednou z opravdu velkých záporných postav komiksů. Takže možnost postavit naše hrdiny v tomhle filmu proti Kangovi Dobyvateli pro nás byla obrovská věc,“ popsal snímek Peyton Reed.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania má v českých kinech premiéru 16. února 2023.

zdroj: Marvel, Comic Book Movie, Entertainment Weekly

Podobné články

Nejoblíbenější

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?

Rudis: význam dřevěného meče v životě římských gladiátorů. Co představoval?

V životě římských gladiátorů měl dřevěný meč velký význam. Co rudis představoval a za co se ho mohl gladiátor dočkat?

Messerschmitt Me 262: před 80 lety vzlétla nejnebezpečnější stíhačka 2. světové války

Proudová stíhačka Messerschmitt Me 262 vzlétla poprvé v červenci 1944. V éře vlády pístových motorů byla jako zjevení.