Bruce Willis prozradil, které filmy jsou jeho nejoblíbenější

Bruce Willis je ikonická hvězda akčních filmů, zejména série Smrtonosná past (Die Hard). Přestože to jde s jeho rolemi poslední roky z kopce, jeho stopa v tomto žánru je nesmazatelná. Projekty, kterých se účastní, už nejsou tak viditelné, jako kdysi, ale fanouškovská základna je tu stále a nejspíš i zůstane. Bruce Willis v interview pro The Guardian prozradil, které filmy má on osobně nejraději.

Podle jeho slov jsou to snímky, které s oblibou sleduje nebo sledoval třikrát až pětkrát ročně. Většina jeho oblíbených filmů jsou naprosté klasiky a favorité diváků i kritiků. Jmenovitě jsou to Kmotr a Kmotr II (1972 a 1974), Spartakus (1960), Velký útěk (1963), Bullitův případ (1968), V přístavu (On the Waterfront, 1954) a Poslední představení (The Last Picture Show, 1971). Dále válečné klasiky Most přes řeku Kwai (1957), Generál Patton (1970) a Dr. Divnoláska od Stanleyho Kubricka (1964).

Goodfellas 1990
zdroj: Warner Bros.

Bruce Willis prozradil, že miluje reřiséra Martina Scorceseho, a mezi jeho oblíbené filmy z jeho režie patří Mafiáni (Goodfellas, 1990), Zuřící býk (1980) a Taxikář (1976). Willis je také fanouškem snímku Gauneři (Reseirvoir Dogs, 1992) od Quentina Tarantina, což bylo důvodem, proč s ním šel do spolupráce na Pulp Fiction. Pokud jde o Willisův oblíbený horor, považuje za něj první snímek Vetřelec od Ridleyho Scotta z roku 1979. Prý se jedná o nejlepší kombinaci hororu a sci-fi, jakou kdy někdo natočil, a my s tím souhlasíme. Willis v neposlední řadě uvedl, že má rád snímek 300: Bitva u Thermopyl od Zacka Snydera.

Alien 1979
zdroj: 20th Century Fox

Podobné články

Nejoblíbenější

Skutečně dokážeme cítit pach strachu a dalších emocí?

Při komunikaci se spoléháme hlavně na jazyk a zrak. Jak podstatnou roli hraje u lidí nos a dokážeme pomocí čichu cítit strach?

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?