Bruce Willis prozradil, které filmy jsou jeho nejoblíbenější

Bruce Willis je ikonická hvězda akčních filmů, zejména série Smrtonosná past (Die Hard). Přestože to jde s jeho rolemi poslední roky z kopce, jeho stopa v tomto žánru je nesmazatelná. Projekty, kterých se účastní, už nejsou tak viditelné, jako kdysi, ale fanouškovská základna je tu stále a nejspíš i zůstane. Bruce Willis v interview pro The Guardian prozradil, které filmy má on osobně nejraději.

Podle jeho slov jsou to snímky, které s oblibou sleduje nebo sledoval třikrát až pětkrát ročně. Většina jeho oblíbených filmů jsou naprosté klasiky a favorité diváků i kritiků. Jmenovitě jsou to Kmotr a Kmotr II (1972 a 1974), Spartakus (1960), Velký útěk (1963), Bullitův případ (1968), V přístavu (On the Waterfront, 1954) a Poslední představení (The Last Picture Show, 1971). Dále válečné klasiky Most přes řeku Kwai (1957), Generál Patton (1970) a Dr. Divnoláska od Stanleyho Kubricka (1964).

Goodfellas 1990
zdroj: Warner Bros.

Bruce Willis prozradil, že miluje reřiséra Martina Scorceseho, a mezi jeho oblíbené filmy z jeho režie patří Mafiáni (Goodfellas, 1990), Zuřící býk (1980) a Taxikář (1976). Willis je také fanouškem snímku Gauneři (Reseirvoir Dogs, 1992) od Quentina Tarantina, což bylo důvodem, proč s ním šel do spolupráce na Pulp Fiction. Pokud jde o Willisův oblíbený horor, považuje za něj první snímek Vetřelec od Ridleyho Scotta z roku 1979. Prý se jedná o nejlepší kombinaci hororu a sci-fi, jakou kdy někdo natočil, a my s tím souhlasíme. Willis v neposlední řadě uvedl, že má rád snímek 300: Bitva u Thermopyl od Zacka Snydera.

Alien 1979
zdroj: 20th Century Fox

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?