Jurský svět: Nadvláda přivítá původní obsazení. Jaké nové dinosaury ve filmu uvidíme?

Studio Universal vypustilo nový trailer na snímek Jurský svět: Nadvláda, který divákům poodhaluje podobu dosud neviděných dinosaurů a nové, zasněžené lokace, kde se bude děj odehrávat. Zároveň přináší dlouho očekávané setkání ikonického originálního tria ze snímku Jurský park s hrdiny frančízy Jurský svět.

O tom, že se v závěru nové trilogie postavy Owena a Claire setkají s původním obsazením, promluvil Chris Pratt už začátkem roku 2020. Jurský svět: Nadvláda měl mít premiéru v červnu 2021, ale když byla produkce zastavena pandemií, Universal ji přesunul na rok 2022. Zpoždění prohloubilo náklady, ale také zvýšilo očekávání fanoušků.

Staří i noví známí

Ve filmu se vrací původní trio hlavních postav, tedy Ian Malcolm (Jeff Goldblum), Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattler (Laura Dern). Ti se setkají spolu s „nováčky“ Jurského světa, aby společně čelili nové realitě planety, kterou jsou dinosauři, volně se pohybující po pevnině mezi lidmi. Jak zazní v upoutávce, je to životní situace, která nemůže trvat příliš dlouho.

Jurský svět Nadvláda 2022 Chris pratt Sam Neill Jeff Goldblum
zdroj: Universal Pictures

Režisér Colin Trevorrow, který natočil i první Jurský svět z roku 2015, utišil obavy fanoušků o to, že bude mít původní obsazení ve filmu jen několikaminutové cameo: „Nejsou spolu celou dobu, ale sledujeme obě jejich příběhové linie zároveň, a vy máte tušení, že se v jednom určitém bodě srazí… Je tam takové napětí. Není to nutně strukturované způsobem, který jsme zvyklí vídat v hollywoodských filmech. Ale funguje to.

Jaké nové dinosaury uvidíme?

S novým filmem přichází několik zásadních změn a prvenství. V upoutávce je to nejdříve mohutný Therizinosaurus s obrovskými drápy na předních končetinách, který má hřbet porostlý srstí. Dále přichází na řadu do hněda zbarvený Atrociraptor, který mění zažité zelené odstíny kůže raptorů. Ten se měl objevit už v prvním Jurském světě, ale z filmu byl nakonec vystřižen. Na letadlo útočí Quetzalcoatlus, obrovský pterosaurus, který je rovněž chráněný srstí, podobnou peří. Nejvíce pak upoutá rudý, opeřený a „okřídlený“ Pyroraptor.

Jurský svět Nadvláda 2022 Pyroraptor
zdroj: Universal Pictures

Je to nový pohled na pravěké tvory, který Trevorrow naznačil ještě předtím, než padla začátkem roku 2020 první klapka. Vysvětlil, že se jedná o změnu chápání dinosaurů díky současnému a rozšířenému názoru paleontologů a akademiků. Na uvedení opeřených dinosaurů spolupracovali během natáčení paleontologičtí konzultanti filmu, Steve Brusatte a Jack Horner. Režisér řekl, že bylo přáním jeho i spousty fanoušků tyto druhy do frančízy zahrnout.

Čeká nás epický závěr

Hlavní hrdinové jsou ve filmu vystaveni nové hrozbě, když musí čelit dinosaurům v městské zástavbě nebo v jinak „bezpečných“ lokalitách. Pevnina mění celý koncept snímku, protože v předchozích dílech hrál hlavní roli fakt, že se lidé i dinosauři nachází na izolovaném ostrově, který je jako jedna velká past. Jurský svět: Nadvláda slibuje epické vyvrcholení celé ságy. Závěr traileru pak odhaluje celé obsazení tváří v tvář novému, ještě většímu teropodovi, kterým je Giganotosaurus. Určitě je na co se těšit. Jurský svět: Nadvláda vstoupí do našich kin 9. června 2022.

zdroj: Cinema Blend, The Empire

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.