Assassin’s Creed: bývalý vývojář Ubisoftu naplánoval rozlučkové víkendy pro multiplayer

Ubisoft v tuto chvíli slaví 15. výročí frančízy Assassin’s Creed, které vyvrcholí odhalením nového AC projektu v září 2022. Přesto došlo k několika oznámením, která byla přijata se smíšenými pocity. Patří mezi ně odstavení Assassin’s Creed Mentor Guild a ukončení online podpory pro 15 herních titulů k 1. září.

Z těchto her je 5 položek ze série Assassin’s Creed. Týká se to titulů pro starší konzole a PC, přičemž některé hry dokonce ztrácí přístup k DLC. Pro hry Assassin’s Creed: Brotherhood, Revelations a Assassin’s Creed 3 toto pozastavení zahrnuje také přístup k multiplayeru. Na jednou stranu jsou tyto tituly poměrně staré a multiplayer byl ve frančíze jaksi navíc, často přijatý se smíšenými ohlasy. Na druhou stranu, existují oddaní fanoušci, kteří rádi využívají možnost multiplayeru v této sérii dodnes.

Rozlučkové víkendy během července a srpna

Jeden velký fanoušek Assassin’s Creed se snaží pospojit komunitu. Naplánoval víkendy pro hru více hráčů, aby se s těmito tituly řádně rozloučil. Stanislav Costiuc, bývalý hlavní designér Ubisoftu na titulech Watch Dogs Legion a Trials Rising, zveřejnil prohlášení na twitteru a subredditu Assassin’s Creed. Costiuc v tuto chvíli pracuje jako hlavní designér ve Firebyte Games.

Costiucův plán zajišťuje, že hráči nebudou mít problém s hledáním her pro jednotlivé tituly a mohou naposledy zahrát tyto online přídavky dřív, než je Ubisoft přestane podporovat. Jeho plán zahrnuje celkem šest víkendů, přičemž každý z výše uvedených titulů dostane dva víkendy. Výsledkem je tak 36 rozlučkových setkání s dvanáctihodinovými okny, která zohledňují tři časová pásma, aby se mohlo zapojit co nejvíc fanoušků. Rozvrh vypadá následovně:

Assassin’s Creed: Brotherhood – 23. a 24. července, 29. července a 30. července

Assassin’s Creed: Revelations – 5. a 6. srpna, 12. a 13. srpna

Assassin’s Creed 3 – 19. a 20. srpna, 26. a 27. srpna

Herní časy začínají v 19:00 GMT+0, 19:00 GMT-8 (19:00 PT) a 19:00 GMT+7.

Připojte se i vy

Zájemcům je doporučeno, aby zkusili přístup přes PC, na které série primárně cílila. Hráči na konzolích PS3 a Xbox 360 mají ale rovněž možnost se zapojit. Čím více fanoušků zprávu rozšíří, tím větší bude herní zážitek pro všechny zúčastněné. Mnozí uživatelé z odstranění služeb nejsou nadšení, ale multiplayer frančízu zcela neopustí. Assassin’s Creed Infinity je plánován jako live-service titul, z nichž většina využívá nějakou formu multiplayeru.

Assassin’s Creed: Brotherhood, Revelations, AC3 a další online služby Ubisoftu budou definitivně ukončeny 1. září 2022.

zdroj: The Gamer, Gamebyte, reddit, Gamerant

Podobné články

Nejoblíbenější

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.

Kolik lidí zabijí žraloci během jednoho roku?

Žraloci jsou fascinující tvorové s velmi špatnou reputací. Za kolik lidských životů ročně jsou ve skutečnosti zodpovědní?

Máte pocit, že vás vaše kočka neposlouchá? Podle studie je to nejspíš fakt

Pokud máte kočku, často můžete mít podezření, že vás neposlouchá. Vysvětlení přináší studie, zaměřená na reakce koček na různé hlasy.