Star Wars: Knights of the Old Republic provází Síla. Remake dorazí na PC a PS5

Sony a vývojářské studio Aspyr oznámili remaster jednoho z nejvyhlášenějších RPG všech dob, Star Wars: Knights of the Old Republic (KOTOR). Během Sony PlayStation Showcase bylo odhaleno vydání na PS5 a následně vývojáři na twitteru potvrdili i verzi pro PC.

KOTOR přepracovává Aspyr, tedy společnost, která stojí za tituly jako Star Wars: Episode I – Racer, Star Wars: Jedi Knight a Jedi Academy nebo Star Wars: Republic Commando. Na těchto hrách spolupracovalo i studio LucasFilm Games, které se zrodilo z popela LucasArts po jeho odkupu gigantem Disney.

zdroj: YouTube / PlayStation

Nostalgie ožívá

Zatím není známé datum vydání, což s největší pravděpodobností znamená, že ještě nějakou dobu potrvá, než hra dorazí na náš nejnovější hardware. Vzhledem k tomu, jak dlouho hráči na tuto novinku čekali, na tom další měsíce už nic nezkazí. Podrobné specifikace, jak bude remake KOTOR vypadat, zatím vypuštěny nebyly.

Zvláštností je, že byla původní hra vydána pouze pro Xbox a PC. KOTOR je dodnes jedním z největších konzolových RPG od BioWare a teď bude možné zopakovat herní zážitek i na PlayStation 5. Hra si získala oblibu nejen kvůli silnému příběhu a drží si popularitu dodnes, přestože vyšla v roce 2003. Fanoušci už roky volají po tom, aby EA Games a BioWare připravili remake. Je skvělá zpráva, že se to s pomocí Aspyr, Sony a LucasFilm Games konečně dává do pohybu. Těšíme se, až uvidíme Star Wars: Knights of the Old Republic v novém.

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?