Star Wars: Knights of the Old Republic provází Síla. Remake dorazí na PC a PS5

Sony a vývojářské studio Aspyr oznámili remaster jednoho z nejvyhlášenějších RPG všech dob, Star Wars: Knights of the Old Republic (KOTOR). Během Sony PlayStation Showcase bylo odhaleno vydání na PS5 a následně vývojáři na twitteru potvrdili i verzi pro PC.

KOTOR přepracovává Aspyr, tedy společnost, která stojí za tituly jako Star Wars: Episode I – Racer, Star Wars: Jedi Knight a Jedi Academy nebo Star Wars: Republic Commando. Na těchto hrách spolupracovalo i studio LucasFilm Games, které se zrodilo z popela LucasArts po jeho odkupu gigantem Disney.

zdroj: YouTube / PlayStation

Nostalgie ožívá

Zatím není známé datum vydání, což s největší pravděpodobností znamená, že ještě nějakou dobu potrvá, než hra dorazí na náš nejnovější hardware. Vzhledem k tomu, jak dlouho hráči na tuto novinku čekali, na tom další měsíce už nic nezkazí. Podrobné specifikace, jak bude remake KOTOR vypadat, zatím vypuštěny nebyly.

Zvláštností je, že byla původní hra vydána pouze pro Xbox a PC. KOTOR je dodnes jedním z největších konzolových RPG od BioWare a teď bude možné zopakovat herní zážitek i na PlayStation 5. Hra si získala oblibu nejen kvůli silnému příběhu a drží si popularitu dodnes, přestože vyšla v roce 2003. Fanoušci už roky volají po tom, aby EA Games a BioWare připravili remake. Je skvělá zpráva, že se to s pomocí Aspyr, Sony a LucasFilm Games konečně dává do pohybu. Těšíme se, až uvidíme Star Wars: Knights of the Old Republic v novém.

Podobné články

Nejoblíbenější

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.

Kolik lidí zabijí žraloci během jednoho roku?

Žraloci jsou fascinující tvorové s velmi špatnou reputací. Za kolik lidských životů ročně jsou ve skutečnosti zodpovědní?

Máte pocit, že vás vaše kočka neposlouchá? Podle studie je to nejspíš fakt

Pokud máte kočku, často můžete mít podezření, že vás neposlouchá. Vysvětlení přináší studie, zaměřená na reakce koček na různé hlasy.