Sbírka na Amber Heard byla odstraněna. Herečka musí Deppovi zaplatit $10 milionů jako náhradu škody

Sbírka byla na serveru GoFundMe spuštěna poté, co 1. června 2022 skončil soudní proces mezi Amber Heard (36) a Johnny Deppem (58). Porotci rozhodli, že musí Heard vyplatit Deppovi více než 10 milionů dolarů jako odškodné. Stránka na GoFundMe tvrdila, že je v kontaktu s právním týmem Amber Heard a že bude mít herečka přímý přístup k jakýmkoli finančním prostředkům.

Finanční sbírka s názvem „Justice for Amber Heard“ měla následující popis: „Soud byl ostudou. Věřím Amber, sociální média ochránila násilníka. Rozsudek přesahuje její prostředky. Je velmi smutné, že se mu podařilo uniknout z obvinění z obtěžování. Rozsudek toto obtěžování dále prohlubuje. Pokud můžete, pomozte jí, prosím.“

Cílem byl 1 milion dolarů

Stránka byla na GoFundMe označena a odstraněna dříve, než se vybralo „zamýšlené“ množství peněz. Amber Heard ani její právní tým sbírku nevytvořili. Zástupci GoFundMe se nechali slyšet, že „odstraní všechny fundraisery, pokud neexistuje přímé spojení a zakladatel sbírky nebyl schválen příjemcem finančních prostředků“. V prohlášení dále stojí, že je pro GoFundMe nejvyšší prioritou udržet komunitu v bezpečí a pečovat o štědrost dárců.

Johnny Depp Amber Heard proces soud rozsudek
zdroj: 123RF

Po šestitýdenním procesu ve Virginii porota shledala oba zúčastněné, Deppa i Heard, odpovědnými za pomluvu. Johnnymu Deppovi verdikt udělil odškodné ve výši 15 milionů dolarů za fakt, že ho Amber Heard pomluvila v článku, který v roce 2018 otiskl The Washington Post. Tam se herečka označila za oběť domácího násilí.

Chybí sponzor

Padlo rozhodnutí, že musí Amber Heard zaplatit 10 milionů dolarů (nyní cca 230 mil. korun) jako kompenzaci škody. Dalších 5 milionů dolarů se počítá jako represivní odškodnění, ale to bylo v souladu se zákony státu Virginie sníženo na 350,000 dolarů.

Porotci zároveň přiznali Amber Herad 2 miliony dolarů jako náhradu škody. Soud začal v dubnu poté, co podal Depp na exmanželu žalobu za pomluvu s požadavkem na 50 milionů dolarů. Heard reagovala tak, že podala protižalobu o 100 milionů dolarů.

Druhý den pro skončení procesu řekla právnička herečky, Elaine Bredhoft, že Amber Heard nebude schopna náhradu škody zaplatit.

zdroj: TMZ, The New York Times, Forbes

Podobné články

Nejoblíbenější

Skutečně dokážeme cítit pach strachu a dalších emocí?

Při komunikaci se spoléháme hlavně na jazyk a zrak. Jak podstatnou roli hraje u lidí nos a dokážeme pomocí čichu cítit strach?

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?