„Nezajímá mě moje kariéra.“ Rob Schneider říká, že je naprosto ochoten všechno ztratit

Rob Schneider mluvil s Glennem Beckem v pořadu The Glenn Beck Podcast. Beck se herce bez okolků zeptal, jestli je připraven, že ho za jeho přesvědčení média „zruší“ a bude ho to stát všechno. Tématem byla cenzura sociálních sítí a cancel culture, která ve Spojených státech nabírá na obrátkách a jejímž terčem se stal i Schneider.

Americký komik byl několik let členem skupiny v populárním pořadu Saturday Night Live, než se přesunul k filmu. Je známý např. z komedií Deuce Bigalow: Dobrej striptér, Zvíře, Žába k zulíbání, 50x a stále poprvé, Ten Největší nebo Machři. V současnosti vystupuje na svých stand up show.

„Jsi ochoten o všechno přijít kvůli tomu, čemu věříš?“ zeptal se Beck.

Schneider nepřemýšlel ani chvíli, než zareagoval: „Absolutně. Protože když to nemáme, nemáme nic.“

„Už se nestarám o svou kariéru,“ pokračoval Schneider. „Starám se o své děti – o zemi, ve které budou žít.“

„A mojí nadějí je překrásný příběh,“ řekl Rob Schneider a začal vyprávět o amerických pilotech během prvních dnů 2. světové války, kteří po obzvláště vyčerpávajícím období ztratili v boji řadu svých přátel. Šli za kaplanem a ptali se ho, proč by měli dál létat do bitvy, když jich tolik vlétlo přímo do čelistí smrti.

Pronásledování za názor se vrací

„Tohle bylo během roku 1942 – jejich přátelé byli sfouknuti z nebe,“ vysvětlit Schneider. „Přeletěli v bombardérech a vrátila se jich půlka nebo dvě třetiny, ale dále umírali.“

Poznamenal, že se piloti dotazovali, proč by měli pokračovat v létání – nikdy neřekli, že v něm pokračovat nechtějí. Chtěli pouze pochopit proč.

„Lidstvo vystoupilo z doby temna,“ řekl podle Schneidera kaplan. „Vyšli jsme z dob, kdy byli lidé za svůj názor upalováni na hranici a ostatní to brali jako normu, souhlasili s tím. Je tu temnota, ze které jsme vyšli do více osvíceného období… Toto je krok zpět do nejtemnějších časů lidstva a my se tomu musíme postavit.“

„Takže všichni letěli,“ řekl Rob Schneider. „A teď se tam vracíme znovu,“ poukázal Glenn Beck.

zdroj: The Glenn Beck Podcast, IMDb, The Daily Wire

Podobné články

Nejoblíbenější

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?

Rudis: význam dřevěného meče v životě římských gladiátorů. Co představoval?

V životě římských gladiátorů měl dřevěný meč velký význam. Co rudis představoval a za co se ho mohl gladiátor dočkat?

Messerschmitt Me 262: před 80 lety vzlétla nejnebezpečnější stíhačka 2. světové války

Proudová stíhačka Messerschmitt Me 262 vzlétla poprvé v červenci 1944. V éře vlády pístových motorů byla jako zjevení.