Šokující příběh Gigi Jordan. Farmaceutická milionářka zavraždila svého osmiletého syna

Gigi Jordan, farmaceutická manažerka a milionářka, odsouzená za vraždu svého osmiletého syna, spáchala sebevraždu. Byla nalezena mrtvá 30. prosince 2022 kolem 12:30, tedy jen několik hodin poté, co soudkyně Nejvyššího soudu Spojených států vydala příkaz k jejímu opětovnému uvěznění.

Než byla zatčena za vraždu, žila Gigi Jordan v luxusu. Spolu se svým prvním manželem Raymondem Mirrou byla manažerkou společnosti, specializující se na léčbu rakoviny. Díky činnosti podniku si přišla odhadem na 40 milionů dolarů (cca 8,8 miliardy Kč). Její jmění rostlo, když investovala do nemovitostí v New Yorku. Později odsunula kariéru na vedlejší kolej, aby se mohla starat o svého autistického syna. Jeho biologickým otcem byl druhý manžel Gigi Jordan, cvičitel jógy Emil Tzekov. V roce 2010 pak udělala něco nemyslitelného.

Donutila svého syna požít smrtící koktejl vodky a množství léků na předpis. Oba se nacházeli v luxusním hotelu Peninsula v New Yorku. Jude Mirra byl tehdy osm let starý a jeho matka se po tomto činu pokusila o sebevraždu. Policie dorazila včas na to, aby jí tuto snahu překazila. Gigi Jordan tehdy poslala své tetě e-mail, ve kterém prozradila plány na zavraždění svého syna i sebe. Teta okamžitě uvědomila policii, přestože volala až z Belgie. Gigi Jordan přežila a okamžitě se přiznala, že syna otrávila. Poté byla milionářka obviněna z vraždy.

Motiv hrůzného činu

Důvody, proč svého syna Gigi Jordan zavraždila, nejsou zcela jasné. V soudním procesu v roce 2014 Jordan tvrdila, že je přesvědčena, že kluka sexuálně zneužíval jeho otec. Dále přišla s tvrzením, že ji její bývalý manžel ohrožoval na životě. Pokud by prý zemřela, bála se, že by otec jejího syna dostal dítě do péče. Později řekla, že musela syna zabít, aby k tomu nedošlo. Doslova řekla, že jeho vražda byla „z mateřské lásky“.

Gigi Jordan vražda syna sebevražda
zdroj: 123RF

Jude Mirra mohl kvůli autismu vyslovovat jen pár slov. Jeho matka ale tvrdila, že její syn umí psát na počítači. Takto jí prý syn odhalil zneužívání. „Neviděla jsem žádné východisko z této situace,“ prohlásila Gigi Jordan. „Rozhodla jsem se, že ukončím svůj život a život syna.“ Oba bývalí manželé ale tvrzení o vyhrožování a zneužívání popírají.

Obhajoba uvedla jako motiv „extrémní emoční rozrušení“, ale žalobci věřili opaku. Odhalili, že obžalovaná převedla peníze ze svěřeneckého fondu svého syna na svůj vlastní účet v době kolem jeho smrti.

Druhý proces díky chybě

Gigi Jordan byla odsouzena za vraždu a smrt svého syna v roce 2014. Dostala 18 let dlouhý trest pobytu za mřížemi. Byla držena na Rikers Island ve věznici Bedford Hills v New Yorku. V roce 2020 byl však Gigi Jordan udělen nový proces a poté byla propuštěna na kauci. Na vině bylo procesní pochybení. Soudce u jejího líčení odpečetil rozhovor, který měl s asistentem okresního státního zástupce. V důsledku toho Nejvyšší soud rozhodl, že je to porušení jejího práva na šestý dodatek.

Koncem roku 2022 nicméně Nejvyšší soud její kauci zrušil. Ta umožnila, že bude Gigi Jordan na svobodě, zatímco soud přezkoumá její odvolání. Zrušení znamenalo, že se vrací do vězení. Hned poté, co tato zpráva vyšla najevo, byla Gigi Jordan nalezena mrtvá ve svém domě v Brooklynu. To bylo 30. prosince 2022. Další den soudní lékař uvedl, že šlo o sebevraždu udušením sáčkem přes hlavu. Ve zprávě stojí: „Asfyxie pokrytím hlavy plastovým sáčkem a vytěsněním kyslíku plynným dusíkem.

zdroj: NY Post, AP News, Independent, Oxygen, CBS News

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.