Nejproduktivnější sérioví vrazi světa. Žebříček, z kterého vám nebude dobře

Diagnóza sadistického psychopata s předlouhou historií sexuálních útoků, se sklony ke kanibalismu a nekrofilii, nebude v tomhle žebříčku ojedinělá. Ale Andrej Čikatilo si tady místo zaslouží. Coby Řezník z Rostova tu hájí barvy někdejšího Sovětského svazu a současné Ukrajiny. Dokázáno mu bylo 53 obětí. Další sérioví vrazi mají ale mnohem vyšší skóre.

To Giuseppe Greco je dočista jiná sorta, zabíjení byla jeho práce. Co naplat, že ho to bavilo. Jako zabiják italské mafie během dvou let zlikvidoval 80 lidí, samopalem. Ty mu dokázali, jinak ale to byly spíš tři stovky. Byl skutečně výkonný. Spravedlnost si pro něj nepřišla, ale jiní zabijáci ano.

Statistika čerstvě vyřešených „odložených“ případů ve Spojených státech extrémně poskočila, když došlo na dopadení muže jménem Samuel Little. Do krimu tohohle mazlíčka dostaly výsledky DNA, které jej postupně propojily se sérií 93 vražd za posledních 30 let. A dalších padesát mu aktuálně dokazují, prostě momentální americká jednička. Je to černoch, takže ho možná omilostní a pak mu postaví pomník.

Kladivo jako varianta zbraně s tlumičem

Sérioví vrazi většinou používají tzv. chladné zbraně. Jako třetiřadý kriminálníček, který se po pobytu v čínském nápravném lágru pro trestance rozhodl, že se pomstí společnosti. Yang Xinhai to pojal skutečně důkladně, a v průběhu tří let své „kariéry“ sprovodil kladivem a sekáčkem ze světa 67 nevinných lidí. V Číně jsou zvyklí na ledacos, jeho případ ale šokoval.

Kladivo jako vražednou zbraň si vybral i Ind Kampatimar Shankariya, který před popravou projevil neobvyklou formu sebereflexe. „Bylo to celé zbytečné,“ řekl, než ho pohoupali. Odsouzen byl za 70 vražd žen, přičemž útoky zrealizoval během jediného roku. Nicméně motiv jeho činů zůstal neznámý.

V Brazílii to berou ve velkém

Otcovražda, kanibalismus, a k tomu třicítka zavražděných, to je slušný důvod pro doživotní uvěznění. Ale to se Pedro Filho teprve zahříval. Dalších 47 obětí si totiž našel za mřížemi, kam ho poslali. Justiční systém mu poděkoval tím, že jej v roce 2018 poslali na svobodu. V Brazílii ho totiž chápali jako jihoamerického Batmana, který většinou likvidoval jiné zločince.

Dvaasedmdesát dokázaných a podezření ze 180 dalších vražd přivedlo za mříže i další jihoamerickou špičku, Daniela Camarga. Zabíjel děti, ženy a panny. Pro radost. Několikrát utekl, svou působnost rozšířil z Brazílie na Ekvádor a Kolumbii. Nakonec ho zabil ve vězení synovec jedné z jeho obětí, který se kvůli tomu dal schválně zašít. Prostě příběh pro Hollywood.

Zabíjeli a zneužívali, v různém pořadí

Vlci mají zimu rádi a „vlkodlak“ Michail Popkov si v dlouhých zimách Irkutsku a Vladivostoku vyloženě liboval. Oběti na něj totiž nic netušící čekaly v teple svých domovů. Kolik jich bylo? V roce 2015 mu dokázali prvních 22 znásilněných a zavražděných, o rok později dalších 59. V současnosti si ruský úderník odpykává doživotí za 83 vražd.

Unést dítě, uškrtit ho, posmrtně zneužít, naporcovat a rozpustit v kyselině. Spousta práce, řeklo by se. A pákistánský sériový vrah Jayed Iqbal ji provedl v roce 1998 stokrát, než byl dopaden. Soud mu chtěl dopřát totožnou smrt, včetně porcování a kyseliny, hezky pod dohledem pozůstalých rodičů. A tak raději spáchal sebevraždu.

Jižní Amerika prostě vede

Kolumbie, Peru a Ekvádor. To byl rajón pro Pedra Lópeze, který se specializoval na nezletilé dívky. A vážně to nechtějte dopodrobna rozebírat, protože se mu Monstrum z And nepřezdívalo jen tak. Kolik? Odsouzen byl za 110 brutálních vražd, k dalším 300 se doznal. Od roku 1969 prý „vyráběl“ tři mrtvoly týdně. A když byl náhodou dopaden při činu, dostal se ven na padesátidolarovou kauci.

Absolutní vrchol tohohle žebříčku nejproduktivnějších sériových vrahů znamená absolutní dno. A ani to není dost hluboké pro Luise Garavita z Venezuely. La Bestia – zabiják dětí, sadistický psychopat, cílící na malé chlapce a hochy. Odsouzen za 138 bestiálních vražd původně na 1853 let za mřížemi, podezřelý nejméně ze 3-4 stovek dalších.

Třešnička na dortu? Pokaždé, když přivede vyšetřovatele k nějaké své pohřbené neznámé oběti, sníží mu trest. Ochotně spolupracuje, takže nyní je oficiálně odsouzen už jen na 22 let, a za 12 měsíců bude moci žádat o prominutí zbytku trestu.

zdroj: Ranker, All That’s Interesting, AP News, Medium, Forensyc Yard, Folha De S.Paulo, Internet Archive Wayback Machine, The Washington Post, BBC News, Lavanguardia

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.