Skandály a klukoviny amerických prezidentů. Tohle byste od nich nečekali!

Z hlediska oblíbenosti na tom byl Lyndon B. Johnson (36. prezident USA ve funkci) dost bledě, a průzkumy veřejného mínění ho řadí těsně před historické dno. Přitom byl tenhle chlapík z Texasu vyložený svéráz. Řekněme, že se vám dostalo veliké pocty, že vás LBJ pozval k sobě na svůj ranč na vyjížďku. V polovině cesty vozem ale selžou brzdy a za šíleného řevu pasažérů míří auto ze svahu do jezera. V čem je vtip? LBJ byl hrdým majitelem německého Amphicar, obojživelného vozítka, tedy auto-člunu. A ze silnice s hosty sjížděl do vody schválně. Mezi jeho skandály se zařadil moment, kdy při jedné příležitosti podtrhl důvod války ve Vietnamu vytažením svého přirození (říkal mu láskyplně Jumbo). Podle nás si zkrátka zaslouží vyšší příčku.

Clinton a večírek na rozloučenou

Přímo se teď nabízí Bill Clinton, který se proslavil saxofonem a tím, že mu na ten jeho saxofon jednou pořádně zahrála Monika Lewinská. Že je párty u konce a prezidentské období končí bral dost nelibě. Proto se v Bílém domu skutečně vyřádil. Vytrhané kabely ze zdí, odmontované kliky, polštáře naplněné marmeládou, šuplíky přilepené sekundovým lepidlem (doufejme, že to bylo lepidlo), záznamník plný nemravných vzkazů a tlačítkové předvolby nastavené na blázinec. Navíc z každé klávesnice vylomené tlačítko pro písmeno W. Vtípek přišel daňové poplatníky na 15 000 dolarů. Jisté je, že se následující prezident (George W. Bush) necítil v Oválné pracovně zrovna ve své kůži.

Do blázince nebo do kriminálu?

Ženy jsou nesmírně silné bytosti, což jasně dokládá Barbara Bushová. Jednoho prezidenta měla za manžela, druhého kojila. A v případě na pohled suchopárného George staršího obnášela péče o domácí krb i snášení jeho četných „vtípků“. Co se asi tak v kebuli bývalého ředitele CIA může vylíhnout? Například se George ohromně bavil tím, že důstojné dámě Bushové podstrčil do šuplíku asi tunu vytištěného porna a následně zinscenoval její obvinění a vyšetřování z nelegální pornografie – spolu s kamarádem státním návladním a spoustou zfalšovaných úředních dokumentů. Byl smíchy v křeči z toho, že před ním jeho žena tuhle intimní aféru úzkostlivě tají. Málem z toho stresu skončila v blázinci. Je skoro zázrak, že mu za to nenasypala nějaké projímadlo do čaje.

Milenky? JFK je bral jako součást práce

Jackie Kennedyová byla nádherná ženská, ale na časté nevěry notorického sukničkáře JFK to žádný vliv nemělo. Jeho prezidentování se skandály jen hemžilo. Wikipedie vede v patrnosti 7 stránek jeho prokazatelných milenek, ale skutečnou pravdu vědí jen zaměstnanci prezidentské Secret Service. Byly jich tucty, včetně luxusních placených společnic. Kennedy se přitom svým hobby nikterak netajil a sám ordinoval své zaměstnance k tomu, aby mu nad těmi příhodnými lehátky a gauči v Lincolnově ložnici instalovali skryté kamery. Snímky si pak nechával vyvolávat a rámovat u té samé firmy, která vyvolávala oficiální prezidentská fota, včetně těch rodinných. Se svými skandály se prostě netajil.

Klukoviny věčně mladého vůdce

Hodnocení Calvina Coolidge (30. v pořadí) je zvláštní. Přestože byl konzervativec, bojoval za práva menšin, tehdy katolíků a černochů; snižoval daně a podporoval zemědělství. Takže spíš sympaťák. Vlastní ochranka ho ale naprosto nesnášela. Jeho nejoblíbenějším vtípkem bylo zazvonit výstražným zvonkem na své anděly strážné, schovat se pod stůl nebo do skříně a pak se nechat klidně hodinu zmatenými agenty hledat. A dělal to asi tak 5 x za den, než mu na to přišli. Ani na ulici si nedal pokoj: zazvonil na cizí dům a pak vzal nohy na ramena, jako malý kluk. Na úprku ho museli provázet i „tajní“, kteří dbali na jeho bezpečnost. K tomu ve stáncích kradl housky a krmil s nimi labutě. Byl to zkrátka préza, se kterým jste se nenudili.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.