Vrazi s nevinnou tváří: skutečné příběhy nejmladších dětských zabijáků světa

Hláška „Co se v mládí naučíš…“ má dost definitivní platnost a týká se i zločinců. Kteří se do vražedného běsnění často pustí ještě před dosažením zletilosti. Jak vypadá žebříček těch opravdu nejmladších? Oficiálně nejmladším a dodnes stále hledaným vrahem světa je od roku 2017 tehdy tříletý capart ze syrského města Deir-Ez-Zor. Deník Independent informoval o tom, že si z něj vrazi a řezníci z ISIS udělali svého maskota, který jim ochotně asistoval u uřezávání hlav zajatců. Jeho identita není známa a o vině či dobrovolnosti podílu na vraždách se u tohohle juniora dá naštěstí směle pochybovat.

Dětské hrátky s drastickými následky

Po něm následuje vražedné duo (stáří 5 a 6 let) chlapců z Norska, kteří hru na Ninja Želvy v roce 2005 dotáhli do extrému. Incident popsal deník Tampa Bay Times. Šestiletou holčičku z městečka Rosten, svou oběť, měli zbít, pobodat, ukamenovat, svléci a nechat zmrznout ve sněhu. Brutalita činu, stejně jako věk pachatelů a oběti, tehdy šokovaly celý sever Evropy. Oba mladí vrazi, jejichž jména nebyla v médiích nikdy zveřejněna, prý byli duševně naprosto v pořádku. K činu je prý motivovalo násilí na televizních obrazovkách, a rozhodně za to prý nemohla absence rodičovské výchovy. Jak jinak.

Nehoda, která skončila zabitím

Nejmladším vrahem, který stanul před soudem (obviněným a usvědčeným), byl Carl Newton Mahan. Případ z roku 1929 dokládá i s printem tehdejšího novinového útržku databáze vrahů. Incident má spíš obrysy tragédie, než kriminálky. Dva šestiletí kluci ze státu Kentucky se v něm přetahují o staré železo, které chtějí dát do sběru a přivydělat si. Poperou se, což slabší Mahan řeší zapůjčením brokovnice svého otce. Ostře nabitá zbraň pak dopsala poslední kapitolu. Je odsouzen na 15 let pobytu v reformní škole (polepšovně), trest je mu následně snížen a prominut, jakmile co je čin překvalifikován z vraždy na zabití.

Skrytá agrese i pomsta po letech

Přituhovat začíná v případu osmiletého hocha Amarjeeta Sada z Indie, který zveřejnil The Guardian. Ten dost chladnokrevně utloukl kamenem tři své sourozence, a poté se pokusil skrýt jejich těla. Na vině tu byla neřešená psychotická porucha, podobně jako u případu Kylea Alwooda. Alespoň podle obhajoby z roku 2019, ve kterém Alwood podpálil dva domy, a na věčnost tím poslal 5 lidí, včetně celé své rodiny. Podrobnosti přinesla reportáž CBS News. Činu prý vůbec nelitoval a absence jakýchkoliv citů u něj naznačuje dost psychopatické rysy.

Ty se ostatně slušně rozvinuly i u Carrolla Colea. Když ve svých osmi letech utopil spolužáka, mávlo se nad tím rukou jako nad smutnou a politováníhodnou nehodou. Přitom se podle vlastních slov vraždou mstil své matce, což něco vypovídalo o jeho budoucnosti. Případ dokládá archiv The New York Times. O pár let později se Cole propracuje na pozici sériového vraha, s krví 13 obětí (vesměs prostitutek) na svých dlaních. V roce 1985 skončí na popravišti, s tím, že mu jeho první čin a doznání projde. Což je v tehdy v ostře sledovaném procesu velkou inspirací pro všechny dospívající.

Zapomenout bychom určitě neměli ani na Cayetana Santose Godina z Argentiny. Všichni se mu totiž už od narození posmívali. Velká hlava, odstávající uši, tělo skřeta. Jako Velkouchého trpaslíka – El Petiso Orejudo  – byl na ulicích Buenos Aires k posměchu všem dětem. Proto se jim začal mstít. V 9 letech měl na svědomí čtyři vraždy jiných dětí a půltuctu případů žhářství. Policie neměla jedinou stopu, nikoho nenapadlo, že vraždícím psychopatem může být dítě. Proto Godin pokračoval ve vraždách až do svých 16 let. Skončil v blázinci.

Nájemní dětští zabijáci

Od nehod a náhod, neštěstí a mstících se adolescentů, se konečně můžeme přesunout k dětem, které si skutečně zločin a vraždění jako profesní kariéru vybraly. Na jih od Texasu se jim přezdívá Niño sicario. Pro drogové kartely mají tihle dětští vrazi vysokou hodnotu: stojí málo; jsou snadno nahraditelní a manipulovatelní; jsou nenápadní a nemají výčitky; nikdo je nepodezřívá a tresty dostávají směšné. Příklad za všechny zveřejnil Los Angeles Times. Edgar Jimenez Lugo se rozjel v 11 letech, a do třinácti byl přítomen – jako spolupachatel i popravčí – u více než 300 vražd. V Mexiku teď průběžně každý rok stojí před soudem za nájemné vraždy v žoldu narkobaronů kolem 800 dětí ročně.

Zdroj: Independent, Tampa Bay Times, Murderpedia, The Guardian, CBS News, The New York Times, Los Angeles Times

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?