Amber Heard nedokončila slíbené charitativní dary ve výši 7 milionů dolarů. Důvodem je prý žaloba Johnnyho Deppa

Když Johnny Depp a Amber Heard dosáhli v roce 2016 rozvodového vyrovnání, Heard oznámila, že věnuje celých 7 milionů dolarů na charitu. Řekla, že budou peníze rozděleny mezi dvě organizace: American Civil Liberties Union a Children’s Hospital Los Angeles.

V říjnu 2018 obdržela Amber Heard celou částku vyrovnání, jak potvrdila v pondělí 16. května 2022 v procesu, který proti ní namířil Johnny Depp. Přibližně ve stejnou dobu rovněž řekla médiím, že finanční prostředky už darovala. Jenže výkonný ředitel ACLU už dříve v procesu svědčil, že organizace nikdy neobdržela celých 3,5 milionu dolarů, které slíbila. Dále uvedl, že polovina darů, které organizace obdržela jménem Amber Heard, pochází od Elona Muska, který s Heard chodil po jejím rozchodu s Deppem.

V pondělí 16. května během procesu řekla, že stále plánuje darovat všechny peníze, které slíbila, ale že jí v tom bránila Deppova žaloba, ve které požaduje odškodné až 50 milionů dolarů.

„Stále mám v úmyslu dodržet všechny své sliby,“ řekla Amber Heard. „Byla bych ráda, kdyby mě přestal žalovat, abych mohla.“

Sliby o dary na charitu opakovaně tématem procesu

V dubnu v procesu vypověděl Terence Dougherty, generální právní zástupce a provozní ředitel ACLU, že bylo na jméno Amber Heard celkově darováno 1,3 milionu dolarů. Z toho bylo 350 000 dolarů od ní, 100 000 dolarů od Deppa a 500 000 dolarů od Muska, vše jejím jménem. Dougherty ukázal porotě formulář, nepodepsaný Amber Heard, který popisuje, jak by se dala zaplatit plná výše 3,5 milionu dolarů během doby 10 let.

Deppova žaloba, podaná v roce 2019, obviňuje Amber Heard, že herci zničila pověst a kariéru. Důvodem je článek v deníku The Washington Post z roku 2018, kde Heard uvedla, že se stala obětí domácího násilí. Deppova exmanželka obvinění z pomluvy popřela a podala protižalobu ve výši 100 milionů dolarů s tím, že ji Depp napadl před i během jejich manželství.

Na lavici svědků v soudní budově Fairfax County ve Virgii v pondělí 16. května Amber Heard řekla, že „to celé slíbila dát na charitu, protože ji nikdy nezajímaly Johnnyho peníze.“ Podle jejích slov si pro financování vybrala ACLU, protože věřila v jejich poslání, a dále dětskou nemocnici, protože tam dobrovolně vypomáhala více než deset let.

Když se její právník během přímého zkoumání zeptal, zda mají dary konkrétní lhůtu, Heard odpověděla: „Žádné nejsou. Oni rozumí.“ Také řekla, že plánuje dát celých 7 milionů k tomu, co zaplatil Elon Musk.

zdroj: Variety, Marca, Independent, The Washington Post

Podobné články

Nejoblíbenější

Skutečně dokážeme cítit pach strachu a dalších emocí?

Při komunikaci se spoléháme hlavně na jazyk a zrak. Jak podstatnou roli hraje u lidí nos a dokážeme pomocí čichu cítit strach?

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?