Belgický ovčák zachránil ženu z Kalifornie před útokem pumy

Žena v Kalifornii byla napadena pumou a její psí miláček vyskočil kupředu na její obranu. Erin Wilson (24), která žije v Trinity County, odlehlé části severozápadní Kalifornie, se šla v pondělí 16. května projít se svým psem směrem k řece. Zničehonic se ni vrhla puma a poškrábala ji přes bundu.

Wilson uvedla, že zavolala na svého psa, 2,5 roku starou fenku jménem Eva. Belgický ovčák, vážící 55 kg, vyskočil kupředu, aby se postavil mezi ní a pumu.

„Pár sekund bojovali a pak jsem slyšela, jak začala naříkat,“ uvedla Erin Wilson do novin. „V tu chvíli se šelma zakousla do její lebky.“ Žena se podle své výpovědi pokusila pumu od fenky oddělit tím, že do útočícího zvířete bušila klackem a pěstmi.

Nakonec se jí podařilo upoutat pozornost řidiče, který projížděl kolem. Ten zastavil a rychle přispěchal na pomoc. Postříkal pumu pepřovým sprejem a tak ji zahnal. Po útoku byla fenka Eva těžce raněná a během hodinu trvající cesty k veterináři měla křeče.

Pes utrpěl frakturu lebky, propíchnutí sinusové dutiny a silný otok kolem oka. Erin Wilson vyhlásila, že přes portál GoFundMe shromažďuje finanční prostředky na účty za veterináře, který Evu ošetřil. V pátek 20. května byl statečný obránce propuštěn domů k majitelce.

„Můj pes je můj hrdina a vděčím jí za svůj život,“ napsala Wilson u své sbírky.

Útoky pumy na člověka jsou velmi vzácné, za posledních sto let došlo v Severní Americe pouze k několika incidentům, které skončily zraněním.

zdroj: The Sacramento Bee, GoFundMe

Podobné články

Nejoblíbenější

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?

Londýnská mapa veřejných toalet? Skrytý průvodce pro gaye

Nenápadný průvodce po veřejných toaletách města navedl "uvědomělého" čtenáře na ta správná diskrétní místa pro náhodnou schůzku.