Delfín zemřel na pláži po obtěžování návštěvníky. Úřady vypsaly odměnu 20 000 dolarů

Na texaské pláži uvízl delfín, ale nikdo z návštěvníků mu nepomohl. Místo toho ho obtěžovali, fotili si ho mobilními telefony a někteří dokonce předstírali, že na něm jezdí. Delfín díky tomu zemřel. Úřady zahájily vyšetřování, protože poškozování divokých delfínů je trestné. Odměna až 20 000 dolarů byla vypsána za informace o návštěvnících pláže, kteří delfína trápili.

K incidentu došlo v dubnu 2022, kdy na pobřeží Quintana Beach uvízla živá samice delfína skákavého. Návštěvníci pláže ji vytlačili zpět do moře, pokusili se s ní plavat a dokonce na ní jezdit, uvedla na Facebooku nezisková skupina Texas Marine Mammal Stranding Network.

Delfín znovu uvízl a byl „dále obtěžován davem lidí“, než na pláži zemřel, stojí v prohlášení skupiny. „Tento typ obtěžování způsobuje divokým delfínům nepřiměřený stres, ale zároveň představuje nebezpečí pro lidi, kteří s nimi přicházejí do styku, a navíc je to nezákonné,“ uvedla skupina.

Svědek události organizaci zavolal ještě před smrtí zvířete, ale záchranáři se na místo nedostali včas.

Interakce lidí s delfíny nemusí skončit dobře

Federální agentura NOAA Fisheries vyhlásila odměnu za bližší informace a uvedla, že úřad získal z incidentu záběry, které mohou pomoci při identifikaci zúčastněných osob.

Heidi Whitehead, výkonná ředitelka Texas Marine Mammal Stranding Network, řekla listu The Washington Post, že lidé z organizace vzkázali davu, aby zvíře přivedli na břeh, ale to se nestalo. Místo toho návštěvníci pláže obklopili delfína a někteří na něj posadili své děti, aby předstírali, že na něm jedou, uvedla Whitehead.

Vysvětlila, že uvízlí delfíni jsou obvykle zranění nebo nemocní a mohou mít potíže s dýcháním. Skupina dále uvedla, že by takový delfín neměl být vytlačován zpátky do moře.

Pitva podle NOAA ukázala smutný fakt, že delfín zemřel utonutím.

Obtěžování, ubližování, zabití nebo krmení divokých delfínů je zakázáno zákonem o ochraně mořských savců. Porušení je trestáno pokutou až 100 000 dolarů a pachateli může být uložen až jeden rok ve vězení.

zdroj: CNN, NOAA Fisheries, The Washington Post

Podobné články

Nejoblíbenější

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?

Rudis: význam dřevěného meče v životě římských gladiátorů. Co představoval?

V životě římských gladiátorů měl dřevěný meč velký význam. Co rudis představoval a za co se ho mohl gladiátor dočkat?

Messerschmitt Me 262: před 80 lety vzlétla nejnebezpečnější stíhačka 2. světové války

Proudová stíhačka Messerschmitt Me 262 vzlétla poprvé v červenci 1944. V éře vlády pístových motorů byla jako zjevení.