Vyhrál jackpot přes 400 000 dolarů. Jako čísla do loterie použil věk členů rodiny

Muž ze Severní Karolíny ve Spojených státech vyhrál jackpot, když jako čísla ve státní loterii použil věk členů svojí rodiny. Podle tiskové zprávy North Carolina Education Lottery koupil Joseph Eonta pět ticketů v hodnotě jednoho dolaru za každý. Nákup provedl v obchodě s potravinami v malém městě Princeton.

Úředníci uvedli fakt, že si čísla vybral na základě věku svých dcer a vnuček. Eonta prohlásil, že byl po výhře 402 887 dolarů (nyní zhruba 9,4 milionu korun) nadšený. „Musel jsem se podívat asi dvacetkrát,“ řekl podle zprávy. „Uzemnilo mě to.“

„Eonta si ve čtvrtek přijel do ústředí loterie vyzvednout svou cenu a po požadovaných srážkách státních a federálních daní si domů odnesl 286 091 dolarů,“ uvedla tisková zpráva. V přepočtu na koruny je to nyní 6,67 milionu. Devětašedesátiletý muž řekl, že pokryje všechny své účty a může si koupit nové auto.

Další neuvěřitelný jackpot

Začátkem roku 2022 vyhrál jiný muž ze Severní Karolíny částku 4 miliony dolarů. Šedesátiletý válečný veterán Gabriel Fierro zvolil podobně neotřelý přístup, když použil čísla z obalu „sušenky štěstí“, kterou dostal po návštěvě restaurace Red Bowl. Svůj los koupil online za 2 dolary a přidal jeden navíc za Megaplier, který umožňuje znásobit jakoukoli výhru.

„Vyrovnal všech pět bílých koulí na výhru 1 milion dolarů, a poté se výhra zčtyřnásobila na 4 miliony dolarů, když zasáhl 4X Megaplier,“ uvedla tisková zpráva. Fierro úředníkům řekl, že byl ohromen, když dostal e-mail s oznámením o výhře. Dodal, že si jeho žena myslela, že to je „aprílový žert nebo možná podvod“.

Po oslavě a vyzvednutí výhry, která byla po požadovaných srážkách státních a federálních daní 2 840 401 dolarů (přes 66 mil. korun) se Fierro nechal slyšel, že plánuje peníze investovat.

zdroj: ABC11 Raleigh-Durham, WSLS 10

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?