Nový McDonald’s v Rusku prodal v den otevření 120 000 burgerů. Překonal dosavadní denní rekordy

Rebrandovaný a „nový“ McDonald’s v Rusku odstartoval divoce: řetězec prodal v den svého otevření rekordních 120 000 burgerů, řekl generální ředitel sítě restaurací.

„Za celou dobu, co McDonald’s v Rusku působí, jsme nikdy neviděli takový denní obrat,“ nechal se slyšet Oleg Paroev. Ten je bývalým generálním ředitelem McDonald’s Russia a nyní se na pozici vrátil.

McDonald’s opustil ruský trh v květnu 2022 po 32 letech působení v zemi. Jako důvod společnost uvádí „humanitární krizi způsobenou válkou na Ukrajině a ukvapené, nepředvídatelné pracovní prostředí“. Americký řetězec rychlého občerstvení předprodal ruský podnik místnímu držiteli licence, podnikateli Alexandru Govorovi.

Fastfoody byly znovu otevřeny pod novým názvem „Vkusno i tochka“, což v překladu znamená „chutné a je to“. V Moskvě a jejím okolí se 12. června 2022 otevřelo celkem 15 přeznačených poboček, dalších 35 otevřelo následující den. Fotografie z otevření Vkusno i tochka ze začátku měsíce června ukazují restaurace plné hostů.

Rebrandované pobočky McDonald’s mají jen povrchní změny, omezené na nápisy, loga a uniformy. Většina položek na novém menu je stále vyrobena ze stejných ingrediencí a připravena na vybavení, které používal americký McDonald’s. Pouze Big Mac, McFlurry a Happy Meal, na které má americký řetězec ochrannou známku, jsou nedostupné. Ostatní produkty jsou identické.

Vkusno i tochka si klade za cíl otevřít dalších 1000 poboček po celém Rusku během čtyř až pěti let. Z toho tvoří 850 restarací rebrandované pobočky McDonald’s. Podle majitele Govora je do konce června 2022 v plánu otevřít zhruba čtvrtinu z nich.

Paroev se nechal slyšet, že je otevření na nových místech výzvou, protože se „významné procento“ produktů dováží. Je ale velmi optimistický.

„Naší hosté si na nový název zvyknou a pochopí, že už nejsou v „Mekáči“, ale v „tochka“, řekl Paroev.

zdroj: Reuters, McDonald’s Corporate, Insider, New York Post

Podobné články

Nejoblíbenější

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?

Rudis: význam dřevěného meče v životě římských gladiátorů. Co představoval?

V životě římských gladiátorů měl dřevěný meč velký význam. Co rudis představoval a za co se ho mohl gladiátor dočkat?

Messerschmitt Me 262: před 80 lety vzlétla nejnebezpečnější stíhačka 2. světové války

Proudová stíhačka Messerschmitt Me 262 vzlétla poprvé v červenci 1944. V éře vlády pístových motorů byla jako zjevení.