Mike Saran vyrazil z Prahy na kole do Chorvatska otevřít hotel

Mike Saran se snaží svým životním stylem inspirovat ostatní k aktivnímu pohybu. I z toho důvodu vyrazil 7. června z Prahy do chorvatského Splitu na kole. Výprava přes Českou Republiku, Rakousko, Slovinsko a samotné Chorvatsko je zhruba 1200 km dlouhá a Mike Saran touto cestou propaguje svou nadaci Sport2Life. Tu založil v roce 2017 a jejím cílem je podpora aktivního a zdravého životního stylu dětí a dospívajících.

Mike Saran vyrazil z Prahy na kole do Chorvatska otevřít hotel
zdroj: instagram / mikessaran

Konečnou zastávkou je hotel La Meridian LAV, který Mike Saran vlastní a po vynucené přestávce bude v pondělí 15. června 2020 znovuotevřen. Právě Chorvatsko se díky událostem ve světě během posledních několika let stává opět destinací, kterou Češi vyhledávají ke strávení dovolené. Důvodem jsou přijatelné ceny i fakt, že Chorvatsko patří aktuálně mezi nejbezpečnější prázdninové destinace v oblasti kolem Středozemního moře. Fotky z dobrodružné cesty do Splitu jsou k vidění na instagramových profilech Mika Sarana a nadace Sport2Life. Najdete tu i snímky ze sportovních akcí nadace a výprav do přírody v nejrůznějších koutech planety.

Mike Saran vyrazil z Prahy na kole do Chorvatska otevřít hotel
zdroj: instagram / mikessaran

Sport, pohyb v přírodě a dobrodružné výzvy jako extrémní závod džunglí Eco Challenge nebo výstup na Mont Blanc, to všechno patří k mému životnímu stylu. Kromě toho bych i rád inspiroval ostatní –  k překonávání překážek, aktivnímu životnímu stylu a teď i k cestování do Chorvatska, které jsem si zamiloval už před mnoha lety. Nejen pro jeho nádhernou přírodu a spoustu ‚adrenalinových‘ příležitostí, ale hlavně kvůli pohostinnosti Chorvatů, gastronomii a kulturnímu dědictví země,“ říká Mike Saran.

Mike Saran vyrazil z Prahy na kole do Chorvatska otevřít hotel
zdroj: instagram / mikessaran

Kromě nadace a sportu se Mike Saran věnuje investicím. Je zakladatelem skupiny Odien, která je propojená s podnikem Saran Holding, který v letech 2007-2017 vlastnil tuzemskou cestovní kancelář Čedok. Aktuálně Odien Group chystá mnohamiliardový projekt, jehož cílem je vystavení nové městské čtvrti v prostorách bývalého areálu Avia Letňany na Praze 18.

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?