Nejbohatší děti světa: kolik peněz mají momentálně na účtech?

Když se budete dobře učit, máte šanci to někam dotáhnout a časem získat lepší zaměstnání. Mít víc peněz, protože o ty jde vždycky až v první řadě, ne? Nick D’Aloisio se moc dobře neučil. Místo toho seděl u počítače a navrhoval mobilní aplikace, až se zařadil mezi nejbohatší děti světa. Jeho cestu podrobně popsal Wall Street Journal. Jen za aplikaci Summly mu páni z Yahoo vyplatili 30 milionů dolarů. To mu bylo 17. Následně se o něj popraly vývojářské špičky z Apple, kde nabídky práce musel spíš odmítat. A na Oxford ho spíš pozvali, než že by se tam hlásil. Jeho život prostě nemá klasický průběh, připomíná spíš začátky mladšího a průraznějšího Billa Gatese.

Hvězdičky od kolébky

Hezky buclatá tvářička vydobyla malé Abigail Breslin titul dětské Miss Sunshine a první role ve  filmech pro mladší diváky. Poté, co se naducanější staly i jiné její tělesné partie, to dotáhla do Hollywoodu. Kde sbírala jedno ocenění za druhým. Podle databáze Celebrity Net Worth už ve 13 letech seděla na balíku čítajícím 16 milionů dolarů. A je asi jen otázkou, jak se téhle „celebritě ze sousedství“ bude dařit dál. Soudě podle nástupu by to mohlo skončit u filmů pro dospělé. K tomu má ostatně našlápnuto i Elle Fanning, další kdysi-dětská hvězdička. Poprvé ležela před kamerou ve snímku Jmenuje se Sam, kdy jí byly tři roky.

Slavná maminka pomáhá

Kdo k čertu vlastně je Dannielynn Hope Marshall Birkhead? Překomplikované jméno, připomínající jezevčíka s rodokmenem, totiž na první pohled nepatřilo k žádné provařené celebritě. A přece! Její matkou byla příležitostná herečka, modelka a hvězdička Anna Nicole Smith. Která zemřela, a zanechala své tehdy pětiměsíční dceři mnohamilionové jmění, což ji katapultovalo mezi nejbohatší děti světa. Po skonu matky vypukla obří právní bitva o svěřeneckou péči nemluvněte, která připomínala špatně napsanou komedii. Zpráva o ní proletěla všemi médii.

Mužů, dokazujících své otcovství, bylo pár tuctů, což o mamince nic hezkého nevypovídá, ale o mrtvých jen dobře, že jo. Z utkání, které rozhodly testy DNA, vyšel jako vítěz fotograf Birkhead. Který se tak stal správcem pozůstalosti za 450 milionů dolarů, a poručníkem maličké Dannielynn. Jak uvádí Celebrity Net Worth, ve svých 13 letech měla na nedobytném účtu v bance přes 10 milionů, které zhodnocovala a navyšovala každou sezónu o 3 další miliony, jako úspěšná dětská modelka. Dá se očekávat, že ve šlépějích své velmi úspěšné matky půjde i nadále.

Aby vám tatínek nevyhlásil válku!

Velké otazníky se točí kolem jména Moulay El Hassan. Koho že to je? Korunní princ Maroka. Neduživě vypadající chlapec nedávno oslavil osmnáctiny, ale k porcování dortu v podobě 39. nejrozlehlejší země světa (s největšími zásobami fosfátů a slušnými zásobami ropy) se zatím ještě nemá. Forbes a další média uvádí, že mu na účtu momentálně odpočívá 1 miliarda dolarů. Poté, co se stane králem, to bude mnohem, mnohem víc. Proč ty otazníky? Moulay je záhadou, stejně jako budoucí směřování jeho země. Jestli bude předhazovat politické oponenty lvům, stejně jako jeho dědeček, nikdo netuší.  

O tom, jaké nevýhody má spříznění s britskou královskou rodinou, nám v poslední době prozrazuje mediálně vyšťavená dvojka Harry & Meghan až příliš často. Jaké jsou ale výhody? O těch by nám mohl povyprávět syn prince Williama a Catherine (Kate Middletonové), maličký George z Cambridge. V sedmi letech se řadí mezi nejbohatší děti světa, protože se jeho jmění (na které zatím sáhnout nemůže) podle Celebrity Net Worth blíží 3,6 miliardám liber. Ano, z tohohle klučiny by totiž s největší pravděpodobností mohl vyrůst další král Velké Británie.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.