Jak se účinně bránit proti hmyzu? Nedejte škůdcům doma žádnou šanci

O návštěvníky z říše hmyzu doma nikdo nestojí. Komáři a mouchy dokáží být pěkně otravní a o to hůř, když natrefí na vaše otevřené okno. Pokud se k vám rovnou nastěhují mravenci, pak máte problém. Jak se proti hmyzu bránit? Zatoulané můry sice můžete zkusit dostat ven po dobrém, ale škůdce musíte zlikvidovat. Nejlepší je všemu zkusit předejít a výskyt hmyzu doma minimalizovat.

Sítě do oken i dveří jsou první obrana

Pokud opatříte okna síťkou, polétavý hmyz má cestu dovnitř uzavřenou a můžete větrat, jak se vám zachce. Samozřejmě takto nemusíte zaopatřovat všechna okna – postačí jednoduše jedno nebo dvě, která otevíráte nejčastěji. Rám se sítí do okna nebo dveří je možné nechat vyrobit na míru, ale nejlevnějším i nejrychlejším řešením je zakoupení síťoviny, kterou natáhnete sami. Postačí k tomu jen nůžky a nalepovací suchý zip. Ten umístíte po obvodu na vnitřní stranu otevřeného okna. Střiženou síťovinu bezpečně udrží a bariéra proti hmyzu je hotová.

Jak se účinně bránit proti hmyzu? Nedejte škůdcům doma žádnou šanci
zdroj: amazon.com

Odpuzovače hmyzu jako mírové řešení

Dalším preventivním řešením je snaha znepříjemnit nezvaným hostům cestu dovnitř. V obchodech jsou k zakoupení nejrůznější odpuzovače hmyzu, které se zaměřují vždy na ten který konkrétní druh. Kdo se chce vyhnout chemikáliím, může vsadit na osvědčené recepty. Komáři například nemají rádi česnek, hřebíček a skořici. Když je necháte nasypané na parapetu okna nebo vhodně zavěsíte v pytlíčku, snížíte tím šanci, že k vám bodavý hmyz zamíří. Mouchám zas vadí svařený ocet.

Ultrazvukové odpuzovače

Tyhle odpuzovače hmyzu fungují na bázi zvuku, který komáři a jiný létající hmyz nesnáší. Malé krabičky vysílají tóny o frekvenci 20-28 Khz, které lidské ucho neslyší, zatímco hmyz odpuzuje. Týká se to nejen komárů a much, ale také brouků a pavouků. Stačí je zapojit do zásuvky, případně existují varianty na baterky. Liší se od sebe dosahem, který je u každého vyjádřeno plochou, kterou dokáže pokrýt. Minimum je ale 60-80 m². Vyzkoušet můžete také aplikaci pro smartphone na stejném principu.

Jak se účinně bránit proti hmyzu? Nedejte škůdcům doma žádnou šanci
zdroj: aliexpress.com

Pastičky a mucholapky proti hmyzu

Staré známé mucholapky fungují. Pověsit je do dílny nebo na verandu na chatě je skvělé řešení, ale doma na jídelním stolem to prostě nechcete. Pastičky jsou diskrétnějším řešením. Vosy stačí nalákat na šťávu nebo pivo do nádoby, ze které vede jen malý otvor a cestu zpět nenajdou. Na lezoucí hmyz se potom prodávají pastičky k tomu přímo určené. Mravenci nebo rybenky neodolají a přijdou hodovat na vámi zvolené místo, kde nebudete mít pastičku přímo na očích.

Lampa jako maják smrti

Stačí ji pověsit na terasu nebo před vchodové dveře. UV lampa proti hmyzu naláká polétavé potvory světlem tak, jako každý jiný zdroj světla. Rozdíl je v drátěné konstrukci kolem lampy, která hmyz se zasyčením okamžitě spálí, jakmile na ni dosedne. Tahle varianta je proto vhodná spíše na ven. Moderní lampy hmyz vysuší a eliminují tak možnost zápachu, takže jsou vhodné i do interiéru. Dnes jsou k dostání také jako LED lampy.

Jak se účinně bránit proti hmyzu? Nedejte škůdcům doma žádnou šanci
zdroj: banggood.com

Když jde do tuhého, zbývá deratizér

Pokud se u vás doma usadil hmyz ve velkém, je třeba povolat odborníky. Škůdci jako švábi, štěnice nebo vši se rychle množí a snadno vám jejich kolonie přeroste přes hlavu. Platí to samozřejmě i pro jinak nevinné mravence. Opravdovou nepříjemností pak může být vosí nebo sršní hnízdo pod střechou na půdě. Deratizační firma má na hubení hmyzu postřiky, které nezvané hosty spolehlivě zlikvidují.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.