Ozzy Osbourne: hrozivé zranění, které stojí za zrušením koncertního turné

Ozzy Osbourne šokoval fanoušky důležitým oznámením, že už nebude koncertovat a ruší všechny smluvené termíny. Po pádu ve svém domě v roce 2019 odložil rozlučkové turné No More Tours II. Bylo to ale ještě starší zranění, které nakonec donutilo Prince temnoty koncerty zrušit.

Osbourne měl nehodu 8. prosince 2003, když jel na terénní čtyřkolce na svém rozlehlém panství nedaleko Londýna. Skončil v nemocnici se zlomenou klíční kostí, osmi zlomenými žebry a poškozenými obratli na krku. Podstoupil operaci v nemocnici Wexham Park Hospital západně od Londýna ve Slough. Dostal do zad kovové výztuhy a 15 šroubů. Jeho pád v roce 2019 ale vychýlil jejich usazení. Následky tohoto pádu jsou tak skutečným důvodem, proč se Ozzy rozhodl ukončit turné. Zrušené koncerty v Evropě byly původně přesunuty na květen 2023, ale ani ty se nakonec neuskuteční.

Podle některých zdrojů k Ozzyho nehodě z roku 2003 přispěly léky na úzkost, které tehdy bral a díky kterým neměl dostatečný přehled. Údajně léky bral kvůli strachu z rakoviny jeho manželky Sharon.

Ozzyho nehoda z roku 2019

Osbournova druhá nehoda se stala v roce 2019, když v noci vstal, aby si došel na záchod. Během toho zakopl a upadl. Následovaly dva měsíce v nemocnici, které Ozzy nazval nejhorší agónií, jakou kdy zažil. Během léčby prohlásil, že se bojí, že už nikdy nebude moci správně chodit – nebo vystupovat.

Ozzy Osbourne zrušení turné 2023 zranění Patient Number 9
zdroj: 123RF

Kromě poškození jeho „oprav“ po jeho předchozí nehodě mu pád v roce 2019 přerušil některé nervy. Během pomalého zotavování podstoupil několik operací, procedury s kmenovými buňkami a fyzickou i pracovní terapii, aby se pokusil postavit na nohy. Jedna z jeho operací, 13. června 2022, byla obzvláště klíčová. Sharon Osbourne v televizní show doslova řekla, že určí zbytek jeho života.

I tak ale Ozzy prohlásil, že není fyzicky připraven na náročné turné. „Vím, že se nedokáži vyrovnat s potřebným cestováním,“ uvedl zpěvák na svém Instagramu. Fanouškům se omluvil s tím, že se cítí „ponížený a poctěný“, že si nechali vstupenky tak dlouho, a vyjádřil své rozhořčení nad tím, že je zklamal.

Další komplikace

Bezprostředně po svém pádu v roce 2019 Ozzy Osbourne sdílel, že má kolem sebe zdravotní sestry na plný úvazek a nemůže nic dělat bez chodítka. Řekl, že jeho hlavním cílem je dostat se zpět na pódium. Věřil, že jeho zotavení bude trvat asi rok, takže původně plánoval odložit turné na rok 2020. Poté dorazila pandemie covid-19. Ozzy s nemocí v dubnu 2022 také ulehl. Tehdy v rozhovoru řekl: „V tuhle chvíli nemůžu pořádně chodit. Každé ráno mám fyzioterapii. Je mi o něco lépe, ale zdaleka ne tak, jak bych chtěl, abych se mohl vrátit na turné.

Ozzy Osbourne zrušení turné 2023 zranění Patient Number 9
zdroj: 123RF

Kromě toho v roce 2020 Ozzy oznámil, že má Parkinsonovu chorobu. Stav mozku může způsobit potíže s koordinací a rovnováhou, takže mohl přispět k jeho pádu doma.

Vystupování po úrazu

Osbourne nebyl od roku 2019 tak úplně mimo a vydal mezitím dvě alba. Od svého zranění se několikrát objevil na veřejnosti, mimo jiné na Comic-Conu v červenci 2022. O několik týdnů později vystoupil na ceremoniálu her v Commonwealthu v Birminghamu v Anglii, ve svém rodném městě. Spolu s ním vystoupil Tomy Iommi, kytarista Black Sabbath. Iommi se také podílel na Ozzyho zatím posledním albu Patient Number 9 z roku 2022.

V prohlášení z 1. února 2023 se Ozzy vyjádřil, že doufá, že někdy v budoucnu bude moci vystupovat, pokud to nebude vyžadovat cestování. „Můj tým momentálně přichází s nápady,“ doplnil. Ozzy Osbourne už jednou koncertování ukončil, bylo to v roce 1992. Tehdy mu byla špatně diagnostikována roztroušená skleróza. V té době podnikl rozlučkové turné No More Tours. Na další se ale vydal o tři roky později a neslo výmluvný název Retirement Sucks. Jestli bude moci Ozzy podobným způsobem hodit za hlavu i jeho současné problémy není zdaleka tak jisté, i když bychom mu to moc přáli.

zdroj: Rolling Stone, Ultimate Classic Rock, E! News, Louder

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.