Rodiče žalují syna a snachu, že jim neposkytli vnouče. Chtějí dítě nebo 650 000 dolarů

Pár z Indie podniká právní kroky proti svému synovi a jeho manželce. Obviňuje mladší pár z toho, že jim způsobil „duševní krutost“ tím, že nedostali vytoužené vnouče. Sanjeev Prasad (61) a jeho manželka Sadhana (57) žalují syna a prohlašují, že pokud jim Shrey Sagar s manželkou Shubhangi Sinha do roka nedá vnouče, měl by jim zaplatit 650 000 dolarů (zhruba 15,4 milionu korun).

Starší pár, který žije v severoindickém státě Uttarakhand, se nechal slyšet v deníku Times of India, že tato cifra odpovídá částce, kterou za syna utratili. Shrey má nyní 35 let. Suma zahrnuje účet ve výši 65 000 dolarů za Shreyův pilotní výcvik ve Spojených státech v roce 2006, a také luxusní automobil, který mu rodiče darovali ke svatbě.

„Mám jen jednoho syna. Všechny úspory jsem utratil za jeho výchovu a vzdělání,“ řekl Sandjeev Prasad do Times of India. „Do Indie se vrátil v roce 2007 kvůli ekonomické recesi v zahraničí. Přišel o práci a přes dva roky nemohl najít jinou. I v tomto období jsem ho finančně podporoval.“

Dodal, že svému synovi zařídil sňatek se Shubhangi poté, co si jeho syn konečně našel práci. Pár však obvinil z „nesmírného duševního obtěžování“ tím, že jim nedal dítě, přestože jsou už šest let manželé.

Chceme být prarodiče!

Prasad vysvětlil, že mladí manželé žijí každý v jiném státě kvůli práci a že s nimi jejich snacha nezůstává, což „přidalo k jejich utrpení“ a způsobilo jemu a jeho ženě „nesmírnou bolest“. Právník staršího páru, A.K. Srivastava, řekl místnímu zpravodajsví ANI News, že případ „zobrazuje pravdu společnosti“.

„Investujeme do našich dětí, děláme je způsobilými pracovat ve firmách. Děti dluží svým rodičům základní finanční péči,“ prohlásil právník s tím, že manželé požadují buď do roka vnouče nebo peněžitou náhradu. Zároveň uvedl, že rodiče rovněž žalují syna kvůli „duševní krutosti“.

„Snem každého rodiče je stát se prarodičem,“ řekl právník. „Na to, až se stanou prarodiči, čekali roky.“ BBC uvedla, že soudní návrh manželů Prasadových má datum soudu na 17. května 2022.

Plození potomků je v Indii v naprostém kontrastu s tím, na co jsme zvyklí na západě. Spousta indických párů čelí obrovskému tlaku rodinných příslušníků na to, aby měly děti. Některé indické matky uvedly, že zažily fyzické týrání, protože se jim narodila dcera, místo žádaného mužského dědice.

zdroj: BBC, The Times of India, The National News, The Guardian

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.