Žena usmrtila střelbou z legálně držené zbraně muže, který na večírku zahájil palbu z útočné pušky

Ve středu 25. května ve 22:45 místního času zareagovala policie v Charlestonu na hlášení střelby, řekl poručík Tony Hazelett z charlestonského policejního oddělení. Identifikovanou obětí se stal Dennis Butler (37), který utrpěl četná střelná poranění poblíž oblasti Vista View Apartments ve čtvrti Renaissance Circle.

„Po dalším vyšetřování jsme rychle zjistili, že se oběť změnila ve střelce,“ řekl Hazelett na tiskové konferenci. Dále vysvětlil, že byl Butler v bytovém komplexu již dříve ten samý den. Na místě byl lidmi osloven s tím, že překračuje rychlostní limit, zatímco se v parku přes ulici koná narozeninová oslava, spojená s promocí.

„Naštval se a opustil areál. Krátce na to přijel zpět a zastavil před 1300 Renaissance. Nasedl na zadní sedadlo, vytáhl pušku ve stylu AR a začal střílet do davu,“ řekl Hazelett s tím, že na večírku bylo zhruba 30-40 lidí.

„Přihlížející žena, která měla u sebe v souladu se zákonem svou střelnou zbraň, vytáhla zbraň, střelila ho a zabila,“ vysvětlil Hazelett. Během incidentu nejsou hlášena žádná další zranění a proti ženě nebude vzneseno žádné obvinění. Poznamenal také, že dotyčná žena není členem žádných policejních složek.

„Je členkou komunity, která legálně nosí střelnou zbraň, a místo toho, aby před hrozbou utekla, pustila se do střetu a zachránila několik životů,“ řekl Hazelett.

Policie při vyšetřování nenašla žádný motiv střelby, dodal. Podle jeho slov má navíc Dennis Butler rozsáhlou kriminální minulost.

zdroj: CBS News, BBC News

Podobné články

Nejoblíbenější

Skutečně dokážeme cítit pach strachu a dalších emocí?

Při komunikaci se spoléháme hlavně na jazyk a zrak. Jak podstatnou roli hraje u lidí nos a dokážeme pomocí čichu cítit strach?

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?