Žena usmrtila střelbou z legálně držené zbraně muže, který na večírku zahájil palbu z útočné pušky

Ve středu 25. května ve 22:45 místního času zareagovala policie v Charlestonu na hlášení střelby, řekl poručík Tony Hazelett z charlestonského policejního oddělení. Identifikovanou obětí se stal Dennis Butler (37), který utrpěl četná střelná poranění poblíž oblasti Vista View Apartments ve čtvrti Renaissance Circle.

„Po dalším vyšetřování jsme rychle zjistili, že se oběť změnila ve střelce,“ řekl Hazelett na tiskové konferenci. Dále vysvětlil, že byl Butler v bytovém komplexu již dříve ten samý den. Na místě byl lidmi osloven s tím, že překračuje rychlostní limit, zatímco se v parku přes ulici koná narozeninová oslava, spojená s promocí.

„Naštval se a opustil areál. Krátce na to přijel zpět a zastavil před 1300 Renaissance. Nasedl na zadní sedadlo, vytáhl pušku ve stylu AR a začal střílet do davu,“ řekl Hazelett s tím, že na večírku bylo zhruba 30-40 lidí.

„Přihlížející žena, která měla u sebe v souladu se zákonem svou střelnou zbraň, vytáhla zbraň, střelila ho a zabila,“ vysvětlil Hazelett. Během incidentu nejsou hlášena žádná další zranění a proti ženě nebude vzneseno žádné obvinění. Poznamenal také, že dotyčná žena není členem žádných policejních složek.

„Je členkou komunity, která legálně nosí střelnou zbraň, a místo toho, aby před hrozbou utekla, pustila se do střetu a zachránila několik životů,“ řekl Hazelett.

Policie při vyšetřování nenašla žádný motiv střelby, dodal. Podle jeho slov má navíc Dennis Butler rozsáhlou kriminální minulost.

zdroj: CBS News, BBC News

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?