Bývalý CEO Amazon Mexico zaplatil vrahovi, aby zastřelil jeho manželku před očima jejích dětí

Bývalý generální ředitel společnosti Amazon Mexico byl obviněn z toho, že v roce 2019 zaplatil dvěma nájemným vrahům 9000 dolarů (přes 200 tis. korun) za zabití své manželky, která s ním tou dobou nežila. V pondělí 13. června 2022 začal v Mexiku proces s její vraždou.

Juan Carlos García, který je v současné chvíli na útěku, je obviněn z organizování vraždy své manželky Abril Pérez Sagaón. Ta byla v roce 2019 střelena do hlavy v autě v Mexico City, přímo před očima jejích dvou dětí.

Jeden z atentátníků vypověděl, že jim García nabídl dalších 2500 dolarů, pokud bude jeho žena mrtvá před nadcházejícím soudním slyšení v případu, který proti němu podala. Pár byl zrovna uprostřed rozvodu, kdy Peréz obvinila manžela z pokusu o vraždu na základě jejího pohlaví. Prohlásila, že ji manžel brutálně zbil baseballovou pálkou během noci, když spala. Otřesné obrázky jsou k vidění na sociální síti. García byl držen ve vyšetřovací vazbě po dobu 10 měsíců. Soudce pak obvinění snížil na domácí násilí a agresor byl propuštěn.

Násilí na ženách je v Mexiku běžné

Než byla zavražděna, odletěla Peréz z Nuevo Leon do Mexico City, aby tam podstoupila soudem nařízené duševní posouzení v souvislosti s jejím případem proti jejímu manželovi. Aby to bylo ještě absurdnější, dostala soudní zákaz přiblížení ke Garcíovi. Podle tamních úřadů utekl García několik dní po vraždě manželky do Spojených států. Podle dostupných informací přešel do San Diega přes Tijuanu.

García byl úspěšný podnikatel. V roce 2014 byl vybrán jako generální ředitel společnosti Amazon Mexico, která tam tehdy poprvé zahájila činnost kanceláře. Na této pozici zůstal do roku 2017.

K zabití Abril Peréz došlo přesně na Mezinárodní den proti násilí na ženách, což vyvolalo v celém Mexiku národní pobouření, navíc přímo uprostřed krize s rostoucím počtem vražd žen napříč zemí. Lidé vyšli opakovaně do ulic a kritizovali úřady za to, že nepodnikají dostatečné kroky na ochranu žen před genderově podmíněným násilí.

Juan Carlos García prohlásil, že je nevinný, a v roce 2019 údajně zaslal představitelům Mexico City dopis, ve kterém účast na zabití své manželky popírá. Příbuzní Peréz se naopak nechali slyšet, že je García za její zabití zodpovědný.

„Útok byl zcela namířený proti ní. A jediným nepřítelem, kterého v životě měla, byl on,“ řekl mediálnímu deníku El País její nejmenovaný příbuzný.

zdroj: El País, The New York Times, Aristegui Noticias

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.