Ice Cube opustil filmovou roli za 9 milionů dolarů kvůli vakcíně proti covidu

Rapper a herec Ice Cube odmítl žádost producentů Sony o očkování proti covid-19, a proto opustil obsazení chystané komedie Oh Hell No. Zprávu přinesl Hollywood Reporter. Herec měl smluvený kontrakt za 9 milionů dolarů, tedy téměř 200 milionů korun. Ice Cube měl v projektu hrát společně s Jackem Blackem. Sony i osobní zástupce herce odmítli žádost komentovat.

Natáčení mělo začít v zimě 2021 na Havaji, a producenti požádali, aby všichni zúčastnění herci dostali vakcínu proti covid-19. Ice Cube z role odešel a studio Sony ho tak musí nahradit. Během probíhající pandemie koronaviru Ice Cube propagoval nošení respirátorů a také spolupracoval s firmou Black Out na řadě triček, podporujících nošení obličejové ochrany. Výtěžek z jejich prodeje šel na zdravotníky v první linii.

Jack Black a Ice Cube se dali pro natáčení dohromady v červnu 2021. Režisérem snímku Oh Hell No je Kitao Sakurai, který točil pro Netflix komedii Bad Trip. Produkce filmu byla ale odložena poté, co si Jack Black způsobil zranění během natáčení závěrečného dílu talkshow Conan. Black je k projektu stále připojený a už v květnu 2021 sdílel video s tím, že se nechal očkovat.

Zpřísnění podmínek pro natáčení

V červenci přišlo oznámení, že se hollywoodská studia dohodla na aktualizovaném seznamu protokolů, týkajících se koronaviru, které byly zveřejněny  ve společném prohlášení Mezinárodní aliancí zaměstnanců divadelních scén, Svazem režisérů Ameriky, Aliancí Filmových a Televizních producentů a dalšími uskupeními. Prohlášení obsahuje „možnost zavést nařízení povinného očkování“ pro herce a členy štábu, pracujících v Zóně A. To je oblast filmové produkce, kde spolu herci i štáb pracují v těsné blízkosti, bez ochranných prostředků.

Komedie Oh Hell No je už druhým projektem, který Ice Cube opustil. Herec se měl objevit v boxerském dramatu Flint Strong od studia Universal, ale k projektu už nepatří. Důvody jeho odchodu však zveřejněny nebyly. Ice Cube není jediným hercem, který očkování odmítá. Miles Teller ukončil svojí účast na sérii The Offer pro Paramount+, která se zaměří na pozadí natáčení snímku Kmotr z roku 1972. Herec byl při testování pozitivní na covid-19 a následně odmítl vakcínu i další testování.

zdroj: The Hollywood Reporter, Insider

Podobné články

Nejoblíbenější

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?

Rudis: význam dřevěného meče v životě římských gladiátorů. Co představoval?

V životě římských gladiátorů měl dřevěný meč velký význam. Co rudis představoval a za co se ho mohl gladiátor dočkat?

Messerschmitt Me 262: před 80 lety vzlétla nejnebezpečnější stíhačka 2. světové války

Proudová stíhačka Messerschmitt Me 262 vzlétla poprvé v červenci 1944. V éře vlády pístových motorů byla jako zjevení.