Rychle a zběsile: ve finální trilogii dorazí Dwayne Johnson a možná i Henry Cavill

Rychle a zběsile 10 nakonec dostane další dvě pokračování, místo původně plánovaného jednoho. Filmy přivítají další hvězdy: vrátí se Dwayne „The Rock“ Johnson a nově možná dorazí i představitel Muže z oceli a Zaklínače, Henry Cavill.

Snímek Fast X byl dlouho považován za předposlední snímek série Rychle a zběsile. Finále mělo být dvoudílné a jedenáctý film by akční ságu uzavřel. Nově přišlo oznámení, že se cesta ke konci protáhne a po desátém díle dorazí ještě další dva snímky. Nabité herecké obsazení se navíc ještě rozroste o známá jména.

The Rock jako nečekané překvapení

Do franšízy se vrátí Luke Hobbs, kterého hraje miláček davů Dwayne Johnson. Ten produkci série po neshodách opustil, aby se objevil ve spin-offu Hobbs & Shaw (2019) spolu s Jasonem Stathamem. Velké finále tak znovu propojí celý gang. Z hlediska vývoje ságy to dává smysl, protože postavy se v Rychle a zběsile neustále vracejí, případně odkazují na smrt jiných postav, a další dobrodružství Dominica Torreta je jako sněhová koule, která na sebe všechny tyto události neustále navaluje.

Další film navíc znamená nové dějové zvraty, nové postavy a nové herce. V Rychle a zběsile 10 se znovu objevuje Charlize Theron, přibyla Brie Larson a v hlavní záporné roli Jason Momoa. Skoro to vypadá, že se sága snaží závodit nejen v autech, ale hlavně v obsazování celebrit a známých jmen. Roztáhlé finále tak překvapí ještě další novou krví.

Rychle a zběsile 10 Vin Diesel Jason Momoa
zdroj: Universal Pictures

Ve hře je posila Supermana

Henry Cavill o sobě dal vědět hlavně ztvárněním Supermana ve snímku Muž z oceli z roku 2013. I když si hrdinu zopakoval ve filmech Batman vs Superman a Liga spravedlnosti, Muž z oceli se dalšího pokračování nedočkal. Tento postoj studia Warner Bros. a DC Comics je těžko pochopitelný, protože Cavillovo působení v roli bylo diváky přijímáno velice kladně. V roce 2022 to nakrátko vypadalo, že by se mohl jako Superman znovu objevit ve snímku Black Adam, kde hraje titulního antihrdinu Dwayne Johnson. Potitulková scéna dokonce slibuje souboj obou superhrdinů, ale nejen finanční neúspěch Black Adama definitivně smetl tyto plány ze stolu.

Zatímco DC Universe čeká nový start z hlavy Jamese Gunna, Henry Cavill dosáhl další úrovně slávy se ztvárněním postavy Geralta v sérii Zaklínač od Netflixu. Už nějakou dobu kolují informace o tom, že by se měl Cavill objevil ve snímku Hobbs & Shaw 2. Oblíbený herec by tak byl další hvězdnou posilou pro značku Rychle a zběsile. A zatímco Black Adam znamenal jen nedodržené sliby, rychlá a zběsilá sága by zrealizovala hercovo společné sdílení plátna s Rockem. Možná by se pak Cavill objevil i v závěru hlavní série.

Přestože jsou filmy Rychle a zběsile přepálené a opakují stále stejná klišé, diváci na pokračování do kin chodí a tržby za ně hovoří jasně. Desátý díl má navíc dosud největší rozpočtový budget 340 milionů dolarů. Finále tak bude vyexponované jak obsazením, tak bombastickou akcí.

Rychle a zběsile 10 vstupuje do našich kin 19. května 2023.

zdroj: The Wrap, CBR, Fandom Wire, The Numbers

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.