Sean Penn odsoudil feminizaci současných mužů jako zbabělost. Opřel se i do zpochybňování genderových rolí

Herec Sean Penn, který se aktuálně objevil po boku své dcery Dylan ve snímku Flag Day, vyjádřil svůj pohled na současnou maskulinitu. Dnešní muži se stali na jeho vkus příliš zženštilými a „feminizovanými“.

Jsem v klubu, který věří, že se muži v americké kultuře stali široce feminizovanými. Nemyslím si, že abychom byli k ženám spravedliví, měli bychom se jimi stát,“ řekl Sean Penn v rozhovoru pro The Independent. „Z mého pohledu si myslím, že muži docela zženštili. Mám ve svém životě velmi silné ženy, které neberou maskulinitu jako známku útlaku vůči nim. Je tady spousta, řekl bych, zbabělých genů, které vedou lidi k tomu, aby se vzdali, odhodili svoje džíny a navlékli sukni.

Herec se vyhranil proti západním „trendům“

K těmto komentářům o maskulinitě Sean Penn přirovnal svojí postavu z filmu Flag Day, podvodníka Johna Vogela, a „nárok bílého amerického muže“, který herec vidí v dnešním světě. „Nebo bych měl spíše říci, ve víře, že je k tomu tento americký sen, který jim byl slíben, opravňuje,“ vysvětlil Penn. Není to poprvé, kdy herec veřejně vystoupil s podobným názorem.

Podobné prohlášení o americké maskulinitě učinil Penn na začátku ledna, když promluvil pro inews. Tam řekl, že podle jeho názoru dochází k absenci mužského chování, protože společnost nadále zpochybňuje tradiční genderové role mezi muži a ženami. „Nemyslím si, že být surový, být necitlivý nebo mít neúctu k ženám má cokoli společného s maskulinitou, nebo kdy vůbec mělo,“ řekl. „A nemyslím si, že abychom byli k ženám spravedliví, měli bychom se jimi stát.

Sean Penn
The Gunman (2015). Zdroj: Studio Canal

Oceňovaný herec i známý proutník

Sean Penn se naposledy ukázal ve filmu Flag Day jako John Vogel, kde jeho dcera Dylan Penn hraje Vogelovu dceru Stephanie. Penn snímek zároveň režíroval, ale svoji premiéru si odbyl jen v USA. Flag Day je natočený podle skutečného příběhu, který ukazuje největší zabavení padělaných bankovek v historii Spojených států. V roce 2021 si Sean Penn zahrál ještě ve snímku Lékořicová pizza, který si premiéru v zámoří odbyl, ale u nás půjde do kin v březnu 2022. V něm ztvárnil režiséra, který využívá své postavení k tomu, aby zneužíval mladé dívky.

Sean Penn je kromě filmových rolí dobře známý i díky prvnímu manželství s popstar Madonnou (1985-1989). Druhé bylo s herečkou Robin Wright (1990-2009), ale hercův seznam vztahů a románků obsahuje jména dalších známých hereček, jako jsou Scarlett Johansson, Charlize Theron, Susan Sarandon nebo česká modelka Petra Němcová. Penn dostal dva Oscary v kategorii Nejlepší herec, a to za snímky Tajemná řeka (2003) a Milk (2008). Mezi další jeho známé filmy patří 21 gramů, Tlumočnice, Tenká červená linie, Hra, U-Turn nebo Gangster Squad.

zdroj: The Independent, inews

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.