Bloody Benders: nechvalně známá rodina sériových vrahů si svojí práci užívala

V 70. letech 19. století se USA vzpamatovávají z občanské války, úspěšně kolonizují půdu Divokého středo-západu a až na nějaké půtky s Indiány nebo občasnou Zlatou horečku je ve Státech celkem klid. Pokud vyrazíte za prací a štěstím z jednoho pobřeží kontinentu na druhé, máte vcelku slušnou pravděpodobnost, že vás nesežere medvěd ani nezastřelí bandité. Za předpokladu, že to nevezmete přes Labette County v Kansasu. Pak by vaše šance na přežití rapidně klesaly. Tady se usídlila nechvalně proslulá rodina sériových vrahů.

Občerstvení po dlouhé cestě

Celí utrmácení byste se mohli zastavit právě u chatrče Benderových. Dřevěné boudy, která slouží jako jednopokojové zázemí čtyřčlenné rodinky, a současně jako obchůdek i pohostinství s noclehem. A protože kolem skutečně není nic jiného než nekonečná pustina, podlehli byste pokušení se tu zastavit na gáblík. Starý Bender vypadá jako medvěd, zarostlý a silný. Mluví s tak silným německým akcentem, že mu skoro není rozumět. Jeho syn se tváří, že je mentálně postižený. Když ho ale budete chvilku pozorovat, všimnete si, že má všech pět pohromadě.

Těch pokušení je kromě šance na doplnění zásob, teplého jídla a noclehu vlastně víc: možná vás láká mystika a záhady. Stará Benderová, Eliza, o sobě tvrdí, že je kartářka, médium. Může vám zprostředkovat kontakt se záhrobím. V určitém ironickém smyslu má pravdu. Ale hlavně je tu jejich „dcera“, šťabajzna Kate. Služby, které nabízí ona, taky přijdou po mnoha týdnech samoty vhod. Ještě doplníme, že jednopokojový provoz domácnosti s obchodem odděluje místo stěny napnutá plachta. Kvůli soukromí. A ta plachta je moc důležitá.

Servis plný překvapení

Když se posadíte na lavici, abyste si pochutnali nad soleným vepřovým s fazolemi; pohlédli Kate „do očí“ nebo vyslechli výklad o osudu čteném Elizou z vaší dlaně, přiletí zpoza plachty za vašimi zády rána sedmiliberním kladivem. Pod nohama rychle ztratíte pevnou půdu. Dílem proto, že je podlaha vybavena propadlem. A někde mezi ztrátou vědomí a sešupem do jámy vám vaši hostitelé ještě proříznou hrdlo. Trvá to pár vteřin. V noci pak vaše vykrvené tělo poslouží jako krmivo vepříkům, později pak jako hnojivo pro jabloňový sad.

Jak dlouho to takhle může Benderům fungovat? Většina jejich obětí cestuje sólo, jsou to cizinci, zprávy po sobě nezanechávají. Takže to trvá léta, než lidem v širokém okolí začne být něco podezřelé. A z nařčení se povedená šílená rodina sériových vrahů chytře vyvleče. Problémy nastanou teprve ve chvíli, když se začnou ztrácet přespolní sousedi. Jenže pak Benderovi prásknou do bot, aniž by se rozloučili. Až poté začne jejich opuštěná farma vydávat chmurné svědectví.

Kansaský masakr se vším všudy

Když to zkrátíme: 11 mělce pohřbených těl a 10 dalších, neidentifikovatelných ostatků. Odpadní jáma plná spousty krve. Strop chatrče proděravěný tucty kulek – protože ne každá oběť šla na onen svět bez boje. Případ tedy stojí na obvinění z 20+ vražd, ale v reálu to mohly být další desítky. Pachatelé zmizeli beze stopy, možná se rozdělili. Soudní zřízenec tehdy provede zajímavou analýzu, spočítá, jakého zisku se mohla vražedná rodinka dobrat okrádáním pocestných. Výsledná suma, 4500 dolarů, není na tehdejší dobu zrovna malá.

Ale není to úplně jmění, které by sadistickou řezničinu nějak vysvětlilo. Hypotézou tedy je, že to Benderovi vlastně nedělali pro peníze. Ale proto, že je to bavilo. Navíc to pravděpodobně ani nebyli příbuzní, jen partička vraždících psychopatů. Kteří unikli trestu a společně nebo odděleně nejspíš dál pokračovali v práci, pod jinými jmény, na jiném místě.

zdroj: Legends of America, Internet Archive Wayback Machine, All That’s Interesting

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.