Nezničitelný Chuck Norris. Vtipy o něm začaly žalobou, než k nim dal svolení

Po celém světě je známý jako herec, i když to není přesné označení. Chuck Norris se proslavil řadou akčních snímků, které byly dlouhé roky hitem VHS v dobách, kdy ve filmech frčelo bojové umění. Největší popularitu mu pak přinesl seriál Walker, Texas Ranger. Ten se natáčel od roku 1993 až do roku 2001 a ve Spojených státech byl hitem. I u nás se vysílal několikrát dokola. Chuck dnes žije s manželkou na svém ranči v Texasu a oslavil 81. narozeniny. Po internetu o něm kolují vtípky, které mu ale na samém počátku nevoněly a dokonce podal na jejich tvůrce žalobu.

Chuck nakonec souhlasil

Odstartovalo to nevinně. Jeden vtipálek si začal na svém blogu utahovat z filmových svalovců. Hlavním terčem byl Vin Diesel, ale objevovaly se i fórky na adresu Chucka Norrise. Přispívali k nim také sami čtenáři blogu a většina z nich si brala na mušku herectví-neherectví, bitky bez jediného škrábnutí apod. Jakmile se to k Osamělému vlkovi dostalo, nenechal si to líbit. Po poradě s právníky podal na správce webu žalobu. Co bylo pak se úplně neví, ale po nějaké době ji Chuck stáhl a sám začal šíření fórků o své osobě podporovat. Vznikl tak fenomén poslední dekády. Chuck Norris zkrátka obrátí cokoliv ve svojí výhodu.

Chuck Norris: vtipy o něm začaly žalobou, než k nim dal svolení
zdroj: chucknorris.com

Škola karate a skvělá sportovní kariéra

Poprvé se Carlos Ray Norris objevil před kamerou ve snímku Cesta draka. To bylo v roce 1972 a hlavní hvězdou byl Bruce Lee, se kterým Chuck poměřil síly. Od té doby točil další a další akční filmy a přestože je jeho aktivní herecká kariéra skutečně dlouhá, do dějin vstoupil hlavně jako sportovec. O způsoby boje se začal zajímat v Koreji, kam byl odvelen po nástupu do armády. Hned po návratu v roce 1962 založil školu karate. Bylo mu tehdy pouhých 22 let! Mistrem světa ve střední váze v karate se stal v roce 1968 a titul pak šestkrát obhájil až do roku 1974, kdy profesionální sportovní kariéru uzavřel. Bojovým sportům se samozřejmě věnoval dál. Trénoval Ju-jitsu a v roce 1997 se stal prvním člověkem na západní polokouli, který získal 8. dan a titul Grand master v Taekwondu.

Cesta draka
zdroj: chucknorris.com

Jak přišel ke své přezdívce?

Jak získal Chuck jméno, pod kterým ho zná svět? V roce 1958 se ho na letecké základně v San Antoniu zeptal voják hispánského původu, jaký je ekvivalent jeho jména v angličtině. Carlos Ray Norris mu odpověděl, že Charles. Kolega na to zareagoval, že nickname pro Charlese je Chuck. Celá základna už mu pak jinak neřekla.

Nezvěstní v boji 2
zdroj: chucknorris.com

Nadace pro dospívající a podpora republikánů

Chuck má samozřejmě spoustu aktivit. V roce 1992 založil nadaci Kickstarter s podporou prezidenta Georgie Bushe staršího, která se stala výukovým programem bojových sportů pro děti na středních školách. Také nabízí pomoc v boji proti drogám u mladistvých. Mimo jiné vydal šest knih a přispíval články do novin. Chuck otevřeně podporuje republikány, je zastáncem tradiční rodiny a nabádá k respektování předků. Už v roce 2008 loboval za zachování práv na držení zbraní ve Spojených státech. Aktuálně v roce 2019 podepsal smlouvu s firmou Glock, což si v současné rozštěpené Americe vysloužilo i kritické ohlasy. Skutečný Chuck je ale tak přátelský, otevřený a sympatický, že by mu to nikdo do očí neřekl. Nebo je za tím něco jiného? Tak jako tak je žijící legendou.

Chuck Norris: vtipy o něm začaly žalobou, než k nim dal svolení
zdroj: wallpaperplay.com

Pět vlastních dětí

Jeho druhá manželka Gena O’Kelly s ním je od roku 1998 a společně mají dvojčata z roku 2001. Dcera Danielle Kelly a syn Alan Dakota Norris mají dva starší bratry, které měl Chuck se svojí první manželkou. Michael Ray a Eric Scott Norris mají vlastní rodiny, takže se Chuck těší i s vnoučaty. Pátým potomkem je dcera Dina Norris, která se narodila po Chuckově románku v roce 1964 a o její existenci se dozvěděl, když jí bylo 26 let. Ukazuje to, že je i Chuck pouhý člověk? Snad si s námi po napsání tohoto odstavce nepřijde „promluvit“!

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.