Nezničitelný Chuck Norris. Vtipy o něm začaly žalobou, než k nim dal svolení

Po celém světě je známý jako herec, i když to není přesné označení. Chuck Norris se proslavil řadou akčních snímků, které byly dlouhé roky hitem VHS v dobách, kdy ve filmech frčelo bojové umění. Největší popularitu mu pak přinesl seriál Walker, Texas Ranger. Ten se natáčel od roku 1993 až do roku 2001 a ve Spojených státech byl hitem. I u nás se vysílal několikrát dokola. Chuck dnes žije s manželkou na svém ranči v Texasu a oslavil 81. narozeniny. Po internetu o něm kolují vtípky, které mu ale na samém počátku nevoněly a dokonce podal na jejich tvůrce žalobu.

Chuck nakonec souhlasil

Odstartovalo to nevinně. Jeden vtipálek si začal na svém blogu utahovat z filmových svalovců. Hlavním terčem byl Vin Diesel, ale objevovaly se i fórky na adresu Chucka Norrise. Přispívali k nim také sami čtenáři blogu a většina z nich si brala na mušku herectví-neherectví, bitky bez jediného škrábnutí apod. Jakmile se to k Osamělému vlkovi dostalo, nenechal si to líbit. Po poradě s právníky podal na správce webu žalobu. Co bylo pak se úplně neví, ale po nějaké době ji Chuck stáhl a sám začal šíření fórků o své osobě podporovat. Vznikl tak fenomén poslední dekády. Chuck Norris zkrátka obrátí cokoliv ve svojí výhodu.

Chuck Norris: vtipy o něm začaly žalobou, než k nim dal svolení
zdroj: chucknorris.com

Škola karate a skvělá sportovní kariéra

Poprvé se Carlos Ray Norris objevil před kamerou ve snímku Cesta draka. To bylo v roce 1972 a hlavní hvězdou byl Bruce Lee, se kterým Chuck poměřil síly. Od té doby točil další a další akční filmy a přestože je jeho aktivní herecká kariéra skutečně dlouhá, do dějin vstoupil hlavně jako sportovec. O způsoby boje se začal zajímat v Koreji, kam byl odvelen po nástupu do armády. Hned po návratu v roce 1962 založil školu karate. Bylo mu tehdy pouhých 22 let! Mistrem světa ve střední váze v karate se stal v roce 1968 a titul pak šestkrát obhájil až do roku 1974, kdy profesionální sportovní kariéru uzavřel. Bojovým sportům se samozřejmě věnoval dál. Trénoval Ju-jitsu a v roce 1997 se stal prvním člověkem na západní polokouli, který získal 8. dan a titul Grand master v Taekwondu.

Cesta draka
zdroj: chucknorris.com

Jak přišel ke své přezdívce?

Jak získal Chuck jméno, pod kterým ho zná svět? V roce 1958 se ho na letecké základně v San Antoniu zeptal voják hispánského původu, jaký je ekvivalent jeho jména v angličtině. Carlos Ray Norris mu odpověděl, že Charles. Kolega na to zareagoval, že nickname pro Charlese je Chuck. Celá základna už mu pak jinak neřekla.

Nezvěstní v boji 2
zdroj: chucknorris.com

Nadace pro dospívající a podpora republikánů

Chuck má samozřejmě spoustu aktivit. V roce 1992 založil nadaci Kickstarter s podporou prezidenta Georgie Bushe staršího, která se stala výukovým programem bojových sportů pro děti na středních školách. Také nabízí pomoc v boji proti drogám u mladistvých. Mimo jiné vydal šest knih a přispíval články do novin. Chuck otevřeně podporuje republikány, je zastáncem tradiční rodiny a nabádá k respektování předků. Už v roce 2008 loboval za zachování práv na držení zbraní ve Spojených státech. Aktuálně v roce 2019 podepsal smlouvu s firmou Glock, což si v současné rozštěpené Americe vysloužilo i kritické ohlasy. Skutečný Chuck je ale tak přátelský, otevřený a sympatický, že by mu to nikdo do očí neřekl. Nebo je za tím něco jiného? Tak jako tak je žijící legendou.

Chuck Norris: vtipy o něm začaly žalobou, než k nim dal svolení
zdroj: wallpaperplay.com

Pět vlastních dětí

Jeho druhá manželka Gena O’Kelly s ním je od roku 1998 a společně mají dvojčata z roku 2001. Dcera Danielle Kelly a syn Alan Dakota Norris mají dva starší bratry, které měl Chuck se svojí první manželkou. Michael Ray a Eric Scott Norris mají vlastní rodiny, takže se Chuck těší i s vnoučaty. Pátým potomkem je dcera Dina Norris, která se narodila po Chuckově románku v roce 1964 a o její existenci se dozvěděl, když jí bylo 26 let. Ukazuje to, že je i Chuck pouhý člověk? Snad si s námi po napsání tohoto odstavce nepřijde „promluvit“!

Podobné články

Nejoblíbenější

Máte pocit, že vás vaše kočka neposlouchá? Podle studie je to nejspíš fakt

Pokud máte kočku, často můžete mít podezření, že vás neposlouchá. Vysvětlení přináší studie, zaměřená na reakce koček na různé hlasy.

Šokující příběh Gigi Jordan. Farmaceutická milionářka zavraždila svého osmiletého syna

Gigi Jordan namíchala svému synovi smrtící koktejl. Z jejího vysvětlení k motivu děsivého činu mrazí. Nyní je sama po smrti.

Znepokojivý pohled. Žralok dokáže vyvrhnout svůj vlastní žaludek ven

Vyhodit obsah žaludku zvládne i člověk, ale žralok ovládá trochu vyšší verzi a navíc to udělá zcela dobrovolně.