Corn flakes jako snídaně? Za jejich vznikem stojí anti-masturbační kampaň

Když si ráno sypete corn flakes do misky, možná nevidíte jen snídani. Třeba je vnímáte jako dietní cestu, kterou se dá projíst ke zdraví. Ovšem původní záměr jejich tvůrce, Johna H. Kellogga, byl dost odlišný. Dokřupava upravené cereálie do vás chtěl dostat proto, abyste si přestali dělat dobře. Je to totiž pokrm, který má pomoci vymýtit hřích masturbace.

Pokud vám není vztah mezi zdravím, sexuální samoobsluhou a kukuřičnými lupínky k snídani úplně zřejmý, nebojte, je s vámi všechno v pořádku. Králem podivínů byl v první řadě sám Kellogg, kterému nebyl cizí žádný styl. Vegetariánství a veganství, nudismus a slunění, raw a syrová strava, studené a perličkové koupele, léčivá síla bylinek. Abstinence, dechová cvičení, probiotika, misky plné müsli, co z žen dělají missky. K tomu metrák zdravotních doporučení, nutričních rad a výživových tabulek. Ano, tohohle pána můžete považovat za skutečného a nefalšovaného pionýra zdravého životního stylu.

Víra vám ukáže cestu

Vlastně, s většinou dnes tolik populárních (bio, ezo) trendů, jako sladit melasou a třtinovým cukrem, solit himalájskou solí, uhlohydrátové diety, dopřávat si finskou saunu, cpát se jogurty, trápit střeva klystýrovými čistkami, popíjet ředidlo, abyste se zbavili parazitů, přišel jako první. Blbost se totiž nedá patentovat, je věčná. Kellogga přitom silně ovlivňovaly tehdy módní rasové teorie, eugenika a osobitý náboženský zápal. Značná část jeho příjmů plynula od představených církve Adventistů Sedmého dne.

I proto razil teorie o „biologické rovnováze života, umírněnosti a harmonii“. A logicky, co jiného může vychýlit biologickou rovnováhu vašeho života a harmonii vesmíru víc, než to, že si tu a tam uděláte dobře, ne? Ano, mozek pana Kellogga byl v téhle fázi asi hodně pod tlakem, ale masturbace se v jeho vnímání světa stala prvořadou příčinou všech neduhů lidského zdraví. Průběžné manuální upouštění páry z natlakovaného kotle mužů a žen mu prostě leželo v žaludku.

Z téhle hlavně už rána nevyjde!

Proto „vynalezl“ pravzor ideální americké zdravé snídaně. Corn flakes, kukuřičné lupínky. Původně se jmenovaly granula a granóza a obsahovaly i jiné zrní. Kukuřice se stala šampionem receptury proto, že je její škrob považován za tlumič všech vášní. Je to dokonale anti-afrodisiakální jídlo. Znáte to: jahody, čokoláda, chilli, šampaňské, ústřice – a na úplně opačné straně je miska kukuřičné kaše. Kellogg takovou kaši vzal a upražil. A díky milionům, kterými disponoval, ji dost vychytralým marketingem začal tlačit do lidí.

Udělal z křupavé novinky naprostý hit. Lupínky se daly vyrábět velmi levně, ze zemědělského odpadu, v průmyslovém měřítku. Nicméně legenda jediné opravdu zdravé snídaně pro mládež a dospívající na jejich rodiče dokonale zabírala. Byl to podnikatelský trhák, což se šílenému vynálezci musí nechat. Místo milionů dolarů, utěšeně přirůstajících na jeho bankovním účtu, se ale těšil víc na to, až se společnost, pravidelně každé ráno krmená jeho snídaní, přestane sexuálně ukájet.

Co nezvládla kukuřice, zachrání sója

Když se tak nestalo? Zahořkl vůči světu. Svůj zbylý čas trávil nahý ve velké vaně, kávovými klystýry a psaním žlučovitých dopisů. A pojídáním kuřecích stehýnek a „etického“ sójového masa (s rovněž silně tlumivými účinky), které v dalším zápalu invence povýšil na stravu budoucnosti. Inu, podivín, šílenec a vizionář, se vším všudy. Až zase budete zdravě snídat kukuřičné lupínky, určitě si na něj vzpomeňte.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.