Assassin’s Creed: bývalý vývojář Ubisoftu naplánoval rozlučkové víkendy pro multiplayer

Ubisoft v tuto chvíli slaví 15. výročí frančízy Assassin’s Creed, které vyvrcholí odhalením nového AC projektu v září 2022. Přesto došlo k několika oznámením, která byla přijata se smíšenými pocity. Patří mezi ně odstavení Assassin’s Creed Mentor Guild a ukončení online podpory pro 15 herních titulů k 1. září.

Z těchto her je 5 položek ze série Assassin’s Creed. Týká se to titulů pro starší konzole a PC, přičemž některé hry dokonce ztrácí přístup k DLC. Pro hry Assassin’s Creed: Brotherhood, Revelations a Assassin’s Creed 3 toto pozastavení zahrnuje také přístup k multiplayeru. Na jednou stranu jsou tyto tituly poměrně staré a multiplayer byl ve frančíze jaksi navíc, často přijatý se smíšenými ohlasy. Na druhou stranu, existují oddaní fanoušci, kteří rádi využívají možnost multiplayeru v této sérii dodnes.

Rozlučkové víkendy během července a srpna

Jeden velký fanoušek Assassin’s Creed se snaží pospojit komunitu. Naplánoval víkendy pro hru více hráčů, aby se s těmito tituly řádně rozloučil. Stanislav Costiuc, bývalý hlavní designér Ubisoftu na titulech Watch Dogs Legion a Trials Rising, zveřejnil prohlášení na twitteru a subredditu Assassin’s Creed. Costiuc v tuto chvíli pracuje jako hlavní designér ve Firebyte Games.

Costiucův plán zajišťuje, že hráči nebudou mít problém s hledáním her pro jednotlivé tituly a mohou naposledy zahrát tyto online přídavky dřív, než je Ubisoft přestane podporovat. Jeho plán zahrnuje celkem šest víkendů, přičemž každý z výše uvedených titulů dostane dva víkendy. Výsledkem je tak 36 rozlučkových setkání s dvanáctihodinovými okny, která zohledňují tři časová pásma, aby se mohlo zapojit co nejvíc fanoušků. Rozvrh vypadá následovně:

Assassin’s Creed: Brotherhood – 23. a 24. července, 29. července a 30. července

Assassin’s Creed: Revelations – 5. a 6. srpna, 12. a 13. srpna

Assassin’s Creed 3 – 19. a 20. srpna, 26. a 27. srpna

Herní časy začínají v 19:00 GMT+0, 19:00 GMT-8 (19:00 PT) a 19:00 GMT+7.

Připojte se i vy

Zájemcům je doporučeno, aby zkusili přístup přes PC, na které série primárně cílila. Hráči na konzolích PS3 a Xbox 360 mají ale rovněž možnost se zapojit. Čím více fanoušků zprávu rozšíří, tím větší bude herní zážitek pro všechny zúčastněné. Mnozí uživatelé z odstranění služeb nejsou nadšení, ale multiplayer frančízu zcela neopustí. Assassin’s Creed Infinity je plánován jako live-service titul, z nichž většina využívá nějakou formu multiplayeru.

Assassin’s Creed: Brotherhood, Revelations, AC3 a další online služby Ubisoftu budou definitivně ukončeny 1. září 2022.

zdroj: The Gamer, Gamebyte, reddit, Gamerant

Podobné články

Nejoblíbenější

Messerschmitt Me 262: před 80 lety vzlétla nejnebezpečnější stíhačka 2. světové války

Proudová stíhačka Messerschmitt Me 262 vzlétla poprvé v červenci 1944. V éře vlády pístových motorů byla jako zjevení.

Meraxes gigas: obrovský masožravý dinosaurus dostal jméno podle draka ze Hry o trůny

Obřího masožravce vykopali v Argentině. Jak dostal Meraxes gigas své jméno a k čemu sloužily jeho typické krátké tyrannosauří paže?

Extrémní teploty na Měsíci: je na něm větší teplo nebo zima než kdekoli na Zemi

Měsíc, který vidíme na obloze, má na svém povrchu propastné teplotní rozdíly. V porovnání se Zemí se jedná o naprosto extrémní teploty.