SteelSeries Rival 3: horký kandidát pro hráče s omezeným rozpočtem

Ultra lehké sportovní myši se tlačí na trhu do popředí, kde se s nimi roztrhl pytel. Objevují se levné produkty, kde začíná hrát roli faktor kvality za stanovenou cenovou hranici. Na tomto trendu dostupných výrobků se veze i značka SteelSeries, která má svou „spodní řadu“ zastoupenou myší Rival 3, která je dostupná od roku 2020. Jedná se o solidně vyrobený kousek, když zvážíme jeho cenu. Na poli levných myší určitě vyniká, obzvláště s přihlédnutím ke konkurenci, kde podobné výrobky taktak drží základní standard. Myš jsme vyzkoušeli při běžné práci na PC i hraní.

Technické parametry a design

Rival 3 je typická základní herní myš, má menší tělo s matně černým plastovým pláštěm, je šestitlačítková a pro praváka. Tlačítka jsou klasika: dva panely na stisk prstů, rolovací kolečko a tlačítko ovládání DPI nahoře. K tomu obvyklá tlačítka vpřed a vzad na straně pro palec. S rozměry 6,7 x 3,79 cm a hloubkou 12,06 cm se zdá myš trochu malá na to, že by měla být zcela univerzální. Tyto parametry jsou ale současným designovýn trendem, který vyrábí i konkurence.

SteelSeries Rival 3 herní myš
zdroj: steelseries

SteelSeries Rival 3 váží jen 77 g, takže patří mezi nejlehčí myši na trhu. Hmotnost je určitě otázkou preferencí, protože spousta hráčů i běžných uživatelů naopak preferuje větší hmotnost nebo možnost dodatečného zatížení. Rolovací kolečko je nízkoprofilové a pogumované. Podle nás by mohlo mít trochu větší odpor při rolování. Samotné klikání na hlavní tlačítka působí výrazně, což svědčí o zaměření na odolnost.

Čím se může Rival 3 pochlubit?

Myš má optický senzor, nazvaný TrueMove Core, který dokáže sledovat až 8500 dpi. Podle výrobce má přesnost až 300 palců za sekundu a odezvu 1 milisekundu. Tato čísla jsou pro myš v této cenové hladině nad průměrem. Rovněž spínače Rival 3 jsou dimenzovány na 60 milionů kliknutí, což je opět více než průměr pro myš za takovou cenu. Rival 3 také skvěle klouže po podložce. Kabel myši je gumový a nikoli opletený, ale za nás to ničemu nevadí.

Slušné specifikace, čistý design a výrazné RGB osvětlení za přiměřenou cenu. Herní myš SteelSeries Rival 3 je možná nástroj právě pro vás.
zdroj: steelseries

Designu SteelSeries Rival 3 vévodí RGB osvětlení. Rozsvěcující se logo na místě pro dlaň asi nepřekvapí, ale skutečně nápaditým prvkem je světelná lišta, lemující spodní okraj myši. Ta dává myši vizuální plovoucí efekt, který je zejména při nižším osvětlení velmi výrazný a vypadá výborně. Efekt lze upravovat v nastavení ColorShift ve firemním softwaru SteelSeries Engine 3. Zde lze jednoduše provádět i další konfigurace, což každý ocení. Myš samotná dokáže do své integrované paměti uložit předvolby až pro pět DPI profilů.

S nastavením makra si pohrajete rádi

SteelSeries Engine 3 také umožňuje vytvářet nastavení pro Discord a několik dalších aplikací. Tyto funkce fungují na všech zařízeních Steel Series, i když pro Rival 3 jsou trochu omezené. Dá se ale například nastavit, aby se osvětlení myši měnilo nebo blikalo za určitých událostí ve hře, například přijetí zprávy v chatu nebo pokles zdraví.

SteelSeries Rival 3 herní myš
zdroj: steelseries

Celkově je Steel Series Rival 3 výborná myš ve své cenové kategorii a několik drobných výhrad je součástí dosažení její pořizovací ceny. Některé prvky, jako celková velikost a s ní spojené pohodlí úchopu v dlani, jsou značně individuální parametry: někdo preferuje myš, která vyplňuje celou dlaň, zatímco jiný nedá dopustit na menší, lehké a kompaktní zařízení. Je proto nejlepší vždy myš vyzkoušet. Rival 3 se chlubí uspokojivým kliknutím, výborným osvětlením a snadno ovladatelným softwarem, takže pokud hledáte herní myš s příjemnou cenovkou, zkuste ji.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.