Assassin’s Creed: Valhalla umožní velet vikingům na území Saské Anglie

Assassin’s Creed: Valhalla nás přesune do 9. století našeho letopočtu. Jako viking Eivor, divoký nájezdník ze severu, povede hráč svůj vlastní klan k vybudování nového domova v neklidem a šarvátkami zmítaných panstvích Anglie, kde žijí Sasové. Nový titul vyjde na podzim 2020 na nejnovější generaci konzolí PS5 a Xbox Series X, stejně jako na PS4, Box One, PC a Google Stadia. V čele vikinských bojovníků budeme plenit, dobývat a bojovat za slávu v nové a neznámé zemi.

Následky vašich činů

Velkou změnou je fakt, že každé větší rozhodnutí bude mít dopad na celou zemi. Tak to alespoň tvrdí hlavní producent hry, Julien Laferrière. Násilí tak nebude vždycky ten nejlepší způsob, jak získat to nejlepší pro vás a dobro vašich lidí. Diplomacie a taktika by měly být cestou k posunu rovnováhy moci v Anglii a prosperitu nové osady. Podobný mechanismus se ve hře objeví poprvé, přestože tvůrci prvek slibovali už v AC: Odyssey. Tam ale měla rozhodnutí na celkový průběh v podstatě nulový dopad.

Assassin’s Creed: Valhalla umožní velet vikingům na území Saské Anglie
zdroj: ubisoft.com

Úprava hrdiny a vylepšený průzkumník

Možnost zvolit pohlaví hlavního hrdiny také poprvé přineslo předcházející Odyssey, kdy byl na výběr Alexios nebo Kassandra. V Assassin’s Creed: Valhalla je hrdinou jen Eivor, ale podle hráče to bude buď muž nebo žena. Přibude také mnohem více možností, jak svou postavu upravovat k obrazu svému. Kosmetická vylepšení prozatím v AC hrách neměla žárný prostor, teď budeme moci upravovat účesy, vousy nebo tetování. Vrací se také živý dron, představený poprvé v AC: Origins. Tentokrát to ale nebude orel, jako v předchozích dvou titulech, ale krkavec. Jeho využití bude stejné, tedy průzkum, označení cílů nebo jejich rozptylování, ale dostane i další nová vylepšení.

zdroj: youtube.com

Důraz na RPG prvky

RPG prvky budou mít ještě větší význam, což zatvrzelé obhájce kořenů série AC nepotěší. Vybrané skilly a zbraně dostanou větší prostor změnit podmínky boje podle vašeho stylu a naopak menší důraz bude hra mít na samotné levelování postavy, jak prohlásil kreativní ředitel Ashraf Ismail. I nepřátelé mají mít k dispozici skilly, které je charakterizují. Ze hry by se tak neměl stát hon za sbírání experience a naopak je tu snaha zamezit případům, kdy hráč narazí na nepřítele s vysokým levelem, proti kterému je bezmocný. Samotný boj nabídne dual-wield, možnost využívat štít, střelbu z luku a nepostradatelnou skrytou čepel, která se ukazuje v prvním traileru. Vůbec poprvé budou animace obsahovat utnuté hlavy nebo údy.

Hidden Blade
zdroj: Ubisoft Entertainment

Vlastní osada mění hru

Velkou roli bude v Assassin’s Creed: Valhalla hrát vaše osada. Bude zapotřebí shánět materiály jako dřevo nebo kamení na přestavbu, renovaci a stavbu nových budov. Z bezbranné vesnice se tak postupně bude stávat opevněná osada a časem nájezdům odolávající hradiště. Podstatné je, že ve vesnici bude hráč skutečně žít, jak řekl producent Julien Laferrière. Budování vlastního sídla jsme zažili například v AC: Black Flag, ale hra v podstatě hráče nijak nemotivovala se na svůj ostrov vracet. Úpravy budov měly kosmetický význam, stejně jako trofeje nebo zbraně ve vitrínách, protože jsme k nim měli přístup i z lodi, tedy kdekoliv.

Assassin’s Creed: Valhalla umožní velet vikingům na území Saské Anglie
zdroj: ubisoft.com

Budujte svůj nový domov

Assassin’s Creed: Valhalla tohle mění: v osadě budete činit důležitá rozhodnutí, vyrážet odsud na výpravy a vracet se s potřebnými surovinami. Sami zvolíte, kde bude stát kovárna, stáje nebo chlapík, který vám udělá novou kérku. Odtud budeme cestovat přes rozsáhlá území Anglie, rozdělená toho času na několik území: Wessex, Northumbrie, Jižní Anglie a Mercie. Navštívit bude možné i tři velká města: Londýn, Winchester a Jórvík, tedy dnešní York. Samozřejmostí jsou desítky vesnic a dokonce plavba do Norska. Právě tady celý příběh hry začíná.

Assassin’s Creed: Valhalla umožní velet vikingům na území Saské Anglie
zdroj: ubisoft.com

Vyplouváme!

Nebyl by to titul Assassin’s Creed, kdyby nehrál roli odvěký konflikt, který prostupuje každou hrou. Anglický král Alfréd Veliký tak patří k teplářům a vrátí se i příběhová linka ze současnosti, kdy budete jako archeoložka Layla Hassan dál rozkrývat stopy tajemné První civilizace. Nezapomněli jsme na něco? Ovšem, vikingové byli nezdolní mořeplavci, takže bude samozřejmostí nalodit se na drakkar a cestovat po vodě, vést lodní bitvy nebo rybařit. Děj hry obsáhne první vylodění vikingů v Anglii, jejich zdejší rozvoj až po jejich následné historické vytlačení pryč.

Assassin’s Creed: Valhalla umožní velet vikingům na území Saské Anglie
zdroj: ubisoft.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.