Days Gone a další exkluzivní tituly PlayStation vyjdou na PC. Sony osloví širší publikum

Podobný krok byl dlouhé roky proti filosofii Sony, ale klima v herním odvětví se změnilo a po spekulacích je konečně jasno. Days Gone, exkluzivní titul pro PlayStation od vývojářů z Bend Studios, vyjde letos během jara na PC. Oznámil to šéf PlayStationu, Jim Ryan. Days Gone původně vyšlo na PlayStation 4 v roce 2019 a zaznamenalo velký úspěch: titul si připsal na účet více prodejů v prvním týdnu, než poslední God of War. Vydání Days Gone pro PC nebude mít zdaleka takový dopad, protože už je hra dostupná pro PS5 s vylepšenou podporou 60 fps. I tak se mezi PC hráči poptávka najde.

Propočítaný krok Sony

Vedlejší výhodou strategie Sony sdílet exkluzivní tituly je růst vývojářů, jako jsou Bend Studios. Ve srovnání s jinými monstry se jedná o poměrně malou firmu, která vyvíjí tituly pro PlayStation. Rozšíření pozornosti přinese do budoucna větší zájem o hry studia. Oslovení širší komunity znamená, že budoucí exkluzivní tituly PlayStation nebudou pro PC hráče jen dalším vydáním pro konzole, protože nabídka bude platit i pro ně. PlayStation doufá v překonání vlastního horizontu prodeje.

PlayStation boduje

Do konce roku 2020 se prodalo neuvěřitelných 114 milionů kusů PlayStation 4. Do konce roku 2021 Sony očekává, že PS5 přesáhne 18 milionů prodejů. Kromě toho Sony plánuje prodat 100 milionů konzolí PS5 do doby, než ji nahradí další generace. Na základě úspěchu s PS4 se tento plán zdá velmi dobře splnitelný. Firma celé věci pomůže odepnutím řetězu na knihovně svých exkluzivních her, aby oslovila nové zákazníky. Spousta uživatelů PS4 časem přejde na novou generaci konzole, ale hráči na počítačích nebo Xboxu potřebují něčím přesvědčit.

  • Days Gone a další exkluzivní tituly PlayStation vyjdou na PC
  • Days Gone a další exkluzivní tituly PlayStation vyjdou na PC
  • Days Gone a další exkluzivní tituly PlayStation vyjdou na PC

Další budou následovat

PlayStation si chce zajistit hráče, kteří budou věrní značce dlouhodobě. Zatímco Microsoft rozšiřuje svůj obsah prostřednictvím Xbox Game Pass a xCloud, Sony se soustředí na vydávání exkluzivních her a přitažlivosti nové konzole. Podle společnosti se teď celá řada her dostane také na PC, takže PlayStation chce svou komunitu rozšiřovat a otevírá hry novému publiku. Sony začíná testovat novou strategii s Days Gone a v srpnu dorazí na PC také vychvalovaný open-world titul Horizon Zero Dawn.

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?