Diablo 2: Ressurected. Blizzard chystá remaster herního klenotu, zahrnuje cross-progression

Fanoušci Blizzardu jsou nadšení. Diablo 2: Ressurected nebude obsahovat žádné mikrotransakce a nenahrazuje původní hru, tak jako to Blizzard udělal s Warcraft 3: Reforged. Jedná se o čistý remaster klasického hack’n’slash RPG z roku 2000, který vyjde na PC i konzole v roce 2021. Blizzard novinku oznámil v rámci ceremoniálu Blizzcon 2021, který se konal plně online kvůli pandemii covid-19. Známe i doporučené systémové požadavky.

100 % remaster

Diablo získalo během prezentace velký prostor, když byla představena nová postava Rouge pro stále rozpracované Diablo 4. Diablo 2: Ressurected je přepracovaná verze Diabla 2, včetně rozšíření Lord of Destruction z roku 2001. Hráči budou moci zopakovat herní zážitek ve vysokém rozlišení a s kompletně remasterovanými vizuálními prvky, které vypadají působivě. Úpravy se dočkaly i cinematic filmy mezi jednotlivými akty, jejich samotná podoba se ale nezměnila. Hra navíc běží na svojí původní verzi – hráč může kdykoli přepnout na klasické zobrazení Diabla 2 z roku 2000.

zdroj: youtube.com

Diablo 2 tak, jak ho známe

Žádné aktualizace obsahu Diablo 2: Ressurected neobsahuje. Bylo potvrzeno, že hra nemá žádné loot boxy ani jiné mikrotransakce. To všechno jsou skvělé zprávy, které jsou doslova oživlým snem fanoušků této nesmrtelné klasiky. Blizzard si tak napravuje reputaci, která v posledních letech utrpěla představením Diabla Immortal pro mobilní zařízení nebo zmíněným přepracováním Warcraftu 3. Tyto „nikým nechtěné“ novinky se nesetkaly s vřelým přijetím a u skalních fanoušků tvrdě narazily. Záměr titulu Diablo 2: Ressurected je udržet hru co nejblíže originálu, což se podle ukázek i dostupných informací skutečně povedlo.

  • Diablo 2: Ressurected. Blizzard chystá remaster herního klenotu
  • Diablo 2: Ressurected. Blizzard chystá remaster herního klenotu
  • Diablo 2: Ressurected. Blizzard chystá remaster herního klenotu
  • Diablo 2: Ressurected. Blizzard chystá remaster herního klenotu

Offline play a cross-progression

Větší prostor nabídne truhla a přibyla také možnost zapnout automatické sbírání zlata, známá z Diabla 3. Zahrnutí jakýchkoli novým položek, například skinů pro postavy, by jen narušilo rovnováhu originálu. Naštěstí si tohle v Blizzardu uvědomili, takže celý ekosystém i atmosféra hry zůstaly zachovány, včetně offline play. Diablo 2: Ressurected je opravdovým přepracováním originálu a cross-progression teď umožní hrát s vlastními postavami z jakéhokoli zařízení od bodu posledního uložení. Hra bude dostupná pro PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch.

Doporučené PC požadavky pro rozlišení 1080p

  • Operační systém: Windows 10
  • Procesor: Intel Core i5-9600k / AMD Ryzen 5 2600
  • Grafická karta: Nvidia GTX 1060 / AMD Radeon RX 5500XT
  • Operační paměť: 16 GB
  • Místo na disku: 30 GB

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.