Doom Eternal hlásí rekordní výdělek přes $450 milionů od svého spuštění

Doom Eternal má za sebou od svého vydání v březnu 2020 neuvěřitelně úspěšný rok. Podle bývalého zaměstnance, vývojáře z id Software, už stačila netrpělivě očekávaná first-person střílečka vydělat rekordní sumu. Série Doom je vysoce populární od svého původního vydání v roce 1993, takže byli fanoušci po dalším pokračování z roku 2020 hladoví. Enormní prodejní čísla to jen potvrzují.

Dave Saunders, který pracoval ve studiu id Software během vývoje a vydání hry, sdílel příjmy titulu na svém LinkedIn profilu. Podle něj za prvních devět měsíců vydělal Doom Eternal ohromujících 450 milionů dolarů, tedy v přepočtu téměř 10 miliard korun. To celé ani ne rok od svého vydání.

Globální úspěch

Jsou to šílená čísla, ale možná ne tolik překvapivá, vzhledem k rekordním statistikám Doom Eternal od samého počátku. Během prvního týdne se prodalo více než 3 miliony kopií hry, což je třikrát vyšší prodej, než měl Doom 2016 za první měsíc spuštění. Doom Eternal také překonal rekord svého předchůdce na Steamu přesažením průměru 100 000 hráčů, hrajících současně. Titul tak neprokázal žádné známky zpomalení úspěšnosti a fanoušci už vyhlíží další budoucnost frančízy.

Doom Eternal hlásí rekordní výdělek přes $450 milionů od svého spuštění
zdroj: bethesda.net

Kudy se vydat dál?

Tvůrčí tým už zvažuje nějaké směry, kterými by se mohla hra v budoucnu ubírat. Kreativní ředitel Doom Eternal, Hugo Martin, nedávno odhalil, že si tým pohrával s myšlenkou přidáním Doom Slayer ženského pohlaví. Martin poznamenal, že pokud by k něčemu takovému došlo, muselo by se jednat o vlastní postavu, nikoli jen o ženskou verzi Doomsguy. Měla by vlastní styl zabíjení i své bojové zkušenosti. Zatím jsou to jen nástřely, ale někteří fanoušci by určitě uvítali pokračování Dooma s badass Doomgirl.

Legendární střílečka

Série Doom sleduje space mariňáka, známého jako Doomsguy, který bojuje s démony a nemrtvými. Po čtyřleté pauze byl v roce 2016 vydán restart původního Dooma. Zatím poslední Doom Eternal je pokračováním tohoto restartu, kdy se Doomsguy vydává na misi s cílem zastavit Peklo od zničení Země a zabránit skupině mimozemšťanů převzít kontrolu nad lidstvem. Hra vyšla na PC, PlayStation 4 a Xbox One v březnu 2020, v prosinci pak na Nintendo Switch. Někdy v budoucnu dorazí Doom Eternal také na PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.