Gotham Knights: tvůrci z WB Games vysvětlují, proč zabili Batmana

Gotham Knights dorazí v roce 2021. Očekávaný titul navazuje na úspěšné universum Arkham, které celou dekádu definovalo herního Batmana. Hra nabídne klasicky single player, ale nově také online kooperaci dvou hráčů. Bruce Wayne je po smrti, ale Batman po sobě zanechal odkaz a členové netopýří rodinky pokračují v jeho práci. Robin, Batgirl, Nightwing a Red Hood se v rukou hráče pouští do boje proti těm nejhorším kriminálníkům v Gotham City a zároveň pátrají po stopách tajemné skupiny, známé jako Soví tribunál (Courts of Owls).

zdroj: youtube.com

Čtyři hratelné postavy

Veteráni série Arkham budou v Gotham Knights ve svém živlu. Scénář hry se blíží tomu, kde jsme se s Batmanem rozloučili v závěru Arkham Knight. Herní postavy nejsou žádní nováčci a většinu z nich jsme už měli možnost ovládat v rámci různých DLC. Odtud sdílejí podobné styly boje, ale zároveň mají prostor pro kreativitu. Robin ovládá tyč bo a nejnovější hračka mu umožňuje se na krátkou vzdálenost teleportovat. Batgirl je spičkový hacker a spoléhá na tradiční „netopýří“ metody, zatímco Nightwing vyniká akrobatickým způsobem boje. Red Hood pak preferuje klasické konvenční zbraně a jeho řešením je pár pistolí.

Gotham Knights: tvůrci z WB Games vysvětlují, proč zabili Batmana
zdroj: gothamknightsgame.com

Batman „oficiálně“ po smrti

Hru mají na svědomí vývojáři z WB Games Montreal, kteří nepracovali na trilogii Arkham Asylum/City/Knight. Z jejich rukou vznikl levoboček Arkham Origins, kde se hráč jako Batman ocitl na samém začátku své kariéry v boji se zločinem. Ti teď nechali hrdinu zemřít a v Gotham Knights se musíme obejít bez jeho přítomnosti. Právě to byl jeden ze záměrů. Tvůrci prozradili, že chtěli ze svého světa odstranit pocit jistoty, který neúnavný Temný rytíř symbolizuje.

Kreativní ředitel Patrick Redding myšlenku vysvětluje: „Chtěli jsme odstranit jakoukoliv jistotu, jakýkoliv pocit bezpečí. Mohli bychom vzít Gotham City, kde Bruce Wayne operoval jako Batman přes 15 let, s celou jeho historií, s celou jeho sítí spojenců, a poté ho dát z obrazu pryč. To vyžaduje, aby si hráči řekli: ‚Jak mám pokračovat, jak bych měl ochránit Gotham City?‚“

Gotham Knights: tvůrci z WB Games vysvětlují, proč zabili Batmana
zdroj: gothamknightsgame.com

Přichází Soví tribunál

Gotham Knights začíná v momentě, kdy město zasáhne katastrofa, při které je Bruce Wayne nalezen v troskách mrtvý. Svým chráněncům zašle zprávu, že byla Batcave zničena a jako nová základna pro operace bude nadále fungovat známá Clock Tower. Nastupují Robin, Batgirl, Nightwing a Red Hood jako Gotham Knights v příběhu, kde bude hlavní kampaní odhalení Sovího tribunálu. To je organizovaná kriminální skupina, kterou založili členové nejbohatších gothamských rodin. Spolek Court of Owls se poprvé představil v komiksu z roku 2011.

Gotham Knights: tvůrci z WB Games vysvětlují, proč zabili Batmana
zdroj: gothamknightsgame.com

Online co-op mění možnosti hry

Kromě traileru představila DC FanDome i oficiální gameplay ukázku, kde můžeme nahlédnout do hry za Batgirl v kooperaci s Robinem. Cílem této mise je Mr. Freeze, který se snaží změnit město na ledový palác a ovládnout samotné počasí. O klasické batmanovské protivníky tak nebude nouze. Plně funkční co-op systém je jedna z věcí, po které hráči Arkham universa volali už dlouho, takže je postup WB Games pochopitelný. Vývojáři si soubojový systém z Arkhamu vypůjčili do her Mad Max nebo Shadow of Mordor, takže kdo si tyto herní mechanismy oblíbil, čeká ho další pořádný nášup. Gotham Knights vychází na PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One a PC.

Gotham Knights: tvůrci z WB Games vysvětlují, proč zabili Batmana
zdroj: gothamknightsgame.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.