Grand Theft Auto: The Trilogy vychází jako remaster pro PS4

Zvěsti o chystaném vydání remasteru Grand Theft Auto: The Trilogy z dob PS2 se potvrdily. V Rockstar Games dali milovaným hrám GTA 3, GTA: Vice City a GTA: San Andreas nový nátěr. Celá frančíza GTA byla naprosto klíčová nejen pro PlayStation 2 a studio Rockstar, ale pro samotný gaming. Kultovní tituly skutečně nakoply myšlenku 3D her v otevřeném světě a inspirovaly následovníky, jako Saints Row. Tradice her vyústila v ohromný úspěch GTA 5, kterého se prodalo neuvěřitelných 140 milionů kopií.

Grand Theft Auto: The Trilogy GTA 3 Vice City San Andreas PS4 PlayStation remaster
zdroj: Rockstar Games

Podle všeho se nejedná o remake od základu, ale jen „vyleštěné“ verze původních her. Rockstar vyčlenil pro práci na omlazené trilogii speciální pracovní sílu, protože jsou vývojáři plně zaměstnaní prací na chystaném GTA 6. Take-Two Interactive také nedávno odstranili fan projekt, který upravoval zdrojový kód GTA 3 a Vice City. To mělo umožnit hráčům přenést hry na jiné konzole, jako Nintendo Switch, a zároveň možnost přidávat nové mody. Zastavení šíření proběhlo téměř okamžitě, což trochu naznačilo, že se Rockstar chystá odhalit tuto kolekci v novém kabátě.

Grand Theft Auto: The Trilogy GTA 3 Vice City San Andreas PS4 PlayStation remaster
zdroj: Rockstar Games

V Rockstar Games fungují poměrně pomalu, takže fanoušci čekají na nové hry déle. Pečlivý přístup ale znamená, že tituly nevychází jako zabugované nedodělky, které potřebují ihned po vydání velký patch. Je proto dobré slyšet, že jsou další projekty na cestě. Grand Theft Auto 3 oslaví letos v říjnu 20 let existence, takže má smysl, že u příležitosti jubilea vychází Grand Theft Auto: The Trilogy v novém. Určitou spojnicí je také fakt, že jednou z odhalených lokalit GTA 6 bude právě prosluněné Vice City. Od chvíle svého vydání se Vice City (2002) i San Andreas (2004) staly herními legendami a jejich přenos na PS4 fanoušci s nostalgií ocení.

Podobné články

Nejoblíbenější

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?

Londýnská mapa veřejných toalet? Skrytý průvodce pro gaye

Nenápadný průvodce po veřejných toaletách města navedl "uvědomělého" čtenáře na ta správná diskrétní místa pro náhodnou schůzku.