PlayStation 5 bude v roce 2022 nedostatkové zboží, varuje Sony

Finanční ředitel Sony, Hiroki Totoki, ve fiskálním reportu vysvětlil, že přestože je poptávka po konzoli PlayStation 5 vysoká, dostupné zásoby zůstávají nízké. Podle Totokiho je situace z větší části způsobená přetrvávajícím nedostatkem dodávek čipů. Ten je hlavním problémem výroby nových kusů konzolí. Totoki vnímá velký zájem fanoušků, ale zároveň přiznává, že Sony neumí s jistotou v číslech říci, jaká je začátkem roku 2022 aktuální poptávka.

Report společnosti Sony ukazuje, že v posledním čtvrtletí roku 2021 prodeje PlayStation 5 klesly. Firma ale přesto posbírala tržby ve výši 2,28 miliardy dolarů jen za prodej hardwaru. Ve stejném časovém období zůstaly prodeje softwaru vyrovnané a přinesly výdělek 3,77 miliardy dolarů.

Sony kupuje Bungie

Mezitím, co má Sony problémy s výrobou dostatečného počtu PlayStation 5 pro nasycení poptávky hráčů, společnost rozšiřuje seznam svých vlastních vývojářských studií. Technologický gigant dokončuje dohodu o akvizici Bungie, vývojáře akčního MMO Destiny 2, za obrovskou sumu 3,6 miliardy dolarů. Bungie bude nadále fungovat jako nezávislá dceřinná společnost a povede ji současný generální ředitel Pete Parsons. Firma také nebude omezena vývojem her čistě pro PlayStation.

Generální ředitel PlayStation, Jim Ryan, k tomu řekl: „Chápeme, jak životně důležitá je pro studio Bungie jejich komunita, a těšíme se na to, že je budeme podporovat, protože zůstávají nezávislí a pokračují v růstu. Stejně jako pro Bungie, naše komunita je základem pro DNA PlayStationu, a naše společná vášeň pro hráče a budování nejlepšího prostoru k hraní se teď bude vyvíjet ještě dál.

Hráči na konzole čekají marně

Přestože byl PlayStation 5 uveden na trh koncem roku 2020, zůstává konzole stále nedostatkovým zbožím. Společnost Sony uvedla do chodu několik metod, aby se zajistilo, že se zařízení dostanou do rukou spotřebitelů. Trh byl ale narušený překupníky, kteří se pokoušeli nakoupit PS5 ve velkém a rozprodávat ho s výraznou přirážkou.

Sony nadále hledá způsoby, jak oslovit nové hráče. Podle všeho PlayStation vyvíjí vlastní verzi oblíbené služby od Microsoftu, Xbox Game Pass. Podrobnosti jsou zatím neznámé, ale údajně má hráčům nabídnout kolekci klasických i novějších her za měsíční poplatek.

zdroj: Venture Beat, PlayStation Blog

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.