Predator: Hunting Grounds poskytne zážitek v kůži nejlepšího lovce ve vesmíru

Nový herní titul Predator: Hunting Grounds klepe na dveře. Oficiální datum uvedení je 24. dubna 2020, přičemž někteří si už vyzkoušeli testování free trial verze o víkendu 27.-29. března. Vydavatelem je Sony Interactive Entertainment, takže se jedná o titul přímo na PS4. Ale pozor, společnost tentokrát myslela i na PC hráče a ve stejný den vyjde Predator: Hunting Grounds i na Epic Game Store. Kooperativní multiplayerová střílečka nabídne možnost se vžít do role nejlepšího lovce ve vesmíru, včetně všech jeho hraček.

Kdo zůstane naživu?

Hra neobsahuje singleplayer, po kterém mnozí veteráni špičkového Alien versus Predator zatím stále marně volají. Nový titul od vývojářů ze studia Illfonic nabídne multiplayer v kooperaci s ostatními hráči na velikých mapách, přičemž úkol je samozřejmě jasný – ulovit nebo být uloven. Illfonic už mají na svědomí stejně laděný survival titul Friday the 13th, který se setkal s úspěchem. Kdo má s tímhle druhem boje o přežití zkušenosti, herní mechaniky v Predator: Hunting Grounds pochopí velmi rychle.

Predator: Hunting Grounds. Zážitek v kůži nejlepšího lovce ve vesmíru
zdroj: playstation.com

Vytrhněte lebku i s páteří

Hraní za Predátory je lákavé už od podstaty. Mimozemský lovec nabídne na výběr tři třídy: Hunter je vybalancovaný pro jakýkoli druh boje, hbitý Scout je zaměřený na plížení a stopování, zatímco Berserker je brutální tank, který postrádá větší mobilitu, zato vydrží obrovská zranění. K dispozici je samozřejmě množství vzhledů a prvků pro úpravu postavy, které se postupně odemykají za dosažené achievementy. Hráči si mohou vesmírného lovce vyladit podle svých představ, včetně tvarů proslulé helmy, válečného pomalování a dalších lahůdek. Kromě vzhledu a zbraní hráči vylepšují postavy i pomocí perků, zaměřených na posílení konkrétního způsobu boje.

Plasmacannon
zdroj: playstation.com

Maskování, infravidění a mimozemské hračky

Predátoři používají exotické zbraně, přestože je jejich hlavní silou fyzická převaha, pohyb po stromech a schopnost kamufláže. Na blízko poslouží dvojité ostří Wristblade, mačeta Elder Sword nebo Combistick, známé oboustranně vysouvací kopí. Smart Disc je vystřelovací kotouč, který se vrací zpátky k majiteli a samozřejmě nechybí ani Plasmacaster, nechvalně známá ramenní energetická zbraň se zaměřovačem ve tvaru červeného trojúhelníku. Novinkou je Yautja Bow, smrtící tichý luk.

Predator: Hunting Grounds. Zážitek v kůži nejlepšího lovce ve vesmíru
zdroj: playstation.com

Ničivá palebná síla

Ale kromě mimozemšťanů jsme ve hře i my, lidé. Ti také nejsou úplně k zahození. Fireteam je elitní komando vojáků, které rovněž nabízí herní třídy: Assault je dobře připravený pro každou příležitost, Scout je klasicky méně odolný, agilní stopař, a Support je pomalejší chlapík s velkou výdrží, který nese ty nejničivější zbraně. Zatím uzamčený je Recon, maskovaný odstřelovač. Lidé vynikají kromě početní převahy konvenční palebnou sílu, která zahrnuje výběr samopalů, útočných pušek, granátomet, kulomet nebo průrazné odstřelovací pušky. Nechybí pistole, brokovnice nebo kultovní „Ole Painless“, Bezbolestná. Šestihlavňový rotační minigun vás nepříjemně zpomalí, ale jeho účinky jsou likvidační.

Predator: Hunting Grounds. Zážitek v kůži nejlepšího lovce ve vesmíru
zdroj: playstation.com

Predátor(ka)?

Predator: Hunting Grounds dává na výběr i pohlaví, což vedlo k netradiční novince. U lidí je to jasné, ale vůbec poprvé máme tuhle možnost i u vesmírného lovce. Female Predator vyvolává trochu rozpačité reakce, které umocnili samotní vývojáři tím, že je nový Yautja Bow dostupný pouze pro ně. To je trochu zvláštní, ale možná chtěli tvůrci podpořit zájem o Predátora-ženu, protože hráči si normálně volí něžné pohlaví proto, aby mohli postavy navlékat do těsných oblečků, pást se na nich očima a koukat jim při hraní na zadek. To tady nejspíš platit nebude. Samozřejmě tu ovšem nejsou jen hráči, ale i hráčky.

Yautja Bow
zdroj: playstation.com

Kdo z koho

V roli Predátora musí hráč na mapě sundat všechny členy komanda, přičemž se snaží zůstat pokud možno co nejdéle neviditelný. Jakmile zaútočí, dává o sobě vědět a snaží se pak zase zmizet v džungli, než ho lidé ustřílí. Fireteam čeká na přistání vrtulníku, který je má vyzvednout, takže lovící Predátor nemůže chodit kolem horké kaše věčně a musí volit správný okamžik k útoku. Lidé se snaží zůstat na nohou do vyzvednutí a nenechat se zabít. Tento mechanismus dává hře dynamiku. Multiplayerová kooperace vyžaduje dobré vybalancování, které se tak bude měnit i po vydání. Uvidíme, jak si Predator: Hunting Grounds povede po oficiálním vypuštění.

zdroj: youtube.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?