RoboCop: Rogue City ukazuje trailer z akce. Hrdina má tvář herce z původních filmů

RoboCop má překvapivě dlouhý seznam licencovaných videoher. První zářez patří 2D run-and-gun plošinovce RoboCop od vývojářů Data East z roku 1988. Mezi ní a zatím poslední free-to-play střílečkou RoboCop z roku 2014 existuje hned několik herních titulů, i když docela pochybné kvality. RoboCop: Rogue City, oznámený v polovině roku 2021, musí převzít odkaz těchto videoher, ale zároveň se popasovat s tím, jak k frančíze, založené na akčním snímku z roku 1987, připojit dnešní mladou generaci.

Poslední trailer k RoboCop: Rogue City odhaluje, jak bude titul studia Teyon vypadat. Přináší akci z pohledu první osoby, kdy hráči převezmou roli samotného RoboCopa. Ten se ujme potlačení kriminality ve zločinem prolezlé verzi Detroitu budoucnosti. Hráči se v kůži policejního kyborga ponoří do průmyslových budov, skrytých drogových doupat, špinavých temných uliček, ale i sterilních firemních kanceláří. K dispozici budou mít sadu RoboCopova vybavení, sílu jeho robotických paží a schopnost přesného zaměřování.

Nejblíž původnímu materiálu

Vliv snímků RoboCop a RoboCop 2 na hru je z ukázky jasně patrný. Ale RoboCop: Rogue City ukazuje ještě větší úctu k filmům z 80. let oznámením, že si v nové hře zopakuje svou roli herec Peter Weller. Ten hrál hrdinu v obou původních filmech a později namluvil RoboCopa pro DLC ke hře Mortal Kombat 11.

zdroj: YouTube / Nacon

RoboCop: Rogue City dorazí na pozoruhodný mix herních platforem. Nejen, že vyjde na konzolích nové generace, tedy PS5, Xbox Series X/S, včetně PC. Dostupný bude také pro Nintendo Switch. Oficiální okno vydání hry je stanovené na červen 2023.

Hodnocení ukázky je zatím pozitivní

Očekávání jsou poměrně vysoká a z traileru je cítit vášeň pro původní materiál, někteří hráči ale mají vůči vývojářům z Teyon pochybnosti. Posledním projektem studia byl Terminator: Resistance, který si v recenzích nevedl zrovna dobře a ocenili ho jen někteří zapálení fanoušci frančízy. Teyon má tak v rukách další odkaz akčních filmů z 80. let a bude mít hráčům co dokazovat.

Nová gameplay ukázka je stále jen letmým pohledem na to, jak bude finální verze RoboCop: Rogue City vypadat. Vzhledem k tomu, že není v traileru žádná delší akce, dá se předpokládat, že je zobrazená hra jen pre-alfa verzí nebo dokonce demo. Zájemci o hru tak musí být zatím trpěliví a počkat si, aby vůbec viděli, co jim plný zážitek přinese.

RoboCop: Rogue City vyjde na PC, PS5, Xbox Series X/S a Switch.

zdroj: MiSTer, Coming Soon, Man of Many, IGN

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.