RoboCop: Rogue City ukazuje trailer z akce. Hrdina má tvář herce z původních filmů

RoboCop má překvapivě dlouhý seznam licencovaných videoher. První zářez patří 2D run-and-gun plošinovce RoboCop od vývojářů Data East z roku 1988. Mezi ní a zatím poslední free-to-play střílečkou RoboCop z roku 2014 existuje hned několik herních titulů, i když docela pochybné kvality. RoboCop: Rogue City, oznámený v polovině roku 2021, musí převzít odkaz těchto videoher, ale zároveň se popasovat s tím, jak k frančíze, založené na akčním snímku z roku 1987, připojit dnešní mladou generaci.

Poslední trailer k RoboCop: Rogue City odhaluje, jak bude titul studia Teyon vypadat. Přináší akci z pohledu první osoby, kdy hráči převezmou roli samotného RoboCopa. Ten se ujme potlačení kriminality ve zločinem prolezlé verzi Detroitu budoucnosti. Hráči se v kůži policejního kyborga ponoří do průmyslových budov, skrytých drogových doupat, špinavých temných uliček, ale i sterilních firemních kanceláří. K dispozici budou mít sadu RoboCopova vybavení, sílu jeho robotických paží a schopnost přesného zaměřování.

Nejblíž původnímu materiálu

Vliv snímků RoboCop a RoboCop 2 na hru je z ukázky jasně patrný. Ale RoboCop: Rogue City ukazuje ještě větší úctu k filmům z 80. let oznámením, že si v nové hře zopakuje svou roli herec Peter Weller. Ten hrál hrdinu v obou původních filmech a později namluvil RoboCopa pro DLC ke hře Mortal Kombat 11.

zdroj: YouTube / Nacon

RoboCop: Rogue City dorazí na pozoruhodný mix herních platforem. Nejen, že vyjde na konzolích nové generace, tedy PS5, Xbox Series X/S, včetně PC. Dostupný bude také pro Nintendo Switch. Oficiální okno vydání hry je stanovené na červen 2023.

Hodnocení ukázky je zatím pozitivní

Očekávání jsou poměrně vysoká a z traileru je cítit vášeň pro původní materiál, někteří hráči ale mají vůči vývojářům z Teyon pochybnosti. Posledním projektem studia byl Terminator: Resistance, který si v recenzích nevedl zrovna dobře a ocenili ho jen někteří zapálení fanoušci frančízy. Teyon má tak v rukách další odkaz akčních filmů z 80. let a bude mít hráčům co dokazovat.

Nová gameplay ukázka je stále jen letmým pohledem na to, jak bude finální verze RoboCop: Rogue City vypadat. Vzhledem k tomu, že není v traileru žádná delší akce, dá se předpokládat, že je zobrazená hra jen pre-alfa verzí nebo dokonce demo. Zájemci o hru tak musí být zatím trpěliví a počkat si, aby vůbec viděli, co jim plný zážitek přinese.

RoboCop: Rogue City vyjde na PC, PS5, Xbox Series X/S a Switch.

zdroj: MiSTer, Coming Soon, Man of Many, IGN

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?