Serious Sam 4: střílečka ze staré školy na vás vyšle tisíce nepřátel k likvidaci

Serious Sam 4 přináší přesně to, co od dalšího dílu série očekáváme. Valící se masa monster a bestií, které se řítí na hráče a zastaví je jen nekonečná palba z raketometu, kulometu, brokovnice nebo laserového děla. Za titulem stojí opět studio Croteam a zběsilá střílečka bude k dispozici pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Doslova desítky tisíc nepřátel, arzenál zbraní a k tomu řízná hudba, která míchá ostrá kytarová sóla, house a epický doprovod hollywoodských blockbusterů. To je Serious Sam tak, jak ho máme rádi.

zdroj: youtube.com

100 000 nepřátel najednou

Serious Sam 4 nepřináší žádnou závratnou novinku. Hra ještě více přitlačí v místě, které je pro ni typické. Vývojáři slibují tisíce nepřátel a podle všeho se dočkáme úrovně, na které jich na hráče bude čekat neuvěřitelných sto tisíc. Mapy jsou tady opravdu rozsáhlé, ale žádné bloudění vás nečeká, protože Serious Sam 4 je lineární a nenabízí otevřený svět, jako třeba Far Cry 6. Vzhledem k charakteru titulu by to ani nebylo možné. Samozřejmě se nejedná jen o velká otevřená prostranství, ale i úzké vnitřní koridory v zástavbách.

Serious Sam 4: střílečka ze staré školy na vás vyšle tisíce nepřátel
zdroj: croteam.com

Brokovnice, motorová pila i dělo

Co se týká zbraní, v arzenálu najdeme všechno, na co jsme zvyklí. Drsňák Sam může v rukou hráče používat raketomet, granátomet, rotační minigun s obrovskou kadencí nebo emzácký laserový kanón. Nechybí dvouhlavňová, pumpovací nebo nově automatická brokovnice, kterou lze používat i po jedné v každé ruce. Na blízko je tu samozřejmě Samova oblíbená motorová pila a nechybí ani klasika hry – obří palubní dělo, které zanechá v davu nepřátel před vámi dlouhou brázdu. Serious Sam 4 se zkrátka drží svého kopyta, kterým není cit pro realismus, ale obrovská zábava.

Serious Sam 4: střílečka ze staré školy na vás vyšle tisíce nepřátel
zdroj: croteam.com

Společná likvidace v kooperačním režimu

Zážitek z takové hry se násobí, když k sobě přizvete další hráče. Serious Sam 4 nabízí online kooperaci až čtyřech hráčů, kteří se mohou pustit do masakrování monster spolu. Hra pochopitelně kromě vašeho nastavení obtížnosti automaticky upravuje počet nepřátel a jejich tuhost podle počtu hráčů. Hra vyjde v srpnu a u této příležitosti zlevňují všechny předchozí tituly Serious Sam, které jsou dostupné za zlomek ceny. Na novou generaci konzolí ale s novou hrou zřejmě počítat nemůžeme.

Serious Sam 4: střílečka ze staré školy na vás vyšle tisíce nepřátel
zdroj: croteam.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.

Kolik lidí zabijí žraloci během jednoho roku?

Žraloci jsou fascinující tvorové s velmi špatnou reputací. Za kolik lidských životů ročně jsou ve skutečnosti zodpovědní?

Máte pocit, že vás vaše kočka neposlouchá? Podle studie je to nejspíš fakt

Pokud máte kočku, často můžete mít podezření, že vás neposlouchá. Vysvětlení přináší studie, zaměřená na reakce koček na různé hlasy.