Serious Sam 4: střílečka ze staré školy na vás vyšle tisíce nepřátel k likvidaci

Serious Sam 4 přináší přesně to, co od dalšího dílu série očekáváme. Valící se masa monster a bestií, které se řítí na hráče a zastaví je jen nekonečná palba z raketometu, kulometu, brokovnice nebo laserového děla. Za titulem stojí opět studio Croteam a zběsilá střílečka bude k dispozici pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Doslova desítky tisíc nepřátel, arzenál zbraní a k tomu řízná hudba, která míchá ostrá kytarová sóla, house a epický doprovod hollywoodských blockbusterů. To je Serious Sam tak, jak ho máme rádi.

zdroj: youtube.com

100 000 nepřátel najednou

Serious Sam 4 nepřináší žádnou závratnou novinku. Hra ještě více přitlačí v místě, které je pro ni typické. Vývojáři slibují tisíce nepřátel a podle všeho se dočkáme úrovně, na které jich na hráče bude čekat neuvěřitelných sto tisíc. Mapy jsou tady opravdu rozsáhlé, ale žádné bloudění vás nečeká, protože Serious Sam 4 je lineární a nenabízí otevřený svět, jako třeba Far Cry 6. Vzhledem k charakteru titulu by to ani nebylo možné. Samozřejmě se nejedná jen o velká otevřená prostranství, ale i úzké vnitřní koridory v zástavbách.

Serious Sam 4: střílečka ze staré školy na vás vyšle tisíce nepřátel
zdroj: croteam.com

Brokovnice, motorová pila i dělo

Co se týká zbraní, v arzenálu najdeme všechno, na co jsme zvyklí. Drsňák Sam může v rukou hráče používat raketomet, granátomet, rotační minigun s obrovskou kadencí nebo emzácký laserový kanón. Nechybí dvouhlavňová, pumpovací nebo nově automatická brokovnice, kterou lze používat i po jedné v každé ruce. Na blízko je tu samozřejmě Samova oblíbená motorová pila a nechybí ani klasika hry – obří palubní dělo, které zanechá v davu nepřátel před vámi dlouhou brázdu. Serious Sam 4 se zkrátka drží svého kopyta, kterým není cit pro realismus, ale obrovská zábava.

Serious Sam 4: střílečka ze staré školy na vás vyšle tisíce nepřátel
zdroj: croteam.com

Společná likvidace v kooperačním režimu

Zážitek z takové hry se násobí, když k sobě přizvete další hráče. Serious Sam 4 nabízí online kooperaci až čtyřech hráčů, kteří se mohou pustit do masakrování monster spolu. Hra pochopitelně kromě vašeho nastavení obtížnosti automaticky upravuje počet nepřátel a jejich tuhost podle počtu hráčů. Hra vyjde v srpnu a u této příležitosti zlevňují všechny předchozí tituly Serious Sam, které jsou dostupné za zlomek ceny. Na novou generaci konzolí ale s novou hrou zřejmě počítat nemůžeme.

Serious Sam 4: střílečka ze staré školy na vás vyšle tisíce nepřátel
zdroj: croteam.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Skutečně dokážeme cítit pach strachu a dalších emocí?

Při komunikaci se spoléháme hlavně na jazyk a zrak. Jak podstatnou roli hraje u lidí nos a dokážeme pomocí čichu cítit strach?

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?