SteelSeries Arctis 1 Wireless: všestranné připojení i slušná kvalita zvuku

Dánská společnost SteelSeries obohatila svou řadu sluchátek Arctis o bezdrátový model, který nese název Arctis 1 Wireless. Tato verze sluchátek bude dobrou volbou pro každého, kdo se chce vejít do přiměřené ceny, ale zároveň vyžaduje určitou kvalitu zvuku a nespokojí se pouze se základními levnými modely. Headset jsme důkladně vyzkoušeli.

Sluchátka SteelSeries mají obecně velmi minimalistický design, což je za nás rozhodně velké plus. Arctis 1 Wireless jsou celé v černé barvě a nemají žádné designové ostré hrany nebo nápadité neonové podsvícení. Jedná se o klasickou konstrukci v podobě kulatých náušníků, spojených pevným náhlavním mostem. Ten působí skutečně solidně a navíc je vyztužen kovovým plátem kvůli odolnosti.

Tkanina místo koženky

Prodloužení mostu vysunutím se ovšem nedá zafixovat. Náušníky jsou látkové, což je změna oproti běžně používané kožence. Přestože jsou dostatečně měkké, bude mít možná někdo k nahrazení koženky výhrady. Tento materiál má ale svoji výhodu, která spočívá v menší míře zapocení náušníků během delšího užívání sluchátek. Po zkušenosti s Arctis 1 pak možná budete chtít už jen látkové náušníky. Ty jsou navíc kompletně snímatelné.

Protože se jedná o bezdrátovou verzi, přesunuly se všechny prvky ovládání přímo na sluchátka. Na levém sluchátku je ovládání hlasitosti, tlačítko pro zapnutí nebo vypnutí mikrofonu, konektor pro mikrofon, a zdířky pro microUSB a 3,5 mm Jack. Na pravém sluchátku najdeme jen tlačítko pro samotné zapnutí a vypnutí sluchátek. Mikrofon je odnímatelný, stejně jako u původní verze sluchátek s kabelem. Díky tomu se s nimi dá cestovat pěšky nebo veřejnou dopravou bez toho, aniž by vám mikrofon trčel před obličejem, případně stočený směrem vzhůru jako anténa.

SteelSeries Arctis 1 Wireless bezdrátová sluchátka
zdroj: steelseries

Na cestách i doma u konzole

Jedna výtka by se tady přesto našla, a to je velikost náušníků, které mohly být uvnitř o nějaký ten milimetr prostornější. Někteří jedinci s většími ušními boltci zjistí, že jim sluchátka možná sedí, ale po delším používání mohou být mírně nepohodlná. Samozřejmě se jedná o prvek osobního pocitu, který bude mít každý jiný.

SteelSeries Arctis 1 Wireless cílí hlavně na hráče, zejména na ty, kteří mají Nintendo Switch nebo rádi hrají hry na smartphonu. Součástí balení je bezdrátový USB-C adaptér, který jednoduše připojíte ke konzoli a můžete si užívat plného poslechu při hraní. Samozřejmě se dají využít i pro PlayStation, Xboxu nebo PC.

SteelSeries Arctis 1 Wireless bezdrátová sluchátka
zdroj: steelseries

Arctis 1 Wireless nevyužívají Bluetooth

Některé smartphony ale USB-C port nemají. Přestože se jedná už spíše o výjimky, stejně na to pozor. Přibalený adaptér umožní přechod z USB-C na USB-A, což znamená, že můžete sluchátka využít bez kabelu například v PC, kde je USB-A port základem. Zde je důležité napsat, že Arctis 1 Wireless nemají Bluetooth. Připojují se pouze přes port.

Samotný poslech ze sluchátek nabídne velmi dynamický a hutný zvuk, který zvýrazňuje basy a působí jako při sledování filmu v kině. Zážitek z hraní tak podtrhnou výrazné výbuchy nebo střelba. Zvuk lze upravovat v menu ekvalizace v aplikaci SteelSeries Engine, kde najdeme hned několik možností, jak si přizpůsobit poslech podle svého gusta. Přes výrazné basování ale Arctis 1 Wireless překvapivě dobře přenáší hlasy případných spoluhráčů, kteří s vámi komunikují. Jejich slova jsou slyšet bez problému, aniž by je přehlušily zvukové efekty hry.

SteelSeries Engine
zdroj: steelseries

Za svojí cenovku se vyplatí

Poznámka putuje směrem k mikrofonu, protože pokud budete chtít mluvit s ostatními v hlučném prostředí, případně na rušné ulici, kvalita přenosu do uší vašich přátel není zrovna prvotřídní. Na druhou stranu, k telefonování mikrofon typu antény asi nevyužijete, takže pokud přes něj budete s někým hovořit, bude to u hraní her. V tu chvíli asi nebudete sedět v plné hospodě během oběda, takže není čeho se bát. Pokud při hraní sedíte doma, přátelé vás uslyší stejně výborně, jako vy je.

Výdrž baterie sluchátek je zhruba 20 hodin na jedno nabití, což je dostatečně dlouhá doba i při jejich plném vytížení. Při běžném používání to znamená, že nebudete muset sluchátka nabíjet několik dní. SteelSeries Arctis 1 Wireless nejsou exkluzivním hi-tech výstřelkem, ale spolehlivá sluchátka do každé situace. Ve své kategorii patří k tomu nejlepšímu. Vzhledem k ceně a kvalitě poslechu se jedná o více než slušnou variantu, která potěší nejednoho herního nadšence.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.