The Last of Us Part II je nejrychleji prodávanou hrou na PS4 této generace

Očekávaný herní titul The Last of Us Part II je prodejní trhák. Po svém oficiálním vypuštění překonala hra všechny dosavadní rekordy a ve většině zemí světa okamžitě zaujala první místo v žebříčku prodejů během prvního víkendu. V České republice je titul dokonce nejúspěšnější exkluzivní hrou pro PlayStation všech dob. Sony a studio Naughty Dog tak slaví opravdový úspěch.

The Last of Us Part II je nejrychleji prodávanou hrou na PS4 této generace
zdroj: playstation.com

Kontroverze prodává

Od koupě hry nikoho neodradil ani tvrdý review bombing na vyhlášeném serveru Metacritic. Fanoušci nespokojení s vývojem děje sequelu se tu snažili snížit hodnocení hry na co nejnižší. Několik desítek tisíc hlasujících krátce po vydání hry se postaralo o známku 3,8 z deseti, ale aktuálně začínají bodovat i opravdoví hráči titulu a hodnocení se zatím vyšplhalo na 4,6. Tak jako tak je to nejspíš jedno, protože tohle téma The Last of Us Part II ještě víc zviditelnilo.

The Last of Us Part II je nejrychleji prodávanou hrou na PS4 této generace
zdroj: playstation.com

První hlášení z Británie

Výsledky prodejů se jako první objevily z Velké Británie. Hra během prvního víkendu překonala rekord nejrychleji prodávaného titulu s pěkným náskokem. Do výsledků se přitom započítaly jen krabicové verze hry, takže se jedná o opravdu masivní úspěch. Sony potvrzuje, že se aktuálně hry pro PS4 prodávají ze dvou třetin jen digitálně. Třešničkou je potom fakt, že The Last of US Part II sesadilo z pomyslného trůnu dosavadního krále prodeje platformy PlayStation hru Uncharted 4, kterou má na svědomí také studio Naughty Dog.

The Last of Us Part II je nejrychleji prodávanou hrou na PS4 této generace
zdroj: playstation.com

Japonci paří první ligu

The Last of Us Part II způsobilo také herní bouři v Japonsku. Tam po vypuštění překonala hra v prodeji první tři dosavadní příčky her na PS4 – Bloodborne, Spider-Man a Uncharted 4. Celkem 178,696 kopií hry během prvního víkendu je pro relativně malý japonský region opravdu slušné číslo. Není se ale čemu divit, protože Japonci patří mezi nejvášnivější světové hráče. Podle informací se tak stane TLOU Part 2 nejrychleji prodávanou hru napříč všemi generacemi konzole PlayStation vůbec.

TLOU Part 2
zdroj: playstation.com

Sem nám to necpěte

Za vlnu kontroverze před vstupem do prodeje nemůže brutalita, jakou hra znázorňuje. Na vině je kromě příběhu hlavně fakt, že jsou hlavní hrdinky homosexuální orientace. Ponechme stranou úvahy o tom, jaký důvod má hráče seznamovat s něčím, co nemá na hratelnost žádný vliv. Jasné stanovisko k tomu ale zaujaly Alžírsko, Bahrajn, Egypt, Írán, Irák, Jemen, Jordánsko, Katar, Kuvajt, Libanon, Libye, Maroko, Omán, Palestina, Saudská Arábie, Spojené arabské emiráty, Sýrie a Tunisko. Tyto země řekly jasné ne a TLOU Part II si tu nekoupíte ani v PlayStation Store.

TLOU Part 2
zdroj: playstation.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Skutečně dokážeme cítit pach strachu a dalších emocí?

Při komunikaci se spoléháme hlavně na jazyk a zrak. Jak podstatnou roli hraje u lidí nos a dokážeme pomocí čichu cítit strach?

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?