Ubisoft Connect nahradil Uplay. Podporuje cross-progression a cross-play her

Nová platforma, která nahrazuje Uplay, se jmenuje Ubisoft Connect. Francouzské studio ji spustilo koncem října a je tak možné aplikaci aktualizovat – nebo to systém udělá automaticky. Ekosystém hráčských služeb se na první pohled příliš nemění, což je v pořádku, protože dosavadní Uplay byl uživatelsky příjemný. Ubisoft Connect ale spojuje všechny služby Ubisoftu do jednoho. Hlavní novinkou je plná podpora cross-progression a cross-play her od Ubisoftu.

Ubisoft Connect nahradil Uplay. Podporuje cross-progression a cross-play
zdroj: ubisoftconnect.com

Jedna aplikace pro všechny

Cross-play je jasný: trend vydávat hry, schopné spojovat hráče všech platforem – PC, PlayStation a Xbox – se pomalu stává realitou. Herních titulů s možností zahrát pohromadě bude přibývat. Cross-progression potom znamená, že bude možné přenášet postup hrou mezi jednotlivými platformami. Titul, rozehraný na PS5, bude možné hrát dál od poslední pozice třeba na PC a naopak. Ubisoft přislíbil, že budou obě varianty do budoucna pro hry studia standardem. Sjednocený bude na Ubisoft Connect i seznam přátel, získané odměny a synchronizace úspěchů, to vše napříč mezi platformami.

Ubisoft Connect nahradil Uplay. Podporuje cross-progression a cross-play
zdroj: ubisoft.com

Hry s podporou cross-progression

Které herní tituly dorazí s podporou cross-progression už zanedlouho? Patří mezi ně očekávaný Assassins’s Creed: Valhalla, Immortals Fenyx Rising a Riders Republic. Nové budou samozřejmě přibývat, protože jsme na prahu tohoto konceptu, ale rozhodně se jedná o chytrou a vítanou novinku. Potvrzeny jsou do budoucna Assassins’s Creed: Odyssey, For Honor, Ghost Recon Breakpoint, Steep, Hyper Scape, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege a Tom Clancy’s The Division. Ubisoft Connect bude spolupracovat s Google Stadia, GeForce NOW a Amazon Luna, takže je cross-progression velkým krokem Ubisoftu k budoucnosti cloudového hraní.

Ubisoft Connect nahradil Uplay. Podporuje cross-progression a cross-play
zdroj: ubisoft.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?