Ubisoft Connect nahradil Uplay. Podporuje cross-progression a cross-play her

Nová platforma, která nahrazuje Uplay, se jmenuje Ubisoft Connect. Francouzské studio ji spustilo koncem října a je tak možné aplikaci aktualizovat – nebo to systém udělá automaticky. Ekosystém hráčských služeb se na první pohled příliš nemění, což je v pořádku, protože dosavadní Uplay byl uživatelsky příjemný. Ubisoft Connect ale spojuje všechny služby Ubisoftu do jednoho. Hlavní novinkou je plná podpora cross-progression a cross-play her od Ubisoftu.

Ubisoft Connect nahradil Uplay. Podporuje cross-progression a cross-play
zdroj: ubisoftconnect.com

Jedna aplikace pro všechny

Cross-play je jasný: trend vydávat hry, schopné spojovat hráče všech platforem – PC, PlayStation a Xbox – se pomalu stává realitou. Herních titulů s možností zahrát pohromadě bude přibývat. Cross-progression potom znamená, že bude možné přenášet postup hrou mezi jednotlivými platformami. Titul, rozehraný na PS5, bude možné hrát dál od poslední pozice třeba na PC a naopak. Ubisoft přislíbil, že budou obě varianty do budoucna pro hry studia standardem. Sjednocený bude na Ubisoft Connect i seznam přátel, získané odměny a synchronizace úspěchů, to vše napříč mezi platformami.

Ubisoft Connect nahradil Uplay. Podporuje cross-progression a cross-play
zdroj: ubisoft.com

Hry s podporou cross-progression

Které herní tituly dorazí s podporou cross-progression už zanedlouho? Patří mezi ně očekávaný Assassins’s Creed: Valhalla, Immortals Fenyx Rising a Riders Republic. Nové budou samozřejmě přibývat, protože jsme na prahu tohoto konceptu, ale rozhodně se jedná o chytrou a vítanou novinku. Potvrzeny jsou do budoucna Assassins’s Creed: Odyssey, For Honor, Ghost Recon Breakpoint, Steep, Hyper Scape, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege a Tom Clancy’s The Division. Ubisoft Connect bude spolupracovat s Google Stadia, GeForce NOW a Amazon Luna, takže je cross-progression velkým krokem Ubisoftu k budoucnosti cloudového hraní.

Ubisoft Connect nahradil Uplay. Podporuje cross-progression a cross-play
zdroj: ubisoft.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Skutečně dokážeme cítit pach strachu a dalších emocí?

Při komunikaci se spoléháme hlavně na jazyk a zrak. Jak podstatnou roli hraje u lidí nos a dokážeme pomocí čichu cítit strach?

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?