Další expansion pro World of Warcraft bude představen 19. května 2022

World of Warcraft dostane v pořadí deváté rozšíření. Další kapitola v osmnáctileté historii hry bude odhalena 19. května. Vzhledem k tomu, že se v Blizzardu rozhodli zrušit letošní online BlizzCon, proběhne představení nového rozšíření formou oficiálního livestreamu na příslušných kanálech na YouTube a na Twitchi.

Přijetí posledního rozšíření Shadowlands (2020) komunitou fanoušků nebylo zrovna nadšené. Blizzard by měl vyslyšet volání hráčů a dát na jejich zpětnou vazbu, aby se hra tolik neorientovala na Cosmic forces, což je mantra posledních rozšíření. World of Warcraft potřebuje návrat ke kořenům, což bylo slíbeno s vydáním Battle for Azeroth (2018). V očích hráčů to ale stále zůstává jen přáním.

Poslední velký patch pro Shadowlands s názvem Eternity’s End vyšel 23. února. Jaké změny přinese další expansion je dosud jen ve formě spekulací, ale příběh se bude pravděpodobně odehrávat na Dragon Isles. Odhalil to nejprve koncept promo grafiky s logem, a později uniklý zdrojový kód stránek Blizzardu. Podle všeho ponese zatím nepotvrzený název Dragonflight.

World of Warcraft expansion pack
zdroj: Blizzard Entertainment

Přijdou tolik potřebné změny?

Většina hráčů World of Warcraft jsou veteráni, kteří ve hře střídají tři aktivity: Raidy, Mytnic+ Dungeony a PvP. Jenže tyto aktivity jsou vyhraněné lidem, kteří hrají dlouho. Wowko má problém oslovit nové hráče, které možná naláká hype kolem vydání rozšíření, ale když zjistí, že pro zmíněné aktivity musí nahrát stovky hodin a dokola čekat na LFG (Looking for Dungeon), zájem ztrácí. Wowko postrádá více zajímavého obsahu pro casual hráče, kteří se do hry nelogují „povinně“ každý den, aby získávali renown nebo další legendární item.

Mnohé potěší fakt, že v pořadí druhé rozšíření Wrath of the Lich King (2008) dorazí na WoW Classic. To svědčí o tom, že si Blizzard svého kultovního MMO stále velmi cenní a o hru se hodlá starat dál. Jakou budoucnost přinese další expansion se dozvíme na YT nebo Twitchi 19. května 2022, v 9:00 AM pacifického času, tedy v 0:00 z 19. na 20. května našeho času. Pokud jde o samotné datum vydání, lze předpokládat, že proběhne někdy mezi srpnem a listopadem 2022.

zdroj: PC Gamer, Wowhead

Podobné články

Nejoblíbenější

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?

Londýnská mapa veřejných toalet? Skrytý průvodce pro gaye

Nenápadný průvodce po veřejných toaletách města navedl "uvědomělého" čtenáře na ta správná diskrétní místa pro náhodnou schůzku.

Podvodník z Tinderu dostal z žen na seznamce desítky milionů korun. Je bez trestu na svobodě

Přes seznamku vydojil z žen miliony korun. Podvodník z Tinderu, Shimon Hyaut, řečený Levine, neváhal své oběti vydírat verbálně i emočně.