Amber Heard vs. Johnny Depp: soudce v procesu uzavřel verdikt. Heard musí vyplatit Deppovi miliony dolarů

Soudkyně, dohlížející na proces pomluvy v případu Johnny Depp vs. Amber Heard, v pátek 24. června uzavřela verdikt. Tím zamezila jakékoli možnosti, aby se oba zúčastnění aktéři dohodli na poslední chvíli. Zástupci strany Amber Heard uvedli, že se herečka plánuje proti rozsudku odvolat. Na podání má 30 dní.

Porotci v případu vynesli verdikt 1. června 2022. Usnesli se, že k pomluvě mezi Deppem a Heard došlo z obou stran navzájem.

Favoritem je Depp

Rozhodnutí se však silně přiklonilo v Deppův prospěch. Porotci se postavili na jeho stranu ve všech třech bodech jeho nároků proti bývalé manželce. Udělili herci 10 milionů dolarů jako náhradu škody, plus dalších 5 milionů dolarů formou represivního odškodného.

Amber Heard přiznali pouze jedno vítězství z jejích tří protinároků a poskytli jí 2 miliony dolarů jako kompenzaci škody.

Vzájemná dohoda se nekoná

Soudkyně Penney Azcarate, která předsedala šestitýdennímu procesu v okresu Fairfax ve Virginii, nezapsala verdikt poroty do spisu hned. Místo toho prohlásila, že musí Depp a Heard přijít do 24. června s dohodou o urovnání, do kterého vstoupí s rozhodnutím místo rozsudku. Pokud se jim nepodaří dosáhnout urovnání, rozsudek poroty vstoupí v platnost.

Při pátečním jednání právníci obou stran řekli soudkyni, že k žádnému urovnání nedošlo. Azcarate zapsala verdikt poroty do listiny, čímž se stal oficiálním. Její rozhodnutí také uvádí, že částka, kterou každá strana dluží, podléhá 6 % roční úrokové sazbě, v souladu s právem státu Virginie. Johnny Depp ani Amber Heard nebyli v tu chvíli v budově soudu přítomni.

Tým Heard hodlá bojovat dál

Po slyšení vydala mluvčí Amber Heard prohlášení reportérům, které odkazovalo na republikánské členy Kongresu, kteří žádali o milosti uprostřed jejich pokusů zvrátit výsledky prezidentských voleb v roce 2020.

„Jak bylo uvedeno na včerejších kongresových slyšeních, nežádáte o milost, pokud jste nevinní,“ řekla mluvčí. „A neodmítnete se odvolat, pokud víte, že máte pravdu.“

Depp chce očistit své jméno

V projevu, připojeném k pátečnímu rozhodnutí soudkyně Azcarate, se Deppovi právníci ohradili proti rozsudku ve výši 2 miliony dolarů proti němu. Ponechali otevřenou možnost, že se herec může proti této části verdiktu odvolat.

Benjamin Chew, právník zastupující Deppa, naznačil možnost urovnání krátce po procesu v pořadu Good Morning America. Řekl, že by mohl Johnny Depp souhlasit s tím, že se vzdá peněžitých škod, výměnou za slib Amber Heard, že se proti rozsudku neodvolá. „Pro pana Deppa to nikdy nebylo o penězích,“ řekl Chew v interview.

Herečka peníze nemá

Ve svém vlastním rozhovoru po soudním procesu Amber Heard řekla, že si stojí za svým svědectvím a nadále obviňuje Deppa z toho, že ji během jejich vztahu fyzicky napadal. Azcarate snížila represivní odškodné, které herečka dluží, na 350 000 dolarů, kvůli limitům, stanoveným státním zákonem.

Elaine Bredehoft, jedna z právníků Amber Heard, prohlásila, že si herečka nemůže dovolit zůstatek 8,35 milionů dolarů, který Deppovi dluží, a proti verdiktu se odvolá.

zdroj: People, ABC News, Today

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.