Intimní hygiena. Jak správně pečovat o intimní partie, aby byly v pohodě

Přehnaná hygiena rozhodně ne!

Důkladnou hygienou nemáme na mysli to, abyste se o intimní partie starali víc, než je nutné. Když je něčeho moc, nikdy to není dobré a spíše to uškodí. Intimní hygiena má své zásady, které by měly platit pro oba dva partnery, nebo chcete-li pro muže, stejně jako pro ženy. Ale je také pravdou, že ženské tělo je na mnohé věci ještě náchylnější. Jak to?

Stejně jako jiné části vašeho těla mají i vaše intimní partie svoji přirozenou rovnováhu, jinými slovy hodnotu pH, při které se „hodným“ bakteriím daří a „zlé“ bakterie jsou pod dohledem. Ve zdravé pochvě dospělých žen je tahle hodnota mezi 4 a 5. Zásadou číslo jedna proto je nenarušovat ho, aby tahle místa nebyla snáze napadnutelná různými bakteriemi a všechno tam probíhalo v symbióze.

Zapomeňte na klasické sprchové gely

Proč? Častá hygiena chemickými či parfemovanými prostředky narušuje přirozenou mikroflóru pohlavních orgánů. Doporučuje se tedy mýt tyto partie jednou, maximálně dvakrát denně. Místo klasických mýdel, se kterými si myjete celé tělo, používejte speciální mýdla, určená výhradně pro intimní hygienu.

Intimní hygiena: Zaměřte se na pH

Prostředků je v obchodech celá řada, je jen na vás, který si vyberete. Vhodné jsou ty s obsahem kyseliny mléčné, které podporují přirozené pH v pochvě, což se týká opět žen. Existují i v různých formách. Některé ženy preferují mýdla a gely, jiné třeba bio výrobky. Přípravky pro intimní hygienu by měly dosahovat hodnoty maximálně pH 5. Takový přípravek může být i dobrým dárkem k Vánocům. Na trhu jsou i speciální čistící ubrousky.

Intimní hygiena. Jak pečovat o intimní partie, aby byly v pohodě
zdroj: 123rf.com

Na jiné partie ne

Platí i další pravidlo, že nikdy není vhodné tyto speciální přípravky používat jinak než na omytí vnějších pohlavních orgánů. V neposlední řadě myslete také na to, že intimní přípravky jsou prevencí, nikoli lékem. Při potížích s močovým měchýřem nebo gynekologického rázu, určitě vyhledejte svého lékaře.

Na spodním prádle také záleží

Co se spodního prádla týče – dejte přednost materiálům, které mohou „dýchat“ jako je hedvábí či bavlna. Měli byste se vyhýbat těsně přilnavým kalhotám. Při praní ručníků a spodního prádla by se měly používat neparfémované prací prostředky a aviváže.

Podobné články

Nejoblíbenější

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?

Londýnská mapa veřejných toalet? Skrytý průvodce pro gaye

Nenápadný průvodce po veřejných toaletách města navedl "uvědomělého" čtenáře na ta správná diskrétní místa pro náhodnou schůzku.