Sexuální úchylky v našich ložnicích. Že se vás to netýká? Omyl!

Sexuální úchylky jsou různorodé. O některých se mluví nahlas, jiné u nás zůstávají střežené jako oko v hlavě. Protože už jen vyslovit je otevřeně by znamenalo vystavit se soudu okolí, které nemusí naše sexuální naladění sdílet. Co je pro jednoho za hranou, tam jiný začíná své bujaré snění. Nutno si přiznat, že mnohé touhy tohohle ranku jsou jen pouhou iluzorní fantazií v naší hlavě, která když se realizuje v praxi, ztrácí grády. Ale, jak se říká, dokud nezkusíš, nevíš. A to jistě platí ve všem.

Otevřenost je trendy

I přes to, že nás rodiče učili, že o intimních věcech se na veřejnosti nemluví, trend otevřenosti v otázkách lidské sexuality obecně sílí. Nalijme si čistého vína – ze sexu, který sloužil k plození dětí, jsme si (r)evolucí vytvořili hru, na které jsou mnozí závislejší, než je zdrávo. Za přispění porna, které je dostupné všem prakticky bez hranic a jeho sledovanost rozhodně neklesá, stejně jako výnosy z něj. 

Většinově zkrátka toužíme po sledování (a mnohdy i praktikování) věcí, které by naši předci možná zavrhovali. A tak by bylo na snadě říci, že hranice sexuálních chutí prakticky nejsou nebo se značně posunuly, ale… i přes všeobjímající toleranci v nejrůznějších oblastech našeho života, která vládne celému světu, existují stále témata a praktiky, které jsou tabu a je na ně nahlíženo přinejmenším jako na něco divného a nepřirozeného. Tak schválně, kolik znáte žen, které se veřejně přiznávají, že je vzrušuje lehké přiškrcení nebo vyslovování obscénních výrazů? A tady se pomalu dostáváme k tomu, co je vlastně v sexuálním apetitu „normální“ a co už pomyslnou hranici překračuje. Existuje vůbec nějaká definice, co je normální?

Něco neobvyklého rajcuje každého druhého

Každý jsme jiný a tak se liší i naše chutě. Věřte, že sexuálním libůstkám holduje každý druhý člověk na téhle planetě. Že jsou ženy v tomhle duchu méně odvázané? To není tak úplně pravda. Existuje mnoho takových, které si rády okoření sex svazováním, hrátkami ve třech nebo natáčením na videokameru a společným sdílením zážitku. Mnoho sexuálních hrátek má také svůj specifický název, o kterém jste dost možná neslyšeli, ale zároveň patříte k jejich pravidelným praktikujícím uživatelům, aniž byste si to uvědomili. Které to jsou?

Narotofilie a další běžné úchylky

Pro všechno lidé najdou pojmenování. A tak i slabost ve vyslovováním vulgárních výrazů, které vám způsobí závěrečný orgasmus, má svůj specifický název. Říká se mu narotofilie. V praxi i na internetu jsme svědky toho, že se u nás poměrně dobře zabydlela další sexuální odchylka, kterou je fetišismus. Častěji se sice vyskytuje podle statistik u mužů, rozhodně se však nevyhýbá ani něžnému pohlaví. Řadí se sem např. i vzrušení z pachu z použitého oblečení partnera, fixace na pánské kravaty nebo dámské spodní prádlo, ale i obliba kožených rukavic. Máte pocit, že nikdo takový, kdo by si v tomhle liboval, ve vašem okolí není? Pravděpodobnější je, že známý, kamarádka nebo kamarád své úchylky tají. Podle nejnovějšího průzkumu má téměř polovina lidí sklony k sexuálním zvláštnostem. 

Další oblíbené sexuální úchylky

  • Vincilagnie – O tu se jedná, když partnerku partner poutá a svazuje (nebo obráceně).
  • Hirsutofilie – Když vám někdo přijde s tímhle, možná se zastavíte a nebudete hned vědět. Znamená to zálibu  v ochlupení. Ideálně ho musí být hodně a všude.
  • Autagonistofilie – Jedna ze zvláštností, které propadá stále více lidí. Sexuální vzrušení se dostaví ve chvíli, kdy provozujete milování na jevišti nebo před kamerou. Jde v podstatě o jeden z druhů exhibicionismu.
  • Frotérismus – Název trochu připomíná froté-ručník. A od pravdy to není až tak vzdálené, protože tak se nazývá úchylka, při které se dostaví vzrušení díky tření o anonymní neznámé ženské objekty ve frontách, v MHD nebo obchodech apod. Až se vám to stane, budete vědět.
  • Lingeriefilie – je označení závislosti na luxusním prádle. Záliba je realizována vizuálně, dotekem, ale i čichem.

Co když máte s partnerem odlišné choutky

Každý tedy, ať si za „zavřenými dveřmi“ dělá, co chce a co mu je příjemné. Nabízí se citát herečky Patrick Campbell: „Nezáleží na tom, co děláte, pokud to neděláte na ulici a neděsíte při tom koně.“ Co ale ve chvíli, když máte se svým protějškem odlišné choutky? Stát se to rozhodně může. Podle odborníků je dobré hledat nejrůznější cesty, jak uspokojit své specifické potřeby, a přitom zachovat pěkný vztah, kde neobvyklá záliba partnerů není překážkou. Pokud to nejde, pravděpodobně se vaše cesty rozejdou a je třeba si hledat partnera s podobným apetitem, který na vaši naléhavost přistoupí.

Co říct závěrem…

Přesná definice normálnosti v sexu neexistuje. Za normální je totiž považován, jak bylo již v úvodu řečeno, takový sex, se kterým oba partneři souhlasí a ani jednomu nesmí sexuální aktivita způsobit psychické nebo fyzické trauma. A tak i hodnocení, co je normální a jaké sexuální úchylky jsou už přes čáru, je čistě individuální záležitostí. Co vy, máte nějakou neobvyklou sexuální touhu?

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.