Mýty o sexu, kterým chcete věřit (ale pravda nejsou)

Kondom a jeho spolehlivost patří mezi obecně rozšířené mýty o sexu. Před pohlavně přenosnými nemocemi nebo nechtěným početím vás neochrání na 100 %. Pořád je to ale lepší varianta, než koupací čepice nebo sáček od rohlíků. Znamená to, že úplně sichr budou místo jednoho prezervativu dva naráz? Ne! Na 200 % neplnili plán ani soudruzi. Ve skutečnosti se tím šance protržení a smeknutí o dost zvyšují.

Větší inteligence neznamená více sexu

Že holky na vysoké více experimentují? Je to mýtus, kterým si duše mohou hojit leda tak neuspokojené vysokoškolačky. Sklony k nejrůznějšímu objevování totiž více projevují jejich vrstevnice, které už jsou třeba v zaměstnání. Podivné je, že tohle tvrzení ale neplatí pro kluky ne-vysokoškoláky. Ti v hrubém průměru pořád třou bídu s nouzí. Nebo něco něčím jiným. Na zážitky si musí počkat.

Všichni kolem mají sex!

Hormony s námi buší, všichni jsou jako papiňáky natlakované estrogenem či testosteronem. A všichni mají kvanta sexu. Kromě nás, což nutí k zamyšlení. Vážně? Ve skutečnosti se počet stálých sexuálních partnerů za jeden život ustálil někde u 8+ u žen a 4+ u mužů. Odchylky jsou a dost extrémní, ale je jich vlastně pořád málo na to, aby průměr zvrátily.

Být single je super. Nebo ne?

Můžete si užít kdy a s kým chcete. Vážně? Když odečteme ty nešťastníky, co pořád bydlí u rodičů, zjistíme, že přes 50 % singles nemělo za poslední rok sex vůbec s nikým. Zatímco ta trapná a svazující manželství obvykle vyprodukují pohlavní styk 2x-3x týdně. Být v chomoutu už z hlediska vzájemného uspokojení najednou nevypadá tak zle.

Stará taška, ale dobrá kůže

Že se svalstvo vagíny častým používáním pořádně vytahá a rozvolní? Určitě ne. I když se vyznačuje značnou elasticitou, v podstatě je to pořád stejné. Neexistuje nic jako „úzká“ nebo „rozplandaná“. Nezdá se vám to? Tak dobře – máte pocit, že by se svalstvo vašich úst používáním (příjmem potravy a žvýkáním) roztahalo? Ne. A tam dole to funguje dost podobně.

Afrodiziaka? Co to je?

Šampaňské, čokoláda, jahody, chilli-papričky, ústřice… jistě, vyjmenováváme tu populární lidová afrodiziaka za nelidové ceny. Potraviny, které mají schopnost nabudit ve vás touhu a posílit váš prožitek. Když ale půjdeme za populární hranu tohoto mýtu, zjistíme, že nic jako afrodiziaka vlastně neexistuje. Je to placebo a my jen věříme, že sex po tom bude lepší. Nebude.

Bouřlivý orgasmus přijít nemusí

Super-fantastický sex, zakončený explozivním orgasmem? Také patří dost často mezi vybájené mýty o sexu. Problém je, že každá žena tenhle soukromý ohňostroj na svou počest prožívá dost jinak. A není jeden univerzální nebo správný. Někdy jsou to jen veselé jiskřičky, u jiné ohnivý uragán. Pro kvalitní prožitek je důležitý kontext – důvěra, nízká hladina stresu, vysoký stupeň vzrušení. A pak se uvidí.

O ochranu před početím se mají starat ženy!

To je čeká ta agónie při porodu a měly by jí předcházet. Vážně? Je to dost zjednodušující tvrzení a ne zrovna férové přenášení odpovědnosti. Koneckonců, i muži mohou svou nechtěnou plodnost definitivně vyřešit. Třeba s pomocí bez-skalpelové vazektomie. Před pohlavními chorobami vás to sice neochrání, ale od alimentů spolehlivě.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.