Mýty o sexu, kterým chcete věřit (ale pravda nejsou)

Kondom a jeho spolehlivost patří mezi obecně rozšířené mýty o sexu. Před pohlavně přenosnými nemocemi nebo nechtěným početím vás neochrání na 100 %. Pořád je to ale lepší varianta, než koupací čepice nebo sáček od rohlíků. Znamená to, že úplně sichr budou místo jednoho prezervativu dva naráz? Ne! Na 200 % neplnili plán ani soudruzi. Ve skutečnosti se tím šance protržení a smeknutí o dost zvyšují.

Větší inteligence neznamená více sexu

Že holky na vysoké více experimentují? Je to mýtus, kterým si duše mohou hojit leda tak neuspokojené vysokoškolačky. Sklony k nejrůznějšímu objevování totiž více projevují jejich vrstevnice, které už jsou třeba v zaměstnání. Podivné je, že tohle tvrzení ale neplatí pro kluky ne-vysokoškoláky. Ti v hrubém průměru pořád třou bídu s nouzí. Nebo něco něčím jiným. Na zážitky si musí počkat.

Všichni kolem mají sex!

Hormony s námi buší, všichni jsou jako papiňáky natlakované estrogenem či testosteronem. A všichni mají kvanta sexu. Kromě nás, což nutí k zamyšlení. Vážně? Ve skutečnosti se počet stálých sexuálních partnerů za jeden život ustálil někde u 8+ u žen a 4+ u mužů. Odchylky jsou a dost extrémní, ale je jich vlastně pořád málo na to, aby průměr zvrátily.

Být single je super. Nebo ne?

Můžete si užít kdy a s kým chcete. Vážně? Když odečteme ty nešťastníky, co pořád bydlí u rodičů, zjistíme, že přes 50 % singles nemělo za poslední rok sex vůbec s nikým. Zatímco ta trapná a svazující manželství obvykle vyprodukují pohlavní styk 2x-3x týdně. Být v chomoutu už z hlediska vzájemného uspokojení najednou nevypadá tak zle.

Stará taška, ale dobrá kůže

Že se svalstvo vagíny častým používáním pořádně vytahá a rozvolní? Určitě ne. I když se vyznačuje značnou elasticitou, v podstatě je to pořád stejné. Neexistuje nic jako „úzká“ nebo „rozplandaná“. Nezdá se vám to? Tak dobře – máte pocit, že by se svalstvo vašich úst používáním (příjmem potravy a žvýkáním) roztahalo? Ne. A tam dole to funguje dost podobně.

Afrodiziaka? Co to je?

Šampaňské, čokoláda, jahody, chilli-papričky, ústřice… jistě, vyjmenováváme tu populární lidová afrodiziaka za nelidové ceny. Potraviny, které mají schopnost nabudit ve vás touhu a posílit váš prožitek. Když ale půjdeme za populární hranu tohoto mýtu, zjistíme, že nic jako afrodiziaka vlastně neexistuje. Je to placebo a my jen věříme, že sex po tom bude lepší. Nebude.

Bouřlivý orgasmus přijít nemusí

Super-fantastický sex, zakončený explozivním orgasmem? Také patří dost často mezi vybájené mýty o sexu. Problém je, že každá žena tenhle soukromý ohňostroj na svou počest prožívá dost jinak. A není jeden univerzální nebo správný. Někdy jsou to jen veselé jiskřičky, u jiné ohnivý uragán. Pro kvalitní prožitek je důležitý kontext – důvěra, nízká hladina stresu, vysoký stupeň vzrušení. A pak se uvidí.

O ochranu před početím se mají starat ženy!

To je čeká ta agónie při porodu a měly by jí předcházet. Vážně? Je to dost zjednodušující tvrzení a ne zrovna férové přenášení odpovědnosti. Koneckonců, i muži mohou svou nechtěnou plodnost definitivně vyřešit. Třeba s pomocí bez-skalpelové vazektomie. Před pohlavními chorobami vás to sice neochrání, ale od alimentů spolehlivě.

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?