Nejdražší hotelové pokoje světa. Jak vypadají a na kolik přijdou?

Pětihvězdičkové hotely se s nimi obvykle nijak zvlášť nechlubí, ale prakticky pokaždé tu nějaké najdete. Co? Ty nejluxusnější apartmány, nadstandardní hotelové pokoje a celá „prezidentská patra“, určená pro speciální klientelu. Kombinují v sobě luxus, pokročilý materiálový design, umělecká díla, mimořádný výhled, maximální soukromí a špičkový servis. Na kolik tu vyjde jedna noc? Ceny obvykle přesahují náklady běžných smrtelníků na dovolenou, i kdyby to měla být cesta kolem světa.

Noc v ceně luxusní dovolené

V Las Vegas můžete strávit noc Nobu Hotel, jehož apartmánovou Villu charakterizuje „pokoj“ o rozloze 975 metrů čtverečních. V ceně je osobní řidič s limuzínou, vlastní masér, osobní sluha a jídlo vám přímo na pokoji připraví šéfkuchař a majitel hotelu, Nobu Matsuhisa. Bratru za 875 000 Kč za jednu noc. Místnosti apartmá se přitom vyznačují nekomplikovaným minimalismem a lehkou východní elegancí. Žádná divočina.

Nejdražší hotelové pokoje luxusní apartmá nadstandard
zdroj: Nobu Hotel

Ty Warner Penthouse je zase „neveřejnou“ jedničkou hotelu Four Seasons, stojícím uprostřed newyorského Manhattanu. Tohle apartmá navrhl proslavený architekt I. M. Pei a detaily prý ladil 7 let. Pokud se toužíte jen tak obložit polštářky prošívanými 22-karátovým zlatem a s pomocí zlatého dalekohledu z výšky šmírovat lidi v Central Parku, jste tu dobře. Jedna noc vyjde na 1,25 milionu korun.

Soukromý tropický ráj

S cenou lehce přesahující 1,5 milionu korun na den/noc počítejte i při pobytu v Hilltop Villa na ostrůvku Laucala, nedaleko Fidži. V čem je pobyt unikátní? Že se tu nemusíte otravovat s jinými hosty. Celý personál je tu jen a jen pro vás. Od pilota, který vás sem přiveze, přes řidiče, četu sluhů, číšníky a servírky, kuchaře až po podkoního tu nemají nic jiného na starost, než péči o vaše pohodlí.

Nejdražší hotelové pokoje luxusní apartmá nadstandard
zdroj: Laucala

Něco dražšího by se přesto našlo. Třeba The Penthouse Suite, apartmá pro privilegované hosty Hotel Martinez na francouzské Riviéře. Leopardí koberec, nábytek ze 17. století a obrazy, připomínající soukromou galerii. Dále super-zásobený vinný sklep a exkluzivní přístup do soukromé restaurace La Palme d’Or (2 hvězdičky od Michelina). Oficiální cena je „jen“ 1,4 milionu Kč za noc, ale za tu je obvykle apartmá rezervováno.

Větší a ještě větší

Apartmán o rozloze 930 metrů čtverečních, vstupní portál, připomínající hradní bránu, soukromá terasa a obývací pokoj s parametry tanečního sálu. Soukromá jídelna, abyste se nemuseli o místo k sezení přetahovat s chudinou. To vše na dvou podlažích The Grand Penthouse hotelu Mark v Central Park East v New Yorku. Klíčky jsou k mání za 1,9 milionu Kč.

Nejdražší hotelové pokoje luxusní apartmá nadstandard
zdroj: The Mark Hotel

Ženevský Hotel Wilson-President ale ukazuje, že to jde ještě lépe. Speciální prezidentské apartmá tu pokrývá plochu 1670 metrů čtverečních, a ve své podstatě je o 12 pokojích a 12 koupelnách. V čem spočívá výhoda toho, že máte vířivku v každém rohu, úplně nechápeme, ale Celine Dion to tu má ráda. A to se promítá do ceny. Dva miliony korun za noc.

Pobyt jako umělecký zážitek?

Luxusní hotelové pokoje svojí podivnou výzdobou často zaráží. Mezi 34. a 35. patrem hotelu Palms v Las Vegas můžete narazit právě na takovou hříčku. Je jí The Empathy Suite, útulná komůrka pro ty, kteří vyhráli jackpot a teď neví, kam složit hlavu. Za 2,5 milionu korun tu můžete strávit noc a kochat se plošně deponovaným modernistickým uměním, které se vyžívá v lécích a vycpaných parybách. Cože? Ano, prosklené přepážky, do nichž jsou zapuštěné pilulky nebo vykostěný žralok, jsou tu součástí extravagantní výzdoby.

Nejdražší hotelové pokoje luxusní apartmá nadstandard
zdroj: Palms

Je to ulítlé, to ano, ale za ty peníze asi nečekáte nudnou klasiku, ne?

zdroj: Caesars, Robb Report, Daily Mail, World of Hyatt, Town & Country, Tatler

Podobné články

Nejoblíbenější

Šokující příběh Gigi Jordan. Farmaceutická milionářka zavraždila svého osmiletého syna

Gigi Jordan namíchala svému synovi smrtící koktejl. Z jejího vysvětlení k motivu děsivého činu mrazí. Nyní je sama po smrti.

Znepokojivý pohled. Žralok dokáže vyvrhnout svůj vlastní žaludek ven

Vyhodit obsah žaludku zvládne i člověk, ale žralok ovládá trochu vyšší verzi a navíc to udělá zcela dobrovolně.

Lidé vařili jídlo dříve, než se předpokládalo. Pro náš vývoj to bylo zásadní

Na ohni propečené maso nastartovalo evoluční změny našeho druhu. Podle nových informací pravěcí lidé vařili jídlo dříve, než jsme mysleli.