Nejdražší hotelové pokoje světa. Jak vypadají a na kolik přijdou?

Pětihvězdičkové hotely se s nimi obvykle nijak zvlášť nechlubí, ale prakticky pokaždé tu nějaké najdete. Co? Ty nejluxusnější apartmány, nadstandardní hotelové pokoje a celá „prezidentská patra“, určená pro speciální klientelu. Kombinují v sobě luxus, pokročilý materiálový design, umělecká díla, mimořádný výhled, maximální soukromí a špičkový servis. Na kolik tu vyjde jedna noc? Ceny obvykle přesahují náklady běžných smrtelníků na dovolenou, i kdyby to měla být cesta kolem světa.

Noc v ceně luxusní dovolené

V Las Vegas můžete strávit noc Nobu Hotel, jehož apartmánovou Villu charakterizuje „pokoj“ o rozloze 975 metrů čtverečních. V ceně je osobní řidič s limuzínou, vlastní masér, osobní sluha a jídlo vám přímo na pokoji připraví šéfkuchař a majitel hotelu, Nobu Matsuhisa. Bratru za 875 000 Kč za jednu noc. Místnosti apartmá se přitom vyznačují nekomplikovaným minimalismem a lehkou východní elegancí. Žádná divočina.

Nejdražší hotelové pokoje luxusní apartmá nadstandard
zdroj: Nobu Hotel

Ty Warner Penthouse je zase „neveřejnou“ jedničkou hotelu Four Seasons, stojícím uprostřed newyorského Manhattanu. Tohle apartmá navrhl proslavený architekt I. M. Pei a detaily prý ladil 7 let. Pokud se toužíte jen tak obložit polštářky prošívanými 22-karátovým zlatem a s pomocí zlatého dalekohledu z výšky šmírovat lidi v Central Parku, jste tu dobře. Jedna noc vyjde na 1,25 milionu korun.

Soukromý tropický ráj

S cenou lehce přesahující 1,5 milionu korun na den/noc počítejte i při pobytu v Hilltop Villa na ostrůvku Laucala, nedaleko Fidži. V čem je pobyt unikátní? Že se tu nemusíte otravovat s jinými hosty. Celý personál je tu jen a jen pro vás. Od pilota, který vás sem přiveze, přes řidiče, četu sluhů, číšníky a servírky, kuchaře až po podkoního tu nemají nic jiného na starost, než péči o vaše pohodlí.

Nejdražší hotelové pokoje luxusní apartmá nadstandard
zdroj: Laucala

Něco dražšího by se přesto našlo. Třeba The Penthouse Suite, apartmá pro privilegované hosty Hotel Martinez na francouzské Riviéře. Leopardí koberec, nábytek ze 17. století a obrazy, připomínající soukromou galerii. Dále super-zásobený vinný sklep a exkluzivní přístup do soukromé restaurace La Palme d’Or (2 hvězdičky od Michelina). Oficiální cena je „jen“ 1,4 milionu Kč za noc, ale za tu je obvykle apartmá rezervováno.

Větší a ještě větší

Apartmán o rozloze 930 metrů čtverečních, vstupní portál, připomínající hradní bránu, soukromá terasa a obývací pokoj s parametry tanečního sálu. Soukromá jídelna, abyste se nemuseli o místo k sezení přetahovat s chudinou. To vše na dvou podlažích The Grand Penthouse hotelu Mark v Central Park East v New Yorku. Klíčky jsou k mání za 1,9 milionu Kč.

Nejdražší hotelové pokoje luxusní apartmá nadstandard
zdroj: The Mark Hotel

Ženevský Hotel Wilson-President ale ukazuje, že to jde ještě lépe. Speciální prezidentské apartmá tu pokrývá plochu 1670 metrů čtverečních, a ve své podstatě je o 12 pokojích a 12 koupelnách. V čem spočívá výhoda toho, že máte vířivku v každém rohu, úplně nechápeme, ale Celine Dion to tu má ráda. A to se promítá do ceny. Dva miliony korun za noc.

Pobyt jako umělecký zážitek?

Luxusní hotelové pokoje svojí podivnou výzdobou často zaráží. Mezi 34. a 35. patrem hotelu Palms v Las Vegas můžete narazit právě na takovou hříčku. Je jí The Empathy Suite, útulná komůrka pro ty, kteří vyhráli jackpot a teď neví, kam složit hlavu. Za 2,5 milionu korun tu můžete strávit noc a kochat se plošně deponovaným modernistickým uměním, které se vyžívá v lécích a vycpaných parybách. Cože? Ano, prosklené přepážky, do nichž jsou zapuštěné pilulky nebo vykostěný žralok, jsou tu součástí extravagantní výzdoby.

Nejdražší hotelové pokoje luxusní apartmá nadstandard
zdroj: Palms

Je to ulítlé, to ano, ale za ty peníze asi nečekáte nudnou klasiku, ne?

zdroj: Caesars, Robb Report, Daily Mail, World of Hyatt, Town & Country, Tatler

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.